Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Sizin ne kadar süre oldu. Başarırsanız yazın lütfen :)
tabiki yazarım bu kadar yardımcı olan var yazmamak olmaz ilk sizle paylaşırım sevincimi benim iki yıl oldu ama nasıl oldu çoğu zaman yok saydım, yeterince uğraşmadım mücadele etmeden kendi kendine de geçmedi

1 aylık evliyken ilk bu platforma bakmıştım o zaman 2 yıldır bu sorunum var 3 yıldır var diyenlere nasıl ya falan diyordum. Şimdi benim de 2 yıl oldu ama ciddi anlamda canıma tak etti yani. Kendime süre verdim bu sürede egzersizlerle yenmezsem doktora gideceğim. İnşallah gerek kalmaz

2 yılda neden doktora gitmediniz ki. Ben 1 haftalık evliyim ama kendime süre verdim bi kaç denemeden sonra olmazsa dilatör e başlicam yapamazsam direkt doktora. 1 ay bile kaynedemem ibşallah hepimiz atlatırız . Kesin çözümğ varlen ertelemek hiç mantıklı değil. Sizde ertelemeyin bu kez başarana kadar . Bahsettikleri gibi nefesinizi alın verirken itin, en fazla ne olabilir ki bu stresten iyidir

Gidemedim işte farklı farklı sebepler oldu, evet bu sefer daha çok çabalıyorum az kaldı inşallah

Yastık popo altına mı bel altına mı? Bir de yatağın hemen karşısında dolap var ayakkarımı dolaba da dayarsam daha rahat olur mu
Popo altına canım popo hafif yukarda kalırsa daha rahat oluyo. Koyabiliyosan iyi olur ayaklarını biyere

Başrabilen oldu mu? Ben deneneye bile pek cesaret edemiyorum. cesaret etsem belki de hiç sorun yoktur olcaktır belki.. bi kaç kez tek denedik onda da kendi başıma tutup içeriye almaya çalıştım ve tabi tutturamadım bir türlğ o şelilde . Kontrolü eşime bırakarak hiç denemedik

Arkadaşlar merhaba, ben bugün birleşmeyi başardım ama çok fazla kanamam oldu hatta pıhtı şeklinde parçalar geldi. Hala devam ediyor bu nedenle ped koydum. Bu durum normal mi? Yoksa yarın doktora mı gideyim?
Gözünüz aydın. Önceki yorumlarda normal olduğu yazılıyordu kasılmışsınızdıe . Durmazsa doktora gidebilirsiniz. Darısı benimde başıma bu başaru

Arkadaşlar merhaba, ben bugün birleşmeyi başardım ama çok fazla kanamam oldu hatta pıhtı şeklinde parçalar geldi. Hala devam ediyor bu nedenle ped koydum. Bu durum normal mi? Yoksa yarın doktora mı gideyim?
Hem hymen yapınızdan dolayı hem de eğer kendinizi kastiysanız olabilir. Kanama/lekelenme birkaç gün sürebilir diye biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Nazife Hoca da tedavi oluyorsunuz, onunla da iletişime geçebilirsiniz her şey için. Size bizden daha sağlıklı bilgi verecektir.

Arkadaşlar Merhaba, uzun zamandır grubu uzaktan takip ediyorum. Bende 3 yıldır evliyim, bir iki doktor denemem olmustu, doktor hanım parmak denemesi yapmıştı fakat parmak egzersizi verip eve gönderdiği için kendi kendime cesaret edip yapamamistim. Geçen hafta doktor arayışına girdim, son kez evde kendim denemeye karar verdim. Sonuçta orada da dilatör, parmak egzersizi vs yapılacaktı. Ve ben inanılmaz bir şekilde sadece ultrason jeli ile ilk üç boyutu 5 dakika gibi bir sürede yapabildim. Araya adetim girdi, dün gece tekrar denedim. İlk üç boyutu sorunsuz şekilde alabiliyorum. 4. Boyutta zorlandım, onun içinde vemcain sprey kullandım. Bir kaç saatlik uğraşmamin ardından onunda yapabildim. Eşli denemeye geçtik, penisin bir kısmını alabiliyorum yatak ucu pozisyonunda, ama istemsiz bacaklarımı acamayip eşimi itiyorum. Siz 4. Boyutta ne kadar çalışıp eşli denemeye geçtiniz, ya da doktorunuz size ne öneriyor. Hangi pozisyonda başka deneyebilirim tavsiyelerinize ve tecrübelerinizei htiyacım var şimdiden teşekkürler

Tebrik ederim, çok güzel ilerlemissiniz. Dördüncü boyu da rahatça alabilir, ileri geri, tak çıkar ve yapabilir hale gelinceye kadar çalışın. Sonra benim tavsiyem dilatorleri eşiniz size yapsın böylece kontrolü karşı tarafa bırakmayı ve güvenmeyi öğreniyoruz. En son aşamada ilişki öncesinde siz yine dilatör çalışın ve eşiniz o esnada hazırlansın, daha rahat edersiniz. Zaten birkaç ilişki sonrasında aparata ihtiyacınız kalmayacak.

Nazife hanım maalesef şehir dışında, ona yazdım doktora gidebilirsiniz yazmıştı. Geldim doktora ama 2 dikiş atacaklarmış maalesef, vajen yırtığı oluşmuş :/

Pensin bir kısmını alabiliyorum dediğiniz norktada bekleyin derin nefes alın verirken yine yavaş yavaş ilerlesin eşiniz. Biz bu şekilde yaptık ben yönlendirdim hep eşimi. Hatta ilk ben yerleştirdim ucu girdikten sonra elimi çektim nefes alıp eşime biraz ilerle biraz daha diye diye minik hareketlerde tamamını alabildim. Daha sonraki denememiz daha kolay oldu. Ben kontrol ettiğim zamanlar daha çok güvende hissettim eşim de hep beni dinledi söylediklerim haricinde bişey yapmadı sonraki denemede ona da güvenim arttı daha da kolay oldu

Y yildizmirana

Nazife hanım maalesef şehir dışında, ona yazdım doktora gidebilirsiniz yazmıştı. Geldim doktora ama 2 dikiş atacaklarmış maalesef, vajen yırtığı oluşmuş :/
Merhaba benimde geçen hafta öyle oldu ilişki oldu ama kanamam oldu doktora gittim alt kısmı yırtılmış ne olacak her ilişki de böyle mi olacağız acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…