Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Keşke bizlerde direk cesaret edebilsek, yapınca sanırım bize de saçma gelecek:)

Ben bir defa kadın doğuma gittim özel hastanede muayene için. Önce tek parmak ile kendi denedi,kendi kendimi telkin ederek zorlansam da müsade ettim. Ultrason aleti ile denemek istedi onu yaptıramadim mesela.

1 ay önce kadar da psikiyatriye gittim o da eşle birlikte seans uygulayacağını, 15 günde bir gelmemi söyledi. Ama ücreti çok pahalı olduğu için devam edemedim açıkçası. 1 2 hafta önce de hamile olan yakın akrabamin konuyu bilmemesine rağmen henüz çocuğum olmadığı için saçma sapan konuşması üzerine gaza geldim :) Ya dedim şuan kendi kendine yapıcaksin ya da onca parayı verip doktora gidiceksin,başka alternatifin yok. O şekilde deneyebildim

İyi yapmışsınız ya ben şimdiden o moda girdim ya olacak ya olacak en son acıyorsa da acısın diyip gözümü kapatcam vallaji bı stresten bu ağırlıktandır acısa bile geçecek gidecek ya

Sizde gözünüzü kapatın güzel şeyler düşünün olup bitmesini bekleyin nefes alıp berin. En fazla ne olsbilir ki? Biz kadınlar ne acılara dayanıyoruz:) bunca stres bunca yükten daha ağır olamaz acısı. Kapalı kutu da değil duvar da yok sadece cesaret edip olup bitmedini bekle bence ( kelin ilacı olsa başına sürer ama )

Evli olup konuştuğum çopu arkadaşım ilk günler zorlandığını hayta çoğu işk günler yapamadığını yaptığında da cesaret gösterip acımasına göz yumduğunu vs söylüyoe. Bence aramızdaki farkta bu. Onlar ne olcak ki acırsa acısın diyip cesaret gösteritor biz ise erteleyip duruyoruz

Kendimden örnek vereyim hadi ilk gece olması 2 olmadı 3te uzanıp nolırsa olsun olacak diyip dayansaydım bitmiş gitmiş olacaktı. Ama ben kolayı seçip erteliyorum sonra siyorum aman canım minicik bile acımasın diyorum acelesi yok diyorum. Yöntem falan arıyorumZ halbuki en zoru şuan yaptığım gibi davranmak. Bir gn izin berip kurtulmak varkan ben dildatör nasıl kullanılır hangi krem iyi hangi doktor iyi hangisi kaç para parmak nasıl sokacağom diye en zorunu seçitorum. Halbuki bir kez dayan oldu bitti azıcık cesaret. Ama kendime söz geçiremiyorum maalesef her konuda korkak bir yapıdayım ve her konuda ancak elli saat yğraşarak yapıyorum hir şeyleri

Ben evlenmeden önce aynadan bile bakamazdım dokunamazsım deliğin nerde olduğunu asla bilmiyordum. Ama şimdi rahat rahat bakabiliyorum inceleyebiliyorum dokunabiliyorum demekki her şey alışma meselesi. Hatta ben havuzda bacağımı açarak yüzemiyoedum çırparak yüzebiliyordum sadece. Geçen gün rahatlıkla bacaklarımı açıp yüzehilriğimi gmrdüm. Ve her şey çok normal geliyor bana. İnşallah bir an önce birleşme olayına da cesaret ederim de doktorla dildatörle uğraşmam(çol daha zor geliyor onlar bana ). Şuan siz doktorun ultrasyon aletiyle deniceğiji söyleyünce içim gitti mesela. Penis girişi o kadwr içini cızırdatmıyor

Gerçekten tamamen cesaret meselesi :)
Onca kadın hatta yasca bizden küçük hemcinslerimiz bile yapabiliyorken etrafımızda biz neden yapamayalim ki.
Tabi ki ilk penisi deneyin ama baktınız olmuyor, inancınız kırılmasın. Doktora gitmeden parmak egzersizi ya da dilatör denemenizi tavsiye ederim. Bu hastalığın tek sebebi ertelemek. Üstüne düşünce basaramayacagimiz şey yok. Bana bir kere de gitmiş olsam kadın doğum ve psikiyatri iyi geldi. Artı kitap okuyup videolarda izledim bunlarında faydası çok

Aparat çalışanlar sayfaya yeni gelenler Ağustos gecesi enerjisi yaşamınıza aksın üzerinde durup çözülebilecek bir durum yaşanılanlar beynimizin bizi yanlış yönlendirmesinden sıyrılıp egzersizlerle sonucu başarıya ulaştırabilirsiniz…Unutmayın Kızlık zarı vajinanın giriş kısmına yakın ve esneyebilen bir doku … ne aparatta ne ilişkide kanama yaşamadım çünkü kasımı kontrollü gevşetmeyi öğrendim … bu yükü hiçbir Kadın taşımasın isterim … sorun takıldığınız yerde … ama oluruna bırakmayın …

