Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende çogu şeyi yaptım; kegel egzersizlerini faln şimdi üç parmak içeri giriyor sizce ilerlemiş miyimdir
Çok iyi ilerlemişsin canım 3 parmak ile çalışmalarını sık sık yap en rahat şekilde yaptığını hissedene kadar 😍parmak egzersizinde sanıyorsam 3 parmak ile rahat yaptıktan sonra zaten eşli denemeye hazırsın demek diye biliyorum

Biliyorum çok yakında yendim diye yazacağın haberleri de kutlucaz zaten 😍çünkü gerçekten yüzde yüz çözümü var motivasyonun çaban ertelememen hepsi bu rahatsızlıktan kurtulmanın zaten bir parçası geriye egzersiz biraz daha yapmak var 🌺sanırım 3.aparattaydın zorlandığın anlar olduğunda bilki normal hepimizin süreci farklıydı sen hep devam et ezgersizlere canım aparatların hepsiyle rahat çalışana kadar her zaman yaz,biz burdayız yaşadığın şeyleri yaşadığımız içim cok iyi anlıyoruz birbirimizi canımm 🙏 güzel haberler yakında 🥰😍🌺
Aşırı teşekkür ederim hem destek hem moral ve motivasyon için sana da herkese de💕😍
Yenecegimize inanıyorum bugün kendim dışında gelişen olaylar oldu o sebeple egzersiz yapamadım ama yarın kaldigim yerden devam edeceğim 🥰
Şimdilik üçüncü boydayim dördüncünün haberini en kısa zamanda vereceğim inşallah 😍💕🌟💘🌺🙈

Haftanın ilk günü, yeni umutlar ve yeni heyecanlara gebeyiz💕 günaydın canım kızlar, Rabbim hepimize doğru adımları atacak gücü versin inşallah amin🙏🌺💘💕🌟🥰😍
IMG_20231023_073722.jpg

Notlarınız için teşekkürler 😊 Bende dilatörleri denerken çoğunu yaptım; vajinusmus doktor videoları, kegel egzersizleri, uyuşturarak deneme, bel altına yastık koyma, ıkınma ve nefes alıp verme ..
ya bazıları
E bitmiş bile ben 3 parmak yaptıktan sonra eşli yapmıştım.☺ Kendini tam olarak rahat hissedene kadar devam et sonrası eşli inşallah🥰
sizde mi vajinismus yaşadınız?nasil yendiniz?

Arkadaslar artik benim vajinamda tam ortada o mesane olan yerde bir boyle sizlama oluyo ilk gecerken sonra o sizlama geciyor ama hep o yerden gecerken orasi tam ortasi vajinamin ordan gecerken sizliyor sonra duzeliyor bu neden oluyor? Normal mi? Popomda bi baski oluyo bi de ordan gecerken hep ilk geciste bi sizi bu normal mi o yuzden gir cik yapmak istemiyorum hic sadece icinde ileri geri yapiyo ama gir cik dan korkuyorum ilk giriste o sizi yuzunden ortadaki

Arkadaslar artik benim vajinamda tam ortada o mesane olan yerde bir boyle sizlama oluyo ilk gecerken sonra o sizlama geciyor ama hep o yerden gecerken orasi tam ortasi vajinamin ordan gecerken sizliyor sonra duzeliyor bu neden oluyor? Normal mi? Popomda bi baski oluyo bi de ordan gecerken hep ilk geciste bi sizi bu normal mi o yuzden gir cik yapmak istemiyorum hic sadece icinde ileri geri yapiyo ama gir cik dan korkuyorum ilk giriste o sizi yuzunden ortadaki
ilk girişte bende de sızı oluyor. sonra o sızı geçiyor tamamen çıkıp tekrar girdiğinde de öyle acımıyor ama ilk giriş her zaman sızlıyor mesane tarafı

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Yeni evliyim ve vajinusmus problemi çekiyorum.

Vajinusmusu yenmek için dilatör aldım ve onları uyguladım. 4 boyunu da rahat alıyorum. Lakin eşiminki oldukça kalın. Ve bu yüzden de dilatörleri kalınlaştırıp çapını 5 cm yaptım ve o şekilde sokmaya çalışıyorum. Zardan kolaylıkla geçiyor lakin biraz daha iç kısımda sert bir yapı, sanırım vajina girişi/ pelvis kası mevcut ve o kısımdan sadece uyuşturunca geçebiliyor. Diğer türlü acı çekiyorum ve içeriye giremiyor yarıda kalıyor. Bu durum geçer mi? Herkeste olan bir durum mu? Ya da bu benim çatımın dar olduğunu mu gösterir?

(normalde vajinanın içine 4 numaralı dilatörün 10-12 cm )
Evet bu bende de oluyor acı hissediyorum ve geri çekiyorum o yüzden galiba vemcain sprey kullanacağım hiç istemiyorum ama işe yradığını söyleyen çok kişi var

Tek korkum spreyin zarar verip vermeyeceği eğer zararsızsa keşke daha önce kullansaydım da bu eziyeti kendime çektirmeseydim diye çok pişman olurum iki yıldır çekiyorım bu hastalığı
İki yıldır sürekli uğraşıyor musun yenmek için? Yoksa yeni mi başladın? Ben dilatörde 2deydim ama direkt eş ile deneyeceğim wemcain ve kayganlaştırıcı ile. O şekilde de yenen var çok

İki yıldır sürekli uğraşıyor musun yenmek için? Yoksa yeni mi başladın? Ben dilatörde 2deydim ama direkt eş ile deneyeceğim wemcain ve kayganlaştırıcı ile. O şekilde de yenen var çok
Hayır iki yıldır başlamadım dilatöre 1 haftadır başladım dilatöre . Aslında hep kendime güvendim yediremedim kendime böyle bir hastalığı hallederim , kendimi kasmassam ilişki ağrısız gerçekleşir herşey bende bitiyo diye sürekli kendimi telkin ettim ama en son dedim böyle olmayacak senin tedavi görmen şart sadece kendini kandırıyosun . İlk önce kadın doğumdan randevu alıp gittim yaklaşık bir hafta önce doktor çok iyi ilgilendi prmak egzersizleri yapıcaz dedi sonra ben araştırdım dilatörle yenen çok kadın gördüm dilatör siparş ettim onu uyguluyorum .

1. Si çok rahat giriyor 2. Ciyi ilkte aldım sonra 3 e geçtim 3 te çok tıkandım bu sefer geri 2 ye döndüm ama şimdi 2 yide alamıyorum değişik durumdayım 😂sonra dedim sen ikiyle uğraş baya sonra üç ile uğraş baktın hala zorlanıcan tek çare vemcaine sprey başka yolun yok

Hayır iki yıldır başlamadım dilatöre 1 haftadır başladım dilatöre . Aslında hep kendime güvendim yediremedim kendime böyle bir hastalığı hallederim , kendimi kasmassam ilişki ağrısız gerçekleşir herşey bende bitiyo diye sürekli kendimi telkin ettim ama en son dedim böyle olmayacak senin tedavi görmen şart sadece kendini kandırıyosun . İlk önce kadın doğumdan randevu alıp gittim yaklaşık bir hafta önce doktor çok iyi ilgilendi prmak egzersizleri yapıcaz dedi sonra ben araştırdım dilatörle yenen çok kadın gördüm dilatör siparş ettim onu uyguluyorum .
dilatör parmaktan daha kolay geliyo bana, parmak çok irrite ediyor. 2de takıldım ama ben de ve sıkıldım. bir eş ile deneyeyim bir süre diyorum, wemcain kullanarak, inşallahfaydası olur

X