Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba, arkadaşlar. Ben de uzun zamandır burayı takip ediyorum. Yardımınıza, fikirlerinize ihtiyacım var. Maalesef vajinismus denilen illeti yaşıyorum. Bir yıldır evliyim. Önceleri bilmiyordum erteliyordum hep, yedinci ayda böyle hastalık olduğunu öğrendim. Şimdi çabalıyorum kendi kendimce. Bu arada Almanyada yaşıyorum. Türk doktorlarla online görüşmeler yaptım fiyatlar yüksekdi ve hepsi bildiğimiz şeyleri yaptırıyor diye o parayı vermek istemedim. Burda botox yaptırdım vajinaya. Ancak yine kasılma var o da çok fayda etmedi. Şimdi sprey sipariş ettim. Ona umut ediyorum artık. Çoğu arkadaş vemcaine sprey kullandığını yazmış, ben burda bulamadım. Onun yerine xylocaine pump spray sipariş ettim. İnşallah yarın gelicek. Şimdi bana akıl verin lütfen bu son umudum bıktım usandım artık. Zaten her bıkmışlığımda sizin mesajları okuyup yürekleniyorum, iyileşiyorum. İyi ki varsınız Ben bu spreyi nasıl kullanmalıyım? Spreyden kaç dakika sonra denemeliyiz? Eşli denemek istiyorum direk bu arada. Valla dilatörleri görünce sinirim bozuluyo artık. Bir an önce yendim diye bilmek istiyorum

Arkadaşlar sıze bır sorum olucak zevk alamıyorım kendımı kötü hıssedıyorum çokmu erken 1 buçuk ay oldu ilişkide ıstegım yok kendim gırmek istemiyorum boşmuş gıbı gelio
Aynı pozisyonda mı denediniz hep ? Boşmuş gibi gelmesi kötğ bi şey değil bence kasmadığın rajat ilişki yaşadığın anlamına geliyor

Arkadaşlar sıze bır sorum olucak zevk alamıyorım kendımı kötü hıssedıyorum çokmu erken 1 buçuk ay oldu ilişkide ıstegım yok kendim gırmek istemiyorum boşmuş gıbı gelio
Daha erken canım kişiden kişiye değişir tabi ama benim 3 ay civarı sürdü zevk almadan ilişkilerim. Tamamen görev gibiydi ama yapıyordum çünkü olmamasından iyidir. Bence çok nadir kişi ilk iliskilerden zevk alıyodur ben öyle düşünüyorum. Bizim zaten alismamiz bile en az 2 3 ay sürüyor

Kendini hazır hissetmen lazım eşli deneme için kafasal olarak yapabileceğine ve vajinana bişey girebileceğine inancın olması lazım. Burda sadece spreyle yapanlar da olmuştu geçmişte ama çoğumuz aparat ya da parmak egzersizi ile yendik malesef bu illetin tek çözümü bu. Hiç aparat yaptın mı görmek istemiyorum artık demişsin o yüzden sormak istedim

Çok teşekkür ederim mesajınız için. Evet daha önce aparat yaptım birinciyi yaptım sadece iki kez ala bildim. İçimdeyken çok rahattım ama çıkarıp sokması oldukça zorlayıcı olmuşdu. Ona enerji vermek yerine eşli denemede enerji harcamak istiyorum. Bilmiyorum neyi nasıl yapacağımı artık sizin fikirlerinize ihtiyacım var

Eş aparat gibi olmuyor. Yani aparatı almak için kendini psikolojik hazırlamak zaman alıyor ve hazır olunca deniyorsun ama eş öyle değil sonuçta yumuşuyor saatlerce bekleyemiyor. O yüzden aparatla vajina kaslarını alıştırmak daha kolay oluyor yine de tercih senin

Doğru diyosunuz. İnşallah yarın spreyle bişeyler deniycem

Doğru diyosunuz. İnşallah yarın spreyle bişeyler deniycem
bende almanya’da yaşıyorum ve sırf tedavi olmak için istanbul’a gittim. burdaki doktorlarla görüştüm ama çok içime sinmedi. ben yaklaşık 1.5 senedir evliyim ve ertelemek zorunda kaldığım için tedaviye yenice başladım sayılır. imkanın varsa ve tek başına olmuyorsa kesin doktorla devam ilerle. aparat konusuna gelirsek arkadaşların dediği gibi çok faydalı oluyor, kendine inancın daha fazla oluyor, dört numaraya kadar çalış derim ardından eşli deneme

Kendinizi kasmadan deneyin inanın özellikle ilk 2 aparatı hissetmiyorsunuz bile gözünüzü kapatsanız ilerlediğini dahi hissetmezsiniz
Ya kızlar siz öyle diyorsanızyarın o zaman bi aparatları denerim bakalım noluyo. Bu kez yapcam inşallah

