Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba ben de vajinismus hastasıyım , sorunumu çözmek için evde hiç ugrasmayayim dedim internette araştırdım Dr. Özgür ağlamış tan randevu aldım, kendisi bilgisayar destekli vajinismus tedavisi uyguluyormuş, kendisine tedavi olan giden var mi acaba yardımcı olursanız sevinirim, sevgiler

Mrb oturma pozisyonunuz nasıl ters mi düz mü acaba

Ben yendiysem herkes yener
Yanlış anlamayın ama online işleriyle uğraşmayın iyi bir doktor araştırıp önce jinekolojik muayene olun (doktor seçiminde vajinismusun alanı olmasına dikkat edin) gerisi inanın çok kolay doktorunuz ne derse onu uygulayın
1 sene erteledim tam 1 sene sonunda ne kadar kolay olduğunu anladım
Boşa geçen bir sene olarak bakmıyoruz olaya da bu tedavi sürecinde çok şey öğrendik inanın eskisinden çok daha mutluyuz

Peki doktor ne yapıyor da onlinedan bu kadar büyük farkı oluyor sizce? Merak ettim düşüncenizi ve deneyiminizi.

Jinekolojik muayene çok önemli ufak minicik bir operasyon geçirmem gerekiyormuş
Kızlık zarının yapısı biraz farklıydı ağrısızdı korkulacak bir şey yok uyuşturarak yaptı (herkesin böyle değilmiş)
operasyondan sonra asıl tedavi başladı
Güzel tavsiyelerde bulunuyor dilatörle tedavi süreci başlıyor
O süreçte eşle denemeleri yasaklıyor zaten
Sizi hazır gördüğünde de artık yapabilirsiniz diyor ve doktor kesin olur gözüyle yaklaşıyor
Çünkü %100 çözümü olan bir şey
Doktor seçimi çok önemli sanırım beni inanılmaz rahatlattı doktorum
Kendi anatominizi öğreniyorsunuz vücudunuzu tanıyorsunuz lütfen ertelemeyin doktordan çekinmeyin ilk işiniz bu alanda uzman bir doktor bulmak olsun

Tabi ki bilmiyorum gercegi ama benim dusuncem, kizlik zariniz farkli, operasyon gerekiyor lafinin yalan oldugu. Kizlik zariniz farkli oldugu icin yapamadiysaniz neden dilatorle calistirdi? Operasyondan sonra cok rahat yapmaniz lazimdi o zaman. Dedigim gibi, tabi ki bilemem ama operasyonun doktorlarin para icin kandirmacasi oldugu dusuncesindeyim. 2 farkli jinekologa gittim, enfeksiyon icin ama gittigimde vajinismusu soylemistim. Biri hersey normal fiziken dedi, biri de kizlik zariniz normale gore kalin operasyon yapmamiz lazim dedi. Tabi ki inanmadim yaptirmadim, dilator aldim, 3. Dilatoru yapabiliyorum suan kendi cabamla. E ne oldu kalin kizlik zarima? Kanama bile olmadi henuz daha. Ben o operasyon yapan doktorlara asla inanmiyorum

Kalınlığı açma işlemini de yaptı doktorum sağ olsun ama kızlık zarında iki minik delik vardı aradaki köprüyü kesti
Tabi istese eşin oradan geçerdi iyi bir eşin varmış yapmamış sana saygı duymuş dedi
Saygı duyuyorum fikirlerinize lakin ben doktor olmadan yapamadım bana göre imkansızı yendim inanın doktorumla başardım
5 boy dilatör kullandım 4 boy kutudan çıktı her bir boyu ilk önce doktorum denedi 5. de doktorundu onu uyguladık bu işlemler kişiye göre değişiyordur tabi
Kalın kızlık zarı için de ön sevişmeyi uzun tutmayı önerdi

Merhabalar Arkadaşlar Banada Yardımci olurmusunuz . Ben 4 yıllık evliyim bana vasinusmuj teşhisi kondu . Bunu tedavi etmek için özel doktora gittim doktorum vajinan çok dar kızlık zarını bile zor görüyorum ve aşırı kasman var dedi istersen küçük operasyonla genişletelim söyledi bizde eşimle kabul ettik tabi o sırada kızlık zarımda gitti .ve daha sonrası muhaneye gittiğimde vajinan gayet geniş 4 parmak genişliğinde oldu rahatlıkla ilişkiye girebilirsiniz söyledi ama malesef bizde bir ilerleme olmadı Sonradan Bebek yağı , vemcain %10 uyustrucu spreyi ve internet dilator seti aldım . şuanda 1. Ve 2. Apartin yarısı sadece oluyor (uyuşturucu spreyle sadece )devamı olmuyor napabilirim ? Nerede yanlış yapıyorumdur bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden tşkler

