Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben vajinismuken afedersin girmedik şey kalmadı spekulum aparat parmak ultrason hiç birinde bişey olmadı o zımbırtya eşli ilk ilişkide de olmadı ikincide azıcık leke oldu o kadar
Bisey diyim mi vajinismus isen nasıl izin verdin bunlara ben bırak girmeyi yaklAstirmadim bile dr eldivenle muayene edecek elini gösteriyor elimde bisey yok diye ki ben hemşireyim o yüzden tolerans tanıdı dr yoksa kalk diyip geçer

İki kez yazmışım kusuruma bakmayın
Yazılarınızı okudum her şeyin bilincindesin farkındasınız zaten elinizden geleni yapıyorsunuz sonu inan güzel olacak ben de dahil Vajinusmus hastalığı yaşarken hepimiz zor günlerden geçtik,rüyalarımızda da gördük tabi :) egzersiz kegel egzersizi ve aparatla çalışmanın önemli çok önemli olduğunu düşünüyorum,kaslarımızı aparatlarla rahatlıkla çalıştırmayı öğreniyoruz ben eşli deneme yaparak hastalığımı yenmeye çalışmadım önce tüm aparatları almaya başlayarak çalıştım ve en önemlisi aparattan daha önemli olan zihnimizi değiştirebilmek,bekaret korkularımız,cinsellikle ile ilgili duyduğumuz kirli yanlış bilgiler yerine doğru olanları koymak,kendimize inanmaksen zaten bunları yapıyorsun videolar dinleyerek yazılar okuyarak burayla sohbette olarak ,her şey gönlünce olsun inşallah bir an önce kurtulacaksın.Bence burda hepimizin aparatlarla çalışırken zorlandığımız anlar oldu tabiki ama üstüne üstüne gittik ve sonuç huzur mutluluk yenmeyen hiçbir kadın kalmasın zor bi durum ama çaresi var yüzde yüz hem de rahatsızlığınnen güzel tarafı bu bence üstüne gittiğimizde ertlemediğimizde yüzde yüz çözümünün olması.

Tiniminimavihanim dualarım seninle meleğim,Çok güzel anne olacaksın inşallah Allah ın izniyle burda hamilelik haberini kutlucaz bebeğim

Hepsi bi anda olmadı tabi tedaviye ilk başladığımda sürekli acıyo dediğim için bişey var mı diye spekulumla baktı hepsini yerleştirmrdi ve tam açmadı ultrasonda aynı şekilde. Kendi parmağı ve aparatla da zaten tedaviyi yapıyo yoksa öyle pat diye olmadı yani

Yaaa o kadar duygulandım ki okurkenn anlatamamsırf burada konuşmak birlikte olmak o enerjimizi hissetmek bile motivasyonumu artırıyor kendi kendime inanmaya ihtiyacım var ama galiba birilerinin de bana inanmasina ihtiyacım varmış inancım sürekli yüksek sürekli anlatamamhepimiz yeneceğiz.. o kadar uzun zaman buradaki yazıları sessiz sessiz okudum ki, ama ne zaman aktif olarak yazmaya başladım o zaman gerçekten sanki içimde bi kelebek kanat çırpmaya başladı yenmiş kadar rahatladım
Eski sayfalarda bir kullanıcı olumsuz da olsa yaptığınız şeyleri yazın ki destek olalım kendi başınıza sessizce ağlamayın yazmıştı.. o kadar doğru ki.. ben de okuyunca öyle karar aldım. Yapamasam da yazacağım, takiii yapana kadar
Hepimiz yapacağız, tıpkı diğerleri gibi
Yaparak ve yenerek kendimizi ödüllendirecegiz

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Yeni evliyim ve vajinusmus problemi çekiyorum.

Vajinusmusu yenmek için dilatör aldım ve onları uyguladım. 4 boyunu da rahat alıyorum. Lakin eşiminki oldukça kalın. Ve bu yüzden de dilatörleri kalınlaştırıp çapını 5 cm yaptım ve o şekilde sokmaya çalışıyorum. Zardan kolaylıkla geçiyor lakin biraz daha iç kısımda sert bir yapı, sanırım vajina girişi/ pelvis kası mevcut ve o kısımdan sadece uyuşturunca geçebiliyor. Diğer türlü acı çekiyorum ve içeriye giremiyor yarıda kalıyor. Bu durum geçer mi? Herkeste olan bir durum mu? Ya da bu benim çatımın dar olduğunu mu gösterir?

(normalde vajinanın içine 4 numaralı dilatörün 10-12 cm )

girdikten sonraki o kısımdaki yapı bazen duvar gibi bile hissettiğimiz yer.. kegel egzersizi ile ıkınıp çişimizi yapar gibi yaparak aparatları ittirdiğimizde o kısımdan rahatlıkla geçiyor. Eşlide de aynı şekilde..

Evet o yer duvar gibi. Parmağımla da baktım. Ikınınca açılıyor biraz ve kanal düzleşiyor aslında. soktuğum şey kalın olduğu için tereddüt yaşadım. Acaba sorunum mu var diye.

Teşekkürler yorumunuz için

işte o parmakla hissettiğimiz kasları yönetmeyi öğrendiğimizde bütün olay bitiyor :) sorununuz yok hatta vajinusmusunuz bile bitmek üzere :)

Biliyorum çok yakında yendim diye yazacağın haberleri de kutlucaz zaten çünkü gerçekten yüzde yüz çözümü var motivasyonun çaban ertelememen hepsi bu rahatsızlıktan kurtulmanın zaten bir parçası geriye egzersiz biraz daha yapmak var sanırım 3.aparattaydın zorlandığın anlar olduğunda bilki normal hepimizin süreci farklıydı sen hep devam et ezgersizlere canım aparatların hepsiyle rahat çalışana kadar her zaman yaz,biz burdayız yaşadığın şeyleri yaşadığımız içim cok iyi anlıyoruz birbirimizi canımm güzel haberler yakında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…