Ya kızlar siz öyle diyorsanızyarın o zaman bi aparatları denerim bakalım noluyo. Bu kez yapcam inşallah
Israrla aparat dememizin sebebi senin kötü bi tecrübe yaşamaman için aslında. Direk spreyle eşli deneyip olmama ihtimali de var buda seni yine üzecektir. İlk aparatı yapmışsın bu güzel bir adım bence en zor adım hatta ☺ devam et bence egzersiz yapmaya kendini hazır hissettiğinde eşli yaparsın

Aparatla yenen arkafaşlara bir sorum olacak. Yendikten donra ne kadwt süre ilişki öncesi aparat yapıp ilişkiye geçtiniz? Yendikyen sonra direkt aparatsız devam edebilen var mı? Aparat hazırlığıdır kayganlaştırıcısı vs derken sürekli ilişkiyi erteliyorum üşeniyorum tüm onlar gözümde büyüyor . Bu arada 3 kezBirleşmemiz oldu ama bi kaç giriş çıkıştan ibaretti ve öncesinfe aparatlarla yarım daat çalışyım. Yoğun çalışıyorum iş ev derken bir de ilişki mncesi aparat muhabbeti bana zaman alıcı ve yorucu geliuor bu sebepten erteliuorum. Zaten vajinismus geçitenlerin erteleme sıkıntısı oluyor genelfe bh da tam tetikliyor beni. Mesela o gün misafir gelecekse ya da biz bir yere gidiceksek asla ilişki yaşayalım diyemiyorum çünkğ daha aparayşarı çıkarcam onlarla fenicem sonra eşim hazır olur mu olmaz mı o süreçte eşimin isteği ger gider mi vs derken uğraşamam bu kadar daha misafir gelcek daha ben dışarı çıkcam bhhün yetişmez bile diyorum velhasıl aparatların amacı vajinayı mı esnetiyor o yüzfen mi öncesinde yaoıyoruz biraz esnesin diye mi ? Yoksa xaten oraya birşeylerin girdiğini yeterince beynimiz kavradı zaten amaç safece psikolojik ise yeterince kavradık bence bi yandan da herkes nir süre aparatla yaptık diyince aparatsız denersem olmaz sa ters ni şey olursa psikolojikmen kötü olurum diye düşünüyırum yenen arkadaşlar yardımlarınızı rica ederm

Bu şekilde benimde eşiminfe isteği kalmadı ve iyice uzaklaştık sanırım . Çünkğ eşim yanaştığı zaman ben diyorum ki dur ben gidio aparat çalışayım çalışmam bitince yapalım. Tabi onda da o an istek gidiyor gidip uyuyor. Ben üzülmeyeyim riye deneyelim dediğimde tamam diyordu her seferinde bu süreçte istemede bile bi şekilfe deniyorduk. Ama artık yaklaşmıyor bişe çol fazla . Evet beni çok seviyor sürekli öper sarılır sarılarwk uyuruz mutlaka mesela. Ama ilişki anlamonda artık pek yaklaşmıyor. Çünkğ yaklaştığında devam edemiyoruz çünkğ benim hazırlık sürecine gitmem lazım

Sey yapabilirsin aparat sokmak degilde öncesinde 3 parmak sokmakta esnetiyor iyice sok 3 parmagini cevir esnet o sekilde aparata ihtiyacin kalmayabilir canim

Bende eşim memlekette yanasti jelim spreyim yok diye kabul etmedim halen korkum devam ediyor korkuyu atamadim alta gecemiyorum illaki benim kontrolumde jel ve spreyle olcak.

Zevk flnda almiyorum su an gorev gibi zamanla galiba 1 hafta ara verdik bakalim nolcak gece

Sey yapabilirsin aparat sokmak degilde öncesinde 3 parmak sokmakta esnetiyor iyice sok 3 parmagini cevir esnet o sekilde aparata ihtiyacin kalmayabilir canim
Parmak olayı beni irite ediyor maalesef . Aparat çalışmalar derken zaten iyice cinsellikten soğudum bir de parmak olayına da girersem hepten giderim ben. Allah yardımcısı olsun tüm vajinismusşa uğraşanların benfr ne heves ne zevk bıraktı. Evlenmeden önce çok daha zevk alıyordum. Vi öpme dokunmadan bile keyif alkyordum şuan her şeyden soğuudm sabah aparayları görğnce hepsini çöpe atasın geldi . Millet rahat rahat öpüşüp koklaşıp ilişkşye giriyor ben o plastiklerle uğraşıyorum. Süreç bitene kadar idare ettim ama ilişki yaşadık hala aparatlara devam etmek iyice soğuttu beni her şeyden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…