Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar merhaba . Sprey ile vajinismusu yenen ya da eşli birlikteliğine spreyli giren tecrübeli arkadaşlar. Spreyi ne zaman ve nasıl bıraktınız ? Ayrıca bu spreyin bir zararı var mı hiç doktora soran oldu mu? Cevaplarsanız sevinirim

Ben aparatları alabiliyorum ama eşli yapamıyoru, sık sık da denemiyoruz olmayınca canım sıkılıyor ondan sanırım düşünmek denemek istemiyorum
Bazı insanların maalesef böyle zorlu bir süreç oljyor . Bende aynı durumdaydım size tavsiyem ertelemeyin tek çözümü sürekli denemek. Benfe her adımı o kadar yavaş ilerliyorum ki benimde bazen çpl canım sıkılıyor . Şimdi spreyle birliktelik yaşauabiliyoruz . Ama hala ilk girişte öyle rahat bırakamkyorum kendimi hemencecik girmiyor . Ve hala spreysiz yapmaya cesaretim yok

Burada yenenler spreyin bi zararının olmadığını döylemişler ama ben de bilmiyorum tam . Hera klinikte falan tedavi sürecinde de emla krem kullandırıyomuş doktorlar başka kliniklerde de demekki bi zararı yok . Ama uzun süre kullanmamak lazım genede

Bence siz hala kendinizi kasıyorsuznuz o yüzden ilk giriş tam rahat olmuyor spreyle bu kasmalarınızı yenin sonrada yavaş yavaş burakırsınız

Zararı yok ölçüsünde kullanıldığı sürece ,mesela bir fındık büyüklüğü kadar jetex krem yeterli.

Haklısınız gündüz kendimi sürekli hazırlıyorum hatta ekstra hiç bir iş çıkarmamaya gayret ediyorum işten eve geliyorum ama akşam oluyor enerjim kalmıyor sanki koltuğa uzanıp kalıyorum. Bir enerji toplamam lazım ama nasıl olacak bilmiyorum

Bence çalışanlar için daha zoe bu durum. Bende işten geliyorum yemek hazırlıyoruz yiyoruz zaten saat 9 oluyor. Yorgunlukta cabası

Spreyin bende hiç bir etkisi olmadı bence uyuşturmuyor. Emla ile deneyen var mı? Onu nasıl kullanmak lazım
Aslında uyuşturuyor ama baskı hissi hala oluyor . Ama acı değil o. Baskıdan dolayı hissettiğiniz için acıyor sanıyorsunuz . Acı hiç olmuyor spreyle. Ama baskı bende de hala oljyor. Aslında spreyin farkını ben 4 nolu aparatta görmüştüm. Spreysiz 4 ü daha zor alırken spreyli daha Hızlı be daha sıkıntısoz alabiliyordum. Bi taraftan da sprey daha mı zorlaştırıyor acaba diyorum. Bi hissizlil oluşturuyor ve o an doğru yere girip girmediğini bile algılayamıyorum ve tedirgin oluyorum . Bir de hissizlil oluşturduğu için girişlerde ilerletmelerde doğru nefes alış verişi yapamıyorum gibi oluyor . Kontrolsüz oşjyor be sanki bu yüzden daha çok kasılıyorum. Yine de emin değilim :) spreysiz yapabilirsem ancsk o zaman net bi şey döylerim. Spreyşi başlayıp spreyi bırakan normal ilişkiye kavuşan bir arkadaş yazarsa çok mutlu olurum

Bence çalışanlar için daha zoe bu durum. Bende işten geliyorum yemek hazırlıyoruz yiyoruz zaten saat 9 oluyor. Yorgunlukta cabası
Evet malesef hafta içi bu sebeple denemek zor geliyor ki ben erken uyuyan biriyim. Hafta sonu deneriz dedik ama eşim yoktu bu defa da. Zaten ne oluyorsa bu her şeyi planlama sıraya koyma sevdamdan oluyor. Bırak işte akışına kafandaki bin bir sekmeyi görmezden gel ama yok olmuyor

Belki de dediğiniz gibidir çünkü o baskı hissi oluyor. 4. Aparatta da oluyor ama nasılsa yaptım yine yaparım deyip aldırmıyorum tabi bazen kolayca girerken bazen çok uğraşıyorum. Bu da aparata ara vermemden kaynaklandı malesef. Ben aparatları spreysiz yaptım spreyle de bir deneyim farkını göreyim

Dediğim gibi dilatörleri spreysiz aldım sadece eşlide kullaniyordum ama dilatörle bu şekilde deneyip bir farkını anlamaya çalışayim belki daha etkili olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…