Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hoşgeldin inşallah en kısa zamanda yenersin sen de :) sende kanama durumu oldu mu (ilk ilişki harici) bu konuda ben tekim sanırım ondan soruyorum da :)

hoşgeldin inşallah en kısa zamanda yenersin sen de :) sende kanama durumu oldu mu (ilk ilişki harici) bu konuda ben tekim sanırım ondan soruyorum da :)
hayır canım tek değilsin bende de oldu ama bende her defasında olmadı sadece. onda da pozisyondan dolayı galiba zorlamışız çünkü sonra son denememde olmadı seninle bizimki gerçekten kendimizi kastığımızdan. farkında değiliz izin veriyoruz penetrasyona fakat sürtünme zor oluyor çünkü içerde kaslar sıkıştırıyor kastığımız için. Fito krem verdi bu arada doktor aparatlarda kullan diye. içeri sürmende sıkıntı yok canım.

Evet canım farkındayım zaten nefes ve kefel ile birleşme sağlıyoruz ancak yoksa öyle kendiliğinden bi açılma yok bundan sonraki ilk denememizde kayganlaştırıcı olarak fitoyu kullanacağım umarım pozitif etkisi olur tahrişi engeller

Fito tahrıs onleyıcı kısaca yanmayı engelluyor bence. Aparata baslarken suruyorum kayganlastıcı olarak vıaxi jel asırı ıyı hemen kurumuyor

Kızı olan hanımlar buraya bakar mısınız lütfen iki kızım var büyük olanın çiş yaptığı alan sürekli kapanıyor doktora gidip açtırıyoruz doktor hergün elinle bir kere hafifçe açtır kapamasın dedi anneme sordum sende öyle birşey yaşamamıştık böyle bşy hiç duymadım dedi bende duymadım kızım 17 aylık bu durum daha ne kadar sürer böyle birşey yaşayan var mı

Fito vajinadaki zarar goren bir yer olursa iyi geliyomus fiye okumustum

Yaa en azindan sizde penis korkusu yok anladigin kadariyla bence buna oncelikle sevinmeniz lazim. Diger kisimda dilatorle ogrenilebilir bi de size tavsiyem bence iliski sirasinda oraya degilde iliskinin anina odaklanmaya calisin iste eşinizin dokunuslarina fln zevk almaya calisin oraya odaklanmamamya calisin bence o zamanda gevseme saglanabilir

Hayir ben hic duymadim ama doktorluk bir mesele gercekten bir kac doktora daha gitmekten fayda var bence

Ay kızlar evlenelı 15 gün falan oldu. Duvar hissiyle karşılaştım mumkun değil ilerleyemezdı. Zorla yap dedim acıyı size tarif edemem. Kendımı şartlamısım daha evlenmeden vajınusmus diye. Hemen peşine doktora gittim dediki öyle olsa suan muayne edemem ama yine cok canım acıdı muaynedede . Artık dedım ben yapamıcam heralde ömür boyu. Azıcık giriyor sonrası acı ama nasıl. Sonra vazgeçmedim denemeye devam ettm bir gün doktorun verdiği kremle parmagımı ılerletebıldım daha öncelerı yapamamıstım . Ve şeyi fark ettim düz yattıgımda orda bişey var ve girşi zorluyor kapatıyor. O yüzden dur dedim biraz yükseltiyim orayı öyle deneyelim. Yanı popodan kaldırıyorum kendımı gibi dusunyn. Evet ilk girş anı hala minick acı verıyor ama tam girş sağlayabılır hale geldık 2 dir. Ve suan anlıyorumki cidden psikolojik kasmısım yok yere. Ve benı rahatlatan o an eşimin iltifatları oluyor kafam onlara gıdınce orayı unutuyorum cunku.

