Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar kadın doğum uzmanına gidip ona rağmen atlatamayan var mı?yoska çok pahalı oldujları için mi gitmiyoruz? Tüm doktorlar reklamlarda çözümğ yüzde 100 vs diyorda doğru mu bu ?

Pensin bir kısmını alabiliyorum dediğiniz norktada bekleyin derin nefes alın verirken yine yavaş yavaş ilerlesin eşiniz. Biz bu şekilde yaptık ben yönlendirdim hep eşimi. Hatta ilk ben yerleştirdim ucu girdikten sonra elimi çektim nefes alıp eşime biraz ilerle biraz daha diye diye minik hareketlerde tamamını alabildim. Daha sonraki denememiz daha kolay oldu. Ben kontrol ettiğim zamanlar daha çok güvende hissettim eşim de hep beni dinledi söylediklerim haricinde bişey yapmadı sonraki denemede ona da güvenim arttı daha da kolay oldu🙏🏻
Teşekkür ederim, siz hangi pozisyonda daha rahat yapabildiniz.

Arkadaşlar kadın doğum uzmanına gidip ona rağmen atlatamayan var mı?yoska çok pahalı oldujları için mi gitmiyoruz? Tüm doktorlar reklamlarda çözümğ yüzde 100 vs diyorda doğru mu bu ?
Ücretler hafife alınacak tarzda değil. Ben hem psikiyatri hem kadın doğuma gittim. Ama şunu bilmeniz gerekiyor. Her iki doktorda uygulama isteyecektir. Parmak ya da dilatör. Ben ilk defa kadın doğumda doktor hanım parmak egzersizini kendi yaptığında demek ki orada bir engel yok hissine inanmıştım. Parmak egzersizini ben kendime yapamadım. Dilatör içinde ultrason jeli almanizi öneririm. 3 yıldır teşebbüs edemediğim dolapta beklettigim şeyleri 5 dakikada yapabildim. Sadece gerçekten biraz cesaret lazım sonrası çorap söküğü gibi geliyor.

Ücretler hafife alınacak tarzda değil. Ben hem psikiyatri hem kadın doğuma gittim. Ama şunu bilmeniz gerekiyor. Her iki doktorda uygulama isteyecektir. Parmak ya da dilatör. Ben ilk defa kadın doğumda doktor hanım parmak egzersizini kendi yaptığında demek ki orada bir engel yok hissine inanmıştım. Parmak egzersizini ben kendime yapamadım. Dilatör içinde ultrason jeli almanizi öneririm. 3 yıldır teşebbüs edemediğim dolapta beklettigim şeyleri 5 dakikada yapabildim. Sadece gerçekten biraz cesaret lazım sonrası çorap söküğü gibi geliyor.
Zaten benim anlamadıpın benim özel sağlık sigortam var tğm hastanelerde geçerli ama kadın doğumdan randevu alıyorum diyorki burda tedavi edemeyiz terapi şekilde başka randevu vereceğim diyor. Haliyle sigortam onu karşılamıyor. İzmir için bilen varsa yardımxı olabilir mi kadın doğumcu olarak hastanede normal şekilde muayene randevusu alarak tedavi eden var mıdır ?

İyice ticarete dökülmüş çok yazık. Hastanede tedavi eden doktor bulamıyorum resmen. Özel terapi teklif ediyorlar saati bilmem kaç bin lira yazık günah. Bu güne kadar her konuda ücretsiz tedavi göedüm bu konunun ne ayrıcalığı var da hastanede tedavi etmiyorlar

Yalnı benim anlamadığım penis dildatör ve parmaktan daha az korkutucu değil mi bana mı öyle gelşyor. Şuan üç seçeneğim olsa illa birini yapmalısın deseler penisi seçerdim. Sadece bana mı öyle geliyor bu durum. Evet cesaret edemiyorum ama cesaret göstercek olsam dildatör ya da parmaktan önce sanırım penise cesaret ederim

Çok normal canım hatta bir kaç sefer böyle olabilir normal devam et
Bana da bi konuda yardımcı olsbilir misiniz ? Tedavi için kadın doğuma mı gitmeliyim psikoloha mı? Sorduğum kadaroyla kadın doğum sadece fiziksel bir sorun olup olmadığına bakıyormuş . Doğru mudur ? Benim ne yapmam lazım. Cinsel terapi adı altında faiş paralar isteten kişilere gitmek istemiyorum. Kadın doğum doktoruna mı ramdevu alayum psikologa mı?

