Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

dilatör parmaktan daha kolay geliyo bana, parmak çok irrite ediyor. 2de takıldım ama ben de ve sıkıldım. bir eş ile deneyeyim bir süre diyorum, wemcain kullanarak, inşallahfaydası olur
İnşallah faydası olur hepimiz kurtuluruz buraya güzel haberlerimizi veririz . Ben ikiyi inat ettim spreysiz yapıcam alışana kadar sonra üç dördüde denemek istiyorum en sonunda eşliye geçicem çünkü başarısız sonuçlansın istemiyorum artık

dilatör parmaktan daha kolay geliyo bana, parmak çok irrite ediyor. 2de takıldım ama ben de ve sıkıldım. bir eş ile deneyeyim bir süre diyorum, wemcain kullanarak, inşallahfaydası olur
İnanki ben de sıkıldım çok yoruldum çok zor durumdayım ama burada yzılanlar çok cesaret veriyo bana keşke daha önce baksaymışım eminim ki hallederdim çok kısa bir sürede . Vemcain zararlı mıdır peki biliyo musun

bilmiyorum ama bence değildir. Doktorların da dişi fln uyuşturmak için kullandığı bir sprey , kısa süreli kullanımdan birşey olmaz bence.

bilmiyorum ama bence değildir. Doktorların da dişi fln uyuşturmak için kullandığı bir sprey , kısa süreli kullanımdan birşey olmaz bence.
Ben de öyle düşünüyorum inşallah güzel sonuçlar alırsın paylaşır mısın peki denediğinde hemen hemen aynı durumdayız çünkü ben de ikincideyim

Aparat kullanırken jel kullanıyor musunuz? Kayganlaştırıcı sürünce biraz daha kolay oluyor. O an sakin olmak da çok önemli. Benzer aşamalardan geçtim hala da geçiyorum. Ayna karşısında kegel yapın, nefes yapın o sırada kendinizi çok sevdiğinizi, kendinize değer verdiğinizi söyleyin. Bunu kendiniz için yenmek istediğinizi söyleyin. Rahatlayınca aparatı hemen almaya çalışmayın. Kayganlaştırıcı sürüp girişe dokunarak on saniye falan gezdirin. Daha sonra derin nefes alın. Nefes verirken ittirin popoya doğru eğimli

Gülümsemeye çalışın, gülmek beyni kandırıyor gerçekten.
"Ben kendimi çok seviyorum. İçimdeki o küçük kıza hiçbir şey olmasına izin vermeyeceğim ama artık ben büyüdüm ve hayatımı kendim kontrol edeceğim. Rahmimi ve vajenimi seviyorum. Kadın olduğum aşırı şanslıyım. Evet şu anda vajinismus olabilirim ama bu sonsuza kadar süremez. Yaratılışa karşı gelemem. Vajenim p.si almak için yaratıldı. "
gibi gibi gerekirse aynada kendi gözlerinize bakarak bunları söyleyin.
Beni ilk aparatı alırken çok rahatlamıştı. Sizde de işe yarayabilir.

Bunun aynısını doktorumda söylemişti ama korkularımdan dolayı böyle düşünemiyorum işte o duvar hissi içeri itmeme rağmen gitmeyişi beni çok tedirgin hissettiriyor . Sanki ben zorlayınca daha da kötü olacak gibi ama aşıcağıma inanıyorum

Evet kayganlaştırıcıyı her defasında sürüyorum o olmadan denemedim hiç ama ben dilatörü ittirirken popoya doğru değilde yukarı doğru ittiriyorum göbeğime doğru acaba o yüzden mi girmiyo

Evet kayganlaştırıcıyı her defasında sürüyorum o olmadan denemedim hiç ama ben dilatörü ittirirken popoya doğru değilde yukarı doğru ittiriyorum göbeğime doğru acaba o yüzden mi girmiyo
Aynen o sebeple yukarı değil aşağı doğru ittir, popoya doğru kavisli hatta ittirirken nefes al ver o yolunu buluyor inanki

Aynen o sebeple yukarı değil aşağı doğru ittir, popoya doğru kavisli hatta ittirirken nefes al ver o yolunu buluyor inanki
denemelerimde bide öyle deniycem çok sağolun . Çünkü kendimi kasmıyorum ama neden girmiyo diye çok düşünüyodum ittiriyorum ittiriyorum girmiyo bu beni çok yıpratıyodu bakayım öyle deneyince rahat olacak mı. . Siz yendiniz mi