günaydın hanımlar... Nasılsınız bakalım? Vajıyı kenara bırakarak soruyorum:)
Çok şükür her şey yolunda. İzin dönüşü ev sakinliği. Regli bitti, saçlar kestirildi. Yeni bir güne yeni umutlarla başlandı. "BİZDEN BİR TANE DAHA YOK" canım kıssslarr. Her şey gönlünüzce olsun

Eklentiler

• IMG_20230915_122042.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 24
Oluyor canım maalesef. Her zaman böyle çok enerjik, çok motive olamıyoruz. 4 yılım hiç oldu. O yılların içinde kim bilir hangi duygularım var. Her şeyi en dibine kadar yaşamışımdır. Yani çok normal böyle hissetmen. Gözlerim şişene kadar ağladığım günün sabahında kalkıp yeniden gülümsedim. Yürüyüşe çıktım, kitap okudum çünkü yapıcak bir şey yok. Hayat devam ediyor. Ney benden daha önemli olabilir ki. Hayattayız ve yalnız ölümün çaresi yok. O yüzden düşmelerin elbette olucak ama kalkmaların gecikmesin. Tut kendi yakandan ve bırakma. Bu senin hayatın. Yolumu kaybettin yeni bir rota oluştur. Pes etme. Ne durumdasın şu an aparatlarda?

Evet tabıkı oluyorrrr kankaaa ama bu her sıkıntı yasadıgımız- uzun süren özellikle- herseyde cıldırıyoruz. Ama bunun en azjndan çözümü var reglın bıtsın suan hormonların etkısınde de oluyosun cunku ama gecıcı bunlar . Valla hazır olmak ıcın 4 . Aparatı bıle yapmaya gerek kalmıyor sankı. Ben dun denedım esımle bı kısmını aldım ama acele etmek ıstemedım bıraktım 4. Aparat olarak esımın penısını kullanmaya basladım yabas yavas hepsı gırecek aparat gibi. Kendıne güven valla bak emınım hepımız suankı konumlarımıza yasadıgımız hayata meslegımıze buyuk cabalar vererek geldık ve hala cabalamaya devam edıyoruz. Cunku bız dişi savascılarız. Allah kadını acıya dayanıklı yarattı. Bılımsel arastırmalarda bıle kadının acının sıddetını fazla hıssetmesıne rağmen erkege gore daha uzun süre dayandıgını ıspatladı. Bu allahın bıze verdiği bı guc anladınjz mı.

EVET BENDE AYDA 1 KEZ FALAN SAĞOLSUN EŞİMİNDE KATKILARIYLA BU DEPRESİFLİK OLUYOR. MECBUR KALKIP İŞE GELMEK O İNSANLARA MUTLU GÖZÜKMEK AH AH. AMA HAYAT DEVAM EDİYOR İNSANLAR NE ACILARLA UĞRAŞIYOR NE BADİRELER ATLATIYOR BUNU UNUTMAMALIYIM.

EVET KANKACIM:) DOĞRU SÖYLÜYORSUN AMA BENIM EŞİM BAZEN MOTİVASYONUMU O DERECE DÜŞÜRÜYOR Kİ ANLATAMAM. BİDE ARADAN 2 SAAT GEÇİNCE SANKİ O KAVGAYI BİZ ETMEMİŞ GİBİ NORMALE DÖNMESİ YOK MU?? NEYMİŞ HIRS YAPAYIM DİYE BOYLEYMİŞ. BAZEN ERKEKLER ÇOK APTAL:)

Kanka benım esım bana dıyor kı kontrol manyagı oldugun ıcın bırakmıyosun kendını hahahahah. Ben de diyorum kıııı senınde benım kontrolumde olduğunu kabul edıyosun yani cınımmmm kanka onlar da uzuluyor dert edıyor ama valla eslerımız sabırlı ve gercekten bızlerı sevıyorlar. Onlarda bızımle savaş verıyorlar aslında bı yerde. Ama gececekkk takma amannn bu senın bedenın ve tabıkı de kontrolu sende olacak . Dekı hırslıyım sananeeeeeeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…