Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

B brcubrcu0101 Burcu herkesin yaşadığı süreç birbirinden farklı ilerliyor. Sen güzel bir aşama kaydettin. Buna sen karar verebilirsin. İlla şu gün, şu ilişkide bırakılacak diye bir kural yok. 5 fıs sıkıyorsan bir sonrakinde 4 yap sonra 3 yap. Ve bu şekilde bırakmış olursun.

Güpgüsellll bir anne olacaksın bayan Sonya Marmeladova. Sağlıkla kavuş inşallah bebeğine

Teşekkür ederim aşamalı bırakmak en mantıklısı olcaktır

Ya geldim doktordan parmak sokmasina bile izin vermedimm bana dedi ki cok kasiyorsun ve akintin var o yuzden agrin oluyor ama antibiyotik kullanmistim o yuzdenmis fitil verdi

elisa007 Kadın doğum doktoruna giderek sorunu öğrenip çözmen doğru olur. Bu kadar hassas insanın olduğu bir grupta 'perine bölgemde yırtılma' oluyor demen mantıklı değil. Geçmiş olsun.
Niye herseyi acikca konusuyorum ki oncesindede bir cok bilgi verdim su an ki yirtilma mevzusu idrar yolu enfeksiyonumdanmis her sey dogru duzgun anlatilmali ki burdaki insanlarda acimiyor dedigimizde sozumuze guvensinler yoksa diger turlusu inandirici olmuyor acikcasi ben acimadigina inanmak icin cok kisiyle konusmam gerekti cunku inandiricida gelmeyebiliyor aci oldugunda acinin sebebinin hastaliktan geldigi bilinmeli hastaliktan dolayi kurulugum vardi

Korkutmamak icin susalim demekte mantikli degil bu seffer inandiricilik kalmiyor
Bu zamana kadar hep bu safsata bilgilerle yeterince doldurulduk zaten. Yırtılıcak, çatlıyacak, patlıyacak..! Ne bu kağıt mı. Böyle bir tanım yok. Yeterince esnemediği için gerilmiştir. Ya da dediğin gibi enfeksiyonun varmış o yüzden olmuş vesaire. Kişisel bir durum. Burada aparat çalışan bir arkadaşımın bu bilgi ne işine yarayacak. Sadece daha hassas davranmak gerektiğini söylüyorum.

Yalanmi soyluyorum agız kenari nasil yirtildiysa kagit kesigi gibi yirtilma oldu doktora gidicem sebebini yazicam dedim bu sayede bi seyler daha ogrenmis olcaz bu bi surec cunku burda herkese yasadiklarini birebir yalansiz anlatanlardan biride benim öldüm bittim demiyorum farkindaysaniz sadece cozum ariyorum fazla hassassiniz bence. Herkes kişisel durumlarini yazmiyo mu zaten? Bende kendi kişisel durumumu yazdim belki bilen biri vardir diye o zaman herkesin eline yazili bi kagit verelim herkes onu yazsin o zaman bu grubun inandiriciligi nerde ? Benim gecmis msjlarimi okuyan bi cok vajinusmuslu arkadas çare bulabilir bende burdan okuyup buldum bende 6 ay bu sorunu cekip bu sekilde cozdum burda en onemlli sey inandirici olmak bence ben yasadiklarimi birebir yazdim ilk bekaretim bozuldugundada acimadigini soyledim ben yalandan konusmalar yapmak istemiyorum o zaman siz yazili kagit hazirlayip ona uygun seyler yazin buraya

Ben ilk seferimden bahsetmedim 3 ay sonra hastalik tarzi bi sorunum var onu sordum tecrurubeli olanlara sizi ilgilendirdiginide dusunmuyorum. Ki doktora gittim enfeksiyon varmis sizde ogrenmis oldunuz demekki enfeksiyon olunca hastaliktan agri oluyor fitil ve travazol merhem verdi

Ben ilk gecemden bahsetmiyorum 3 ay sonra hasta oldum hastaligimmi var onu soruyorum kizlara hemen bu sekilde çikişmanin bi anlami yok bilmedigimden bu normal mi hastamiyim acaba diye sordum tecrubeli insanlar var cunku yazili kagida uygun mu konuscaz anlamadim yani kimin ne konustugu kimseyi ilgilendirmez bence ilk gece perişan oldum desem haklisiniz cunku vajinusmusu tetikleyebilir ama gecmis msjlarimda zaten ilk gecemde bi aci cekmedigimi belirttim ben

Burada özelden bir çok arkadaşıma yardımcı olmaya çalışan biri olarak gruptakilerin iyiliğini gözetmek de elbetteki hakkım. Buna sen karar vermiyeceksin. Bak işine muhatabım değilsin.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin kolay doğumun olsun inşallah. Hamilelerin duası kabul olur derler bizlere de dua edersen çok sevinirim güzel anne

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin kolay doğumun olsun inşallah. Hamilelerin duası kabul olur derler bizlere de dua edersen çok sevinirim güzel anne
Âmin, inşallah Seve seve ederim elbette Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla, sağlıkla, kolaylıkla, en kısa zamanda bebe(ler) nasip etsin inşallah İsteyen hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın

Yok canım doktor sadece ilk gorusme de terapi yapıp dilatöru nasıl icime almam gerektiğini söyleyip dilatoe ödevi verdi aynı gün. Dilatoru alınca bilgi ver dedi ertesi gün 2. Seansa geçtik.
Nefes egzersizi vs başka gittiğim doktor söyledi önce nefes egzersizi vs baslivaz diye. Tedavi uzun sürer diye istemedim iyiki de istememişim kısa sürede yendim.
Aparatı popoya doğru değil düz ittim. Zaten kendini rahat bıraksan kasmasan aparat yerini bulup cuk diye giriyor

M
Ya geldim doktordan parmak sokmasina bile izin vermedimm bana dedi ki cok kasiyorsun ve akintin var o yuzden agrin oluyor ama antibiyotik kullanmistim o yuzdenmis fitil verdi
Moralin bozulmasın kontrolü hemen başkasına vermek kolay değil bende izin vermemiştim. Kendim yaptıktan sonra kontrol baskasindayken rahat etmiştim.
Aparat çalışıyor musun ??

Çok açıklayıcı anlatmışsın. Umarım burda ki herkes yener. Senden de yardım eden herkesten de Allah razı olsun. Sen olmasan ben asla yenemedim kaç doktorla görüştüm inanamazsin hiç biri icime sinmedi senin sayende cesaretimi toplayıp tedaviye başladım hakkını odeyemem
Senden ve burdaki bu yazıyı okuyan bütün kızlardan ricam dualarınızı esirgemeyin anne olmak istiyorum ama aylardır olmuyor. Eşimde bende doktora gittik bi sorun olmadığını öğrendik ama yine de olmuyor. Stres vs etkilidir diyorlar. Nolur bana ve benim gibi evlat sahibi olmak isteyen herkese dua edin

merhaba kızlar, aylardır bununla savaşıyorum artık kazanmak istiyorum. Burdaki kızlar sayesinde dilatör seti aldım 3.nün yarısına kadar yapabiliyorum yarısına gelince bi noktada canım acıyo o noktaya her değdiğinde aynı his oluyo bu sizde de oluyo mu? Nasıl devam etmeliyim, neler önerirsiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…