Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aparatlar ile her girişte ağrı oluyor zor giriyor sonrası rahat tabi öyle bir korkum oldu

Arkadaşlar dün birlikteliğimizi gerçekleştirdik çok şükür. Yani şu an değişik bir duygu. Fazla zevk alamadım ilk olduğuna mı bilmem
Tebriklerr zaten hemen alamazsın ki buna şartlamayın kızlar kendinizi
Şu an bir bebeğin emeklemesi gibi öğreniyorsunuz ve zaman gerekiyor
Ne zaman tam anlamıyla ilişkiye kendinizi adapte ederseniz o şekilde olacaktır
Egzersizlere devam edin gün aşırı beraber olun bir bakmışsınız ki herşey tam anlamıyla yolunda

Şimdi bende deneyimlerimi anlatmak istiyorum. İnşallah arkadaşlara da yardımcı olur.

5 aylık evliyim. Ve ilk gece korkusu ordan burdan duyma rivayetler sebebiyle çok fazlaydı. Balayı ve sonrasında birkaç kez denemeye çalıştık. Lakin ben çok korkuyordum, elim ayağım titriyordu, kendimi geri çekiyordum, soğuk soğuk terliyordum ve ağlama krizine giriyordum. Farklı yollar denedim; namaz kıldım olmadı, içki içtim olmadı, sakinleştirici kullandım olmadı, cinsel güç artırıcı kullandım yine olmadı.

Anladım ki önce kafamı toplamam gerekiyor ve kafamda bitirmem gerekiyordu. 2 ay geçti.. ve artık yüzleşmem gerekiyordu. Vajinusmus ile ilgili videolar izlemeye başladım. Bunlardan Dr. Ayşe Duman 'nın Vajinusmus ve Merve Tanrıverdi'nin kegel videoları oldukça yardımcı oldu. Trendyol dan dilatör set aldım, yaklaşık bir ay sonra denemeye başladım. Ayna karşısında vajinamı tanımaya başladım ve kegel egzersizlerini denemeye başladım. vajinama vemcain 1-2 fıs ilaç sıktım ilk başta biraz yanma oluyor sonra geçiyor. birkaç dk da uyuşuyor. belimin altına 2 yastık koydum. İlk günler 1 numarayı denedim bebe yağı ile ve içeri alabildim. Sonraki günlerde 1 numaradan başlayarak diğer numaraları yavaş yavaş günlere yayarak denedim.

Nefes al, ıkın ve kasları gevşet... Ve aparatları ağır ağır soktum.

3 numarayı denediğimde biraz acıma ve yırtılma hissettim. İlacı içine sıksam onu da hissetmezdim sanırım. O gün sadece hafif bir pembelik geldi. Ve wc ye girerken vs hafif bir sızı hissettim. ve birkaç hafta sonra ilk 3 ünü tekrar denedim. 4 üncü sokarken oldukça zorlandım ilk başta girmedi. birkaç gün sonra onu da sokabildim. Ve sonraki günlerde sırayla hepsini vemcain ilaç kullanmadan denedim ve oldu. Sonra aparatları büyütmek amacıyla; peçete ve streçle sarıp, dezenfekte edip, koruyucu takarak kullanmayı denedim. Bunlarda da ilk başta zorlandım, Sonuncu aparat ilk başta yarıya kadar girebildi ama dün hepsini sokabildim.

1 saat prova yaptım. Vemcain ilaç sıktım ve bitkisel sakinleştirici aldım kendimi rahatlatmak için ve eşimle. denedim. Ve çok şükür oldu. Uyuşukluk geçtikten sonra tekrar denedik ve yine oldu. Eş ile yapmak son aparatı sokmaktan daha kolay oldu.

Anladım ki biz kızlar olayı çok büyütmüşüz.. Her şey sizde bitiyor arkadaşlar. İsteyince oluyor

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-10-24 at 11.34.32.jpeg
    66,8 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2023-10-24 at 11.35.17.jpeg
    56 KB · Görüntüleme: 33
İnşallah zevk alırız

bir şey sorucam. Şimdi eş sokunca yani dibe doğru gidince böyle iç taraftan bir zorlama/ sızımsı bir şey hissediyorum. çok soktuğu için sanırım. o hep olacak mı? mesela hızlı ya da sert olursa öyle mi oluyor?

nefes al ve vererek ıkın çişini yapar gibi yap ve ittir göreceksin yavaşça girecek. Kayganlaştırıcı kullanmayı da unutma yağ gibi kayıcak
Tebrikler darısı başımıza inşallah vemcaini en başından beri mi kullandın

evet gerçekten ikimizde oldukça tecrübesiziz

Tebrikler darısı başımıza inşallah vemcaini en başından beri mi kullandın
evet ben baştan beri vemcain kullandım. çünkü vajina girişi alışkın olmadığım için çok hassas geliyordu. sanki hemen acıyıverecekmiş gibi hissediyordum. o yüzden kullandım.

vajina girişine 1 fıs sıktım, sonraki aparatları denerken vajinanın içine de 2 fıs sıktım. birkaç dk sonra denemeye başladım daha rahat oldu. içi de uyuşunca daha cesur oluyorsunuz.

aparatlara alıştıkça vemcain fıs fıs kullanmadan denedim

Ben hala ikinci aparatı alamıyorum içime çok zorlanıyorum sprey kullanmak istyorum ama korkuyorum

Ben hala ikinci aparatı alamıyorum içime çok zorlanıyorum sprey kullanmak istyorum ama korkuyorum
Senin gibi yaparsam bu sefer hem sprey sıkıp alamassam dilatörleri çok moralim bozulur be yapıcağımı bilmiyorum ya kaç haftadır ikinciyle uğraşıyorum gitmiyo

hatta ben biraz bu durumun üstüne çok düşmedim çabalamak anlamında. günlere , haftalara yaydım. bazı günler, haftalar denemedim. bu durumdan olabildiğince kaçtım.

keşke biraz daha önce bu durumla yüzleşip işimi daha hızlı halletseydim

ilk başta alamamanızda çok normal.

bende hiçbir aparatı ilkte alamadım ki. Hemen olmayabiliyor. önemli olan çabalamak
Ya ne bileyim konuşuluyo burda mesela hemen aldım bir iki çok kolaydı diyenler oluyo ben hala ikiyi alamıyorum çok uğraşmama rağmen. en azından ilk ikisini spreysiz halledeyim dedim ama olmayacak galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…