Aparattan önce biraz kegelle kasları nasıl kontrol edeceğini öğrenmen gerek canım yarısı dediğin yerde muhtemelen o kaslara geliyo ve ilerletemiyosun. Başa dön ilk aparatı spreyle ve bol kayganlaştırıcı ile çalış derin nefes al verirken it içeri, takıldığın yerde çıkarma bekle hafif dairesel hareketler yap ama mutlaka içerde tut aparatı çıkarırsan başa dönersin. İlk aparatı bu şekilde tamamen yapana kadar ve rahatça olana kadar çalış. Onun yarısını yapıp diğerine geçme bu sana fayda sağlamaz gerekirse 1 hafta sürsün ama zorlanmadan olacak hale gelsin daha sonra ikinci boya geçersin. Egzersiz sırasında kendini rahat hissetmen önemli kafanı dağıtacak dizi film müzik bişeyler olsun arkada bide kendine güven yapabileceğine inan. Vajinan sana ait ve elin kolun gibi normal bir organın kullanmayı yavaş yavaş öğreneceksin ☺

Bu hastalık kabus gibi uzun sürdükçe pskolojisi bozuluyor insanın sağlık durumunuzu bilemem ama hersey pskolojik bence canımızın bize çok tatlı gelmesi Bn de bir buçuk yıl çektim üstelik böyleyken hamilelik süreci yaşadım. Artık o kadar çok odaklandım ki herkes yaparken ben niye yapamıyorum diye biraz pskolojik korkularımı yendim. Doğumdan sonra ve bir gün kurtuldum bu durumdan ama anladım ilk şey ilişkide Bn bacaklarımı açmıyormuşum eşim yaklaşımı kapatıyordum bizdeki sorun bu bacakları olabildiğince açıp serbest bırakmak kendini o an acı oluyor tabi ama anlık bir şey bu yaşadıklarımız daha büyük acı inan

Doktor seçimi önemli işte bu aşamada vajinismusu cinsel terapiyle halledersiniz meditasyon, erotik masaj, nefes, bol bol kegel (hatta dilatörle 3-5 kez kegel yapıp çıkarıyorsunuz defalarca uygulama yaptık doktorumla her bir boyu bir hafta kegellerle uyguladım) beyinde bitiyor inanın
Doktor orgazmı, g noktasını gerçekten öğretiyor

Merhabalar bende bu grupta çok yazı okudum tavsiyelere göre kendime uygun olanları yaptım. Öncelikle tedavilere binlerce tl para dökmeyin lütfen doktorun anlatacağı şeylerin hepsi youtube da var ücretsiz şekilde yararlanın. Kegel ve nefes egzersizleri çok önemli yine youtube tan bakıp her gün uygulayın. Ben canim çok acıyor diye o kadar korkmuştum ki kendimi istemsiz kasıyordum kasılma olursa giriş imkansız olur unutmayın. Sonrasında egzersizleri yaptım kendimi yatıştırdım. Geldi ilişki günü tabii. Canınız illa ki biraz acıyor çünkü nasil spor yapınca kas ağrısı oluyorsa bu da aynı şey kas yırtılıyor acıması normal. Kayganlaştırıcıdan yardım alın canınız yanınca hemen başa dönmeyin bekleyin geri adım yok olduğunuz yerde bekleyin ama geri gitmeyin bu önemli. Birkaç saniye dayanın sonrası oldu bitti kasılma hissederseniz eğer kontrol etmelisiniz bunu. Mesela bacakta ayakta vs kasılma olduğu an hareketsiz bekleyin eşiniz de beklesin geçince devam edin yavaş yavaş ilerleyin ama asla başa dönmeyin nefes egzersizlerini unutmayın benden bu kadar umarım yardımcı olur ♡

Bu bir erteleme hastalığı, ve ertelemeyin. Kurban olduğum Rabbim ne güzel söylemiş değil mi? Bir işi bitirince diğerine koşun...
Öyleyse, egzersizlere ara vermeyelim ve ne olursa olsun devam edelim canlarım

Eklentiler

• images (3).jpeg
    42,2 KB · Görüntüleme: 32
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…