Olacak ama öyle düşün. Ben ilk kez aynada kendime bakıp bunları söylediğimde baya bi duygulanmistim. Herkesten çok bizim kendimizi sevmemize ihtiyacımız var. Küçüklüğünü düşün. O küçük oyun oynayan yaramaz küçük kız çocuğunu. Hala içeride ve seni dinliyor. Söyleyeceklerine kulak verecek bence...
Zorlama üstelik. Kabullen. Bu bir yaratılış. İslam da teslim olmak vardır mesela. Teslim ol. Zorlarsan kendini tabiki olmaz. Kelimenin kendisi bile olumsuz. Ama teslim ol. Bu ruh haline, geleceğine, oradan minik minik yavruların çıkacak biliyor musun? Etrafta koşturup anne diyecekler sana... Allah'ın izniyle tabi. Bunları düşün. Kadın olarak en kutsal görev ve işimiz annelik ve annelik gibi tüm dinler ve toplumlarda övülen bir konumun tek yolu bu birleşme. Kendini sev ama sadece saçlarını gözlerinin şeklini fiziğini değil. Rahmini de sev. Vajenini sev. Her yerini sev ve severken ona dokun. O farkı hisset, aynaya bak tekrar sanki daha bir güzelleşeceksin

2 yıldır evliyim herkes bebek soruyo cevap veremiyorum deniyoruz diyorum . Ama yani artık insanlara ne cevap vereceğimide bilmiyorum çünkü biz daha bebek denemesi bile yapamadık bilmiyorlar . Çok zor bir durum ertelemek istemiyorum artık nasıl en kısa sürede çözülürse o şekilde olsun bitsin istiyorum

Bir kaç sayfa geride tiniminimavihanim in çok güzel bilgilendirici notları var. Her şeyi bilmeme rağmen yine de arada girip okuyorumsen de oku mutlaka

Çalıştığım yerde benim dedikodumu çıkarmışlardı sen ne diyorsunhamile diye. Bir kaç ortada ölü gibi gezdim bundan dolayı. Benim de bir yılı geçti evleneli. İnsanların ağzı torba değil ki canım. Seni aşırı iyi anlıyorum. Bir kere görümcem şunu yeme bunu ye daha iyi hamile kalırsın demişti inanki anlıyorum seni o kadar iyi anlıyorum ki ve evet bu iş bitince ben de bebek istiyorum ama nasip önce minik minik adım at. Yani önce gerçek birleşmeyi yapalım sonra da sıradaki adım bebek :)

Ayy inşallah güzel şekilde sonuçlanır hiçkimse bu sorunu yaşamaz . Her gün dua ediyorum hiçbir kadın bu sıkıntıyı yaşamasın diye yaşamayan bilemez zaten herkesin sınavı farklı bizimkiside buymuş demekki . Bu hastalığın ne olduğunu bile bilmezdim ama bilmediğim bir hastalıktan sınanıyorum şimdi sadece bu süreci atlatıp normal haytıma geri dönmek istiyorum . İçtiğim çayın kahvenin bi anlamı olsun artık üzülerek günleriimin geçmesinden çok yoruldum .
İyi ki böyle bir sayfa var son iki gündür her gün bu sayfadayım nasıl yenmişler ne yapmışlar belki bi umut olur diye sürekli yazılanları okuyorum ve inanaıyorım ki bizde bu süreci atlatan her kadın gibi atlatacağız

Beni en çok bunlar yıprattı desem . İnsanlar ne yaşadığımızı bilmiyolar işte bilip bilmeden de konuşuyorlar

Beni en çok bunlar yıprattı desem . İnsanlar ne yaşadığımızı bilmiyolar işte bilip bilmeden de konuşuyorlar
Bir ay öncesine kadar aşırı kötüydüm bende. Eşime bosanalim bile dedim düşün yani ruh halimi. Her şeyden el ayak çektim. İşimi yapamaz oldum. O zamanları bir Allah bilir bir ben. Ama sonra Allah'a sığındım, tekrar topladım kendimi. Aktif olarak buraya yazmaya başladım, yazmak paylaşmak kimse yazmasa bile baktım ki iyi geliyor. Yalnız değilim dedim. Kendi kendimi toplamak zorundaydım ve elimden geleni yapıyorum

Biz elimizden geleni yapalım inanınıyorum ki en kısa zamanda çok güzel sonuçlar alacağız belki bir gün sonra belki bir hafta belki bir ay ama güzel sonuçlanacağına eminim

Yapabileceğinin en iyisini yapıyorsun. Yaz anlat, ağlama demiyorum ağlayacak yer arıyoruz zatenama farkında ol. Düştün mü kalkmam lazım de kendine. Bu akşam olmadı ama yarın daha güzel olacak de. Yarından ümit kesilmezhepimiz çiçek gibiyiz çiçek kurban olsunlar bize laf edenler
Saçlarını bir savur aynanın karşısına geçip ben güzelim de ya
Sevdiğim bir söz var, anlatacak kadar dermanın varsa acı çekiyor olamazsın
Bunun acımız olmasına izin vermeyelim.. bu bizim şansımız kendimizi keşfetme şansımız
Bir deneme bir deneme daha baktın ki olacak, olmuyorsa daha iyi dene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…