Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Cesaretsiz değilim. İlişkşye giren insanların bile hayatta parmak sokamam dediği şeyi ben tek denemede soktum. Ay yapamam edemem modunda da değilim. Ama gerçekten olmayan nedir ben anlamadım. Hatta dün dedim ki acımaz rahatta girer tamamen adapteydim ama ucunda kan revan olmak varsa bile hiç sorun değil olsun dedim en kötü senaryo bile korkutmuyor beni çekinmiyorum. Ama sizce olmayan nedir ? Bir türlğ içeri giremiyor

Bende aynı şeyi anlayamıyorum

Bende aynı şeyi anlayamıyorum
Gerçekten anlayamıyorum. Korku olsa , acıyacak diye düşüncelerim olsa, yapamam edemem desem anlayacağım. Ama çoğu hergün ilişki yaşayan insandan daha cesaretliyim . Nolcak ki diyorum. Rajatlıkla bacaklarımı açıyorum kendim sokmaya çalışıyorum eşime bırskıyorum sen yapmaya çalış diyorum. Niye olmjyor hala anlamadım. Milletin yanloşlıkla falan giriyor şaka gibi

Ctesi kadın doğum randevusu aldım. Bi bakalım o yönlendirsin de ben 1 ay ı geçmeden çözmek istiyorum ciddi anlamda bunun için ne gerekiyorsa yaparım yani. Dildatörde onu da alayım yani direkt sokarım hiç umrumda değil acısa bile kanasa hile umrumda değil şu psikolojiden çok daha iyidir

Bu düşüncede olmama rağmen herkesin basitçe yaptığı ilişkiyi yapamamak çok zoruma gidiyor

Ben izmşrde yaşıyorum özel sağlık sigortam oldupu için iyi bir özel hastaneden bi kadın doğumdan rastgele randevu aldım
Terapi ye vs saati 10 bin verme niyetim yok. Özel hastanede de kadın doğum uzmanının da yardım edebileceğini düşünüyorum. Bi saatte üç saatte vajinismus tedavisi adı altında binlerce lira alan insankar var ve bu sadece ticaret meselesi olmuş

Bir doktor randevusu ne kadarsa randevu olarak o kadar almakarı gerekiyor bence. Bi özel hastanede kadın doğum doktoru hastanede randevu ücreti 600 lira iken vajinismus tedavisi için ben ayrı seans veriyorum bir saat ayıracağım 12 bin dedi. Gerçekten ticaret bu. Başka da bir şey değil. Sen hastaneden zaten randevu olarak ücret alıyorsun. Her hastalıkta randevu ile çözüyorsun da neden iş vajinismus olunca ekstra bir duruma çeviriyorsun. Onlarda hastalık bunlarda hastalık. En ağır ameliyatları bile ben özelde bir lira ödemer n tedavi olurken vajinismus diyince biz başka randevu vercez ona para verceksin diyprlar. Abi kalp ameliyatına hile para vermiyoruz biz ne demek vajinismus işin ek para istemek . Çoğu
İnsan bu durumdan muzdarip vajinismus sorunu var diye ticarete dökmüşler işi. Çok öfkeliyim

ah ah işte benimde şikayetçi olduğum konu. Devlet desen resmen sündürüyorlar . Özelde şikayeti anlatınca direk vajinusmus olduğunu anlıyor ve +1000 ekliyorlar zaten. Neymiş eğitimleri pahalıymış cart curt.

Eğitimle vs alakası yok. İnsanların mecbur olduğunu ve çok yaygın bir durum ılduğunu bildikleri için ticarete dökmüşler. Başkada sçıklaması yok. Kalp ameliyatının eğitimi herhslde vsjinismus eğitiminden daha zordur .

Ben doktora dedim ki bana tedaviler ücrersiz isterseniz haftada 5 kez sizfen randevu alayım hergğn 15 dk geleyim ama tandevulu geleyim. Kabul etmedi . Vajinismus ayrı bi kategoriymiş onun için ayrıca seans ayarlayıp ayrıca para vermem gerekiyormuş. Neyse Allah büyük illaki özel hastanede vajinismusu randevu ile tedavi eden kadın doğum doktoru vardır. Bu şekilde özel hastanede doktordan randevu alarak randevu randevu gidip tedavi olan var mı? İzmşrfe olan varsa özel hastane ismi verebilir mi? En pahalı hastanede olabilir benim için fark etmez sigortsm karşılıyor

Bende bu dusuncedeydim para vermem herkesin yaptığı biseu için diyordum ama bi yerden sonra mecbur kaldim dediğin gibi ticarete dökmüşler hele hera klinik insanlar mecbur diye ne paralar istiyorlar. Umarım bir cok insan gibi evde kendi başına çözersin ben çözemedim alamadım aparatlari icime mecbur doktor desteği ile yendim. Kendine güven Umarım tedaviye gerek kalmadan başarırsın

bende 1 senedir çözemedim evde . Kendim yaparım diyerek. Evde kendi çözenleri tebrik ediyorum gerçekten. Cumaertesi doktora gideceğim bende başlıyorum artık tedaviye. Cidden evlilikte harap oluyor bu illet yüzünden.

Aynen öyle çok zor bir süreç Allah yardımcınız olsun. Eminim yeneceksin hastalığını herkes gibi

Canım doktora randevu almakla iyi ettin anlattığına göre kendini çok da kasmıyorsun doktor zar yapına bakar bir de muane anında tepkilerine göre belirler durumunu…
Maalesef bu durumu yaşayan kadınların dereceler Farklı evde yenende var ama ben yenemedim doktora verdiğim paradan hiç pişman değilim çünkü bu durum bir kadına ciddi anlamda Özgüven eksikliği yapıyor yane yurt dışı tatilime gitmedim doktorla çözdüm durumum olmasaydı bile düğün takılarından bozdururdum yine de bu durumla yaşamak istemezdim … üzerine düşüyorsun ve çare arıyorsun en güzelini yapıyorsun… lütfen kimse bu durumu zamanla çözülür diye ertelemesin

Bu durumla karşılaşan kadınlar öncelikle kadın doğumcu da muayenesini olsun sonrası da kendi evde egzersiz yapacaksa yapsın derim …hiçbirşey yapamayanlar kendini suçlamasın çok sık rastlanıyor maalesef bu durum … evet doktor ücretleri pahalı günümüz koşullarında ama her sene daha da artacak ve yıllar geçecek … Acı veren bir tedavi değil ama doktoruna rast gelinmesi çok önemli,,, eşinizin bu durumu kabullenmesi en çok size zarar verir Aman geçer ve çocuk isteğiniz olunca maalesef bu durumu mecburi olarak çözmeniz gerekir,,,,
ERTELEMEYİN.

Kendi başımadan ziyade ben her zaman her konuda destek alma taraftarıyım fakat özel hastaneler de soktor randevuları 800-900 tl, neden onlar yardımcı olmuyor? Ben hastaneye gidip tedavi olmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…