Ben 1800 TL ye tedavi oldum kadın doğum doktorunda uçuk paralar alanlar farklı ne yapıyor bilmiyorum

Bana da bi konuda yardımcı olsbilir misiniz ? Tedavi için kadın doğuma mı gitmeliyim psikoloha mı? Sorduğum kadaroyla kadın doğum sadece fiziksel bir sorun olup olmadığına bakıyormuş . Doğru mudur ? Benim ne yapmam lazım. Cinsel terapi adı altında faiş paralar isteten kişilere gitmek istemiyorum. Kadın doğum doktoruna mı ramdevu alayum psikologa mı?
Vajinismus üzerine eğitim almış kadın doğum doktoruna gitmeni öneririm

Teşekkür ederim, siz hangi pozisyonda daha rahat yapabildiniz.
İlk ben üstte eşime sırtım dönük şekilde yapıyorum tamamen benim kontrolümde oluyor diye içime alabilince özgüvenim artıyor daha sonra ben altta oluyorum ama tamamen yatmıyorum, herkes popo altına yastık tavsiyesinde bulunuyor ben o şekilde hiç denemedim belki o şekilde daha kolay oluyordur ben yastığı omuz sırt kısmıma koyuyorum hafif oturur yatar pozisyonda oluyorum ve dediğim gibi eşimle konuşarak yavaş yavaş ilerliyoruz zaten tamamen girdikten sonra sorun olmuyor. Benim kanamam hiç olmadı 3 farklı gün bu şekilde ilişkiye girebildim ama kanama 0😅 içimdeyken de asla acı yok sadece bi baskı vakum gibi bir şey oluyor alışınca o da rahatsız etmiyor. Bence en önemli şeylerden birisi vajina yönüne iyi hakim olmak 🌈 benim için bu süreç çok zordu dediğim gibi spreyle psikolojik olarak destekliyorum kendimi ve halen aparatları bırakmadım ama ertelemeden üstüne düşünce bu kadar yolu gelebildim bir ayda. 3 yılım geçmiş gitmiş su gibi. Nolur ertelemeyin işim var yorgunum demeyin ben çok dedim çok erteledim çok yıprattım hem evliliğimi hem kendimi, siz yapmayın 🙏🏻

Akşam sürecimi anlatacağım yenen arkadaşlara bir sorum olacak yatak ucu pozisyonyonunda ilişki oldu ama ben girişi dahi hissetmiyorum eşime diyorum oldumu oldu ayakta olduğumdan çullanmıyorum üzerine dedi ama hala aklımda şüphe acaba aşağı mı kaydı da sen oldu görüyon diyorum aklımda bu soru arkadaşlar bu 2. Denememiz gel git kısmı olmadı henüz eşim oldu diyor ben niye içimde hissetmiyorum diyorum bilemiyorum aklım Allak bullak
Gerçekten hissetmeyecek kadar iyi seviyeye nasıl geldinşz ya :) doktor nasık bir tedavi uyguladı?

Merhaba benimde geçen hafta öyle oldu ilişki oldu ama kanamam oldu doktora gittim alt kısmı yırtılmış 😢 ne olacak her ilişki de böyle mi olacağız acaba 😢
Aynen canım benim de alt kısım, anüse doğru olan bölümde olmuş. İlişki sırasında çok acı duymadım ama inanılmaz kanamam oldu. Hatta tansiyonum düştü. Her yer cinayet işlenmiş gibi battı. Bugün de kolumdan sedatif uyutularak dikiş atıldı. 3 günlük antibiyotik verildi. Tekrar olmaz inşallah diye dua ediyorum.