Aparatta takılan ittiremeyen arkadaşlara tavsiyem
Aparatı vajina girişine paralel koyduk.
İç çeker gibi burundan 2 seferde derin nefes alıp yine burundan nefesi verirken dikkatinizi poponuza verin ve hafif ıkınırken ilerletmeye çalışın göreceksınız o an esniyor ve o yol açılıyor.
Neden popo kası diyorum çünkü beynimiz vajinamızda oldukça korkudan ittiremiyorsunuz ama bu yanılgı sadece …
Popo vajina ve idrar girişlerinde kas vardır biz popo kasımızı sanki WC’yi yapıyormuş gibi ıkınıp gevşettiğimizde vajina kasımızda esner bağlantılı olduğundan ben bu bilgileri öğrendikten sonra rahatça egzersiz yaptım

Çok geçmiş olsun . Doktorunuz bu konuyla alakalı ne dedi giriş mi dar acaba. Ben doktoruma sordum hayır girişin dar değil normal doğuma bile uygunsun dedi. Ama madem neden yırtılıyor anlamıyorum

Arkadaşlar merhaba, ben bugün birleşmeyi başardım ama çok fazla kanamam oldu hatta pıhtı şeklinde parçalar geldi. Hala devam ediyor bu nedenle ped koydum. Bu durum normal mi? Yoksa yarın doktora mı gideyim?
Bende de çok fazla olmustu canim sanırım eşim git gel yaparken kendimi fazla kastım o yüzden oldu. Ama benimki ped takacak kadar değildi bi doktora sor bence

Ne zaman tedavi oldunuz ve tam olarak ne yaptırdı doktor acaba?
Geçtiğimiz Kasım ayında oldum. İlk gittigimde konuştu önce ne kadar korktugumu anlatmamı istedi eşine dokunduruyo musun kendin dokunabiliyo musun falan diye sordu sonra vajinal muayene etti bakarak sadece zarın yapısına baktı bide ben cesaret edebildiğim için spekulumla hafif ucunu yerlestirip baktı ilk hafta sadece nefes kegel ve ayna egzersizi çalıştırdı. Bu arada haftada 1 gün gittim geri kalan günler egzersiz yaptım. Sonraki hafta yine biraz video falan izletti vajinayı anlattı sonra uygulamaya geçtik. Ben çok korktuğum için kendisine yaptirmayinca aparatı bana bıraktı parmak egzersizi çalıştık yarım parmak yapabilmistim sadece. Benden daha çok inandı bana evde yapacaksın bak gör dedi dediği gibi de oldu o hafta bütün parmakları yaptım. Sonrasında resmen öylesine gittim ben doktora emin olmak için eşli deneme için moral verdi pozisyon anlattı ve cuma günü bitti tedavi pazar günü yendim

Bende de oldu o his hatta bana şekli dışardan bile değişik gelmişti ilişkiden sonra

Kendi kliniğine gittim ben özel hastane araştırmadım. Benimki bide tesadüftü resmen. Ben normalde online tedavi alacaktım başka birinden bu doktora sadece vajinal muayene için gitmiştim çok sevince tedaviyi de onda oldum

Tedavi ne kadar sürdü pekş ve siz doktora gitmeden önce hiç dokunabiliyor muydunuz kendinize ya da eşiniz değdiriyor muydu bunlsra izin veriyor muydunuz. Ben hepsine izin beriyorum kendimde kulak çöpe koyup çıkarabiliyorum aynadan falan da bakabiliyorum. Direkt ilişki denemek istiyorum henüz hiç deneyemedik korktupum için yani bi deneyelim içeri giremye çalışalım demedik hiç. Sizce denesem olue mu

Doktora 3 kere gittim egzersizler de 2 hafta sürdü. ben dokunamiyodum içim tuhaf oluyodu eşime de biyere kadar işin veriyodum sonrasında kasiyodum kendimi. Sen kendin bu kadar ilerlemissin kulak çöpü yapmışsın aparat edinip egzersiz yapabilirsin gibi geliyo bana ama tabi doktora gitmek istersen de senin tedavin kısa sürer gibi.

Hangi doktora gitiniz? birde acı oluyor mu ilkinde nasıl bir his oluyor?

Hangi doktora gitiniz? birde acı oluyor mu ilkinde nasıl bir his oluyor?
Ankara'da Dr. Banu Uçar'a gittim fazla bilinen bi doktor değil ama bana göre çok iyi çok nazik yaklaşıyor. İlk ilişkide hiç acı olmadı öncesinde egzersizi güzel yaptigim için ve kontrol bende olduğu için çok rahattı. Doktora ilk gittiğimde de çok korkmama rağmen hiç korktuğum gibi olmadı sen ne istersen onu yapıyor zaten.

Peki Fiyatları nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…