Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benim de eşli deneme olması gereken gibi değil eşim içeride hareket edince kanama ve acı başlıyor. Doktor eşin içeride beklesin sen alışana kadar dedi. Aklında bulunsun🌸
Depam sen ne zaman yendın canım ve esınle kac kez ılıskıye gırdın vajınanın alısma surecı var aynı aparatlarda oldugu gıbı yanı oyle diyorlar 😂

Dıyebılırsın tabıkı benımkısı agız alıskanlıgı umarım rahatszı edici degıldır 🙈🙈 hap map kullanma hıc bısey olmayacak aksıne mutlu sona ulasacaksın bak ne guzel aparatları alıyosun e penıs bence dılatorden daha masum dılator cok sert zerre yumusamıyor bence boyle dusun penıs en azından et yanı azıcık da olsa yumusak ya kanma et parcası ıste buyutme fazla vallaha dılatorden daha ıyı yenen bıcok kısıden de duydum bunu. Zaman aleyhe ıslıyor bak ne guzel esınde ısteklı benım esım bı sure sonra umudu kesmıstı asla deneyelıö bıde denıyordu en son dedım ver nafakamı tazmınatımı benım canımı sıkma olmuyorsa da ıstıceksın😂😂😂😂
Deneyelım bile demiyordu*

HAYIR DENER MIYIM :) KIZLAR CİDDEN BU SORUNDAKİ İNSANLAR SADECE BİRBİRİNİ ANLIYOR. BENIM ARKADAŞLAR E İÇ DENE FALAN DİYOR ONLARA GÖRE O KADAR BASİT Kİ:KK43: ONCA GÖZYAŞINI DÖKEN BİZ DEPRESYON EŞİĞNE GELEN BİZ:KK43:
Kımseye anlatmayın kızlar cıdden söyleyeceklerı yanlıs bı soz sızı dıbe cekebılır soylemıssenız de soraarlarsa yendık deyın gecın valla 🥰

Depam sen ne zaman yendın canım ve esınle kac kez ılıskıye gırdın vajınanın alısma surecı var aynı aparatlarda oldugu gıbı yanı oyle diyorlar 😂
4-5 kez penetrasyon oldu ama hepsi ağrılı ve kanamalı maalesef 🥺 sonra da regl girdi araya yeni bitti o yüzden ben de heyecanlıyım bu sefer acısız ve kanamadan olması içi dua ediyorum 🥲 içeride beklicez bakalım 😅

Kımseye anlatmayın kızlar cıdden söyleyeceklerı yanlıs bı soz sızı dıbe cekebılır soylemıssenız de soraarlarsa yendık deyın gecın valla 🥰
Aynen bende yalan soylerken cekiniyorum sanki dogru soylemek zorundaymisim gibi zaten ondan boyle oldu hep sordular ne yaptin ne ettin bende yapamadim ki deyince surekli sorulur halde geldi :KK43: ama yaptim diyip geciyorum artik yatak odamizi gormuyor sonucta kimse

4-5 kez penetrasyon oldu ama hepsi ağrılı ve kanamalı maalesef 🥺 sonra da regl girdi araya yeni bitti o yüzden ben de heyecanlıyım bu sefer acısız ve kanamadan olması içi dua ediyorum 🥲 içeride beklicez bakalım 😅
Acaba mikrop veya enfeksiyon mu var oyle diyolar agrili olunca 🤔 belki oyuzden ya da kuruluk olabilir jel kullaniyo musunuz

Acaba mikrop veya enfeksiyon mu var oyle diyolar agrili olunca 🤔 belki oyuzden ya da kuruluk olabilir jel kullaniyo musunuz
Yurt dışına taşındığım için burda derdimi anlatabileceğim bir doktor bulmam zor olacak. Ama enfeksiyonun diğer belirtileri yok gibi bilemedim🤔 kayganlaştırıcı kullanıyoruz. Ben dilatörle çalışmadım parmak egzersizi sonrası eşli deneme yaptım. Dilatörü alabileceğim yeri de bulamadım henüz belki amazonda vardır bakmadım 😅

Varmış aslında 🤔

Eklentiler

• 5B432436-FA64-4523-B533-B6449DE1267B.png
    5B432436-FA64-4523-B533-B6449DE1267B.png
    179 KB · Görüntüleme: 23
Yurt dışına taşındığım için burda derdimi anlatabileceğim bir doktor bulmam zor olacak. Ama enfeksiyonun diğer belirtileri yok gibi bilemedim🤔 kayganlaştırıcı kullanıyoruz. Ben dilatörle çalışmadım parmak egzersizi sonrası eşli deneme yaptım. Dilatörü alabileceğim yeri de bulamadım henüz belki amazonda vardır bakmadım 😅
Bence bir kadin doguma git mutlaka vakit kaybetmeden bir baksin doktor

Hepsinde agri ve kanama olmasi normal degil ama benim bildigim sadece 1 ya da 2 kez olurmus en fazla agri kan o da kasarsan bence enfeksiyon ya da baska bir sey olabilir kadin doguma gitmekte fayda var bence kadin doguma bir gorunun derim
Geçen hafta Türkiyedeki doktoruma ulaştım bu kanamalar her seferinde olunca, o da acil bir durum olmadığını sadece eşimin ben alışana kadar içimde beklemesi gerektiğini söyledi. Kasılmaktan dolayı zorlanmaya bağlı kanama oluyormuş yani..

Geçen hafta Türkiyedeki doktoruma ulaştım bu kanamalar her seferinde olunca, o da acil bir durum olmadığını sadece eşimin ben alışana kadar içimde beklemesi gerektiğini söyledi. Kasılmaktan dolayı zorlanmaya bağlı kanama oluyormuş yani..
Ben de oyle dusunuyorum endıse edıcem bı durum yok. Kasılmaya baglı oluyordur yemı evlenene arkadasım bı kac gun kanadıgını soyle dı kı bu da cok normalmıs

Ben de oyle dusunuyorum endıse edıcem bı durum yok. Kasılmaya baglı oluyordur yemı evlenene arkadasım bı kac gun kanadıgını soyle dı kı bu da cok normalmıs
sen kayganlaştırıcı etkisi için fito mu kullanıyordun sanki öyle hatırlıyorum. Biz ok markasının su bazlı kayganlaştırıcısını kullanıyoruz acaba yeterli mi gelmiyor.. Evde fito var deneyebilirim onunla da bir zararı yoksa vajinaya :KK70:

kızlar bende aranıza katılıyım🥹🥹 bende doktorla birlikte aparatlara başladım. hepimizin tecrübesi farklı farklı :) bende Depam gibi 7-8 kere birleşme sağladım eşimle. ama batma hissi oluyor bende acı yanma batma mesela. doktorum ağrılı ilişkinin de vajinismus olduğunu kendimizi istemsizce ilişkiye izin versekte kastığımızı, zorlanmayla ağrının arttığını falan söyledi. bizde hep zorlamışız galiba. cahil cesaretide iyi değil şuan kendimi ilişki yaşamaya çok uzak hissediyorum soğudum ah ah 😅😅😅😅 aparatlarla doktorum beynime bunun zor olmadığını öğreticeğimizi söylüyor. bugün 1.boya başlattı 🥹

X