Aynen canım benim de alt kısım, anüse doğru olan bölümde olmuş. İlişki sırasında çok acı duymadım ama inanılmaz kanamam oldu. Hatta tansiyonum düştü. Her yer cinayet işlenmiş gibi battı. Bugün de kolumdan sedatif uyutularak dikiş atıldı. 3 günlük antibiyotik verildi. Tekrar olmaz inşallah diye dua ediyorum.
Çok mu kastınız

Zaten benim anlamadıpın benim özel sağlık sigortam var tğm hastanelerde geçerli ama kadın doğumdan randevu alıyorum diyorki burda tedavi edemeyiz terapi şekilde başka randevu vereceğim diyor. Haliyle sigortam onu karşılamıyor. İzmir için bilen varsa yardımxı olabilir mi kadın doğumcu olarak hastanede normal şekilde muayene randevusu alarak tedavi eden var mıdır ?
Aynı şekilde benimde özel sağlığım var psikiyatriyi hiç karşılamadı. Kadın doğumda da bu tedaviyi dediğiniz gibi paket olarak uyguluyorlar ve baya masraflı. Orada da doktor denediği için mucize beklemeyin. Bende buralara çok girer okurdum yaptiktan sonra bu muymus vs dedikleri doğru. En azından dilatör için aynı şeyi söyleyebilirim. 3. Boyut dahil canım hiç yanmadı. Bol ultrason jeli sürdüm hem dilatore hem vajinaya. Ayna karşısında bakarak yaptım,yatak ucu pozisyonunda. 4. Dilatorde sanırım kendimi kastiğim için zorlandım, onda da spreyden yardım aldım. Sonrasinda da esli denemeye kalktık ama onun için sanırım 4. Boyutla biraz alıştırma yapmam lazım, ben acele ettim. Cesaretinizi toplayın, müzik film video herhangi bir şey olur ona odaklanın ve tek basinayken mutlaka deneyin. Bir bakmışsınız dilatorlerin hepsi olmuş. Eşli için tamamen hallettikten sonra tavsiyede bulunmaya çalışırım:)

Bende vajinismus tedavisi uygulayan kadın doğum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü psikiyatri adı üstünde işin psikolojik tarafı ile ilgileniyor. Size vajina yapısını vs anlatmakla ise başlıyor ve bu sorunun derinine iniyor. Ama kadın doğum bunların yanında uygulama da yapıyor. Ben belki doktor hanım parmak egzersizini kendi denemeseydi cesaret edemezdim.
Yalnı benim anlamadığım penis dildatör ve parmaktan daha az korkutucu değil mi bana mı öyle gelşyor. Şuan üç seçeneğim olsa illa birini yapmalısın deseler penisi seçerdim. Sadece bana mı öyle geliyor bu durum. Evet cesaret edemiyorum ama cesaret göstercek olsam dildatör ya da parmaktan önce sanırım penise cesaret ederim
Aslında mantıken öyle ama işte cesaret edemediğimiz için sanırım bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Parmak ya da dilatör çalışması bize vajinanın aslında ne kadar esnek olduğunu, orada bir duvar olmadığını ve birşeylerin girip çıktığını gösterdiği için cesaret toplamanız sağlıyor diye düşünüyorum

Deneyip başarılı olan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. 4. Dilatör ve yarımda olsa esli denemeden sonra psikolojik mi bilmiyorum, sanki vajinada böyle koca bir boşluk varmış hissi oluştu bende 1 gün boyunca. Komik belki ama sizde böyle bişey oldu mu, yoksa ben hala yaptığıma inanmadigim için mi bana böyle geliyor :)

Bende vajinismus tedavisi uygulayan kadın doğum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü psikiyatri adı üstünde işin psikolojik tarafı ile ilgileniyor. Size vajina yapısını vs anlatmakla ise başlıyor ve bu sorunun derinine iniyor. Ama kadın doğum bunların yanında uygulama da yapıyor. Ben belki doktor hanım parmak egzersizini kendi denemeseydi cesaret edemezdim.

Aslında mantıken öyle ama işte cesaret edemediğimiz için sanırım bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Parmak ya da dilatör çalışması bize vajinanın aslında ne kadar esnek olduğunu, orada bir duvar olmadığını ve birşeylerin girip çıktığını gösterdiği için cesaret toplamanız sağlıyor diye düşünüyorum
Evli ve normal olarak yıllardır ilişkiye giren arkadaşıma dildatör kullanabilir misin diyemsoedum hayatta cesaret edemem dedi mesela :) bu arada bu konuyla ilgilenen kadın doğum doktoruna özel hastanede mi gittiniz. ? Randevu şekkinde tedavi eden kadın doğum doktorları oluyor mu

X