Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba, 4.aparatı kaç gün yaptıktan sonra eşli denediniz.
Merhaba canım ben 4.aparatı en rahat alana kadar hemen eşli deneme yapmadım. 2.gün rahat çalıştım.
Eşli denemeye karar verdiğimde de dördüncü aparatla önce ileri geri tak çıkart etrafında daire çizme bu egzersizleri yaptım. Daha sonra 20 -25 dakika aparatı içimde bekletip o şekilde eşli deneme yaptım ve başarılı oldum.

Egzersize kaç gün devam ettiniz, ben parmak egzersizleri yapabiliyorum. Sadece ilişki yaşarken korkup kasıyorum kendimi penis değince filan irkiliyorum. Parmak bana ait birşey sonuçta rahat yapıyorum ama farklı bir cisim alırken zorlanıyorum bu yüzden aparat yapmaya karar verdim sipariş ettim gelicek bir kaç güne. Bir hafta da çözebilir miyim acaba bu durumu? Daha önceden ilişki yaşadım abartılacak birşey değil acı yok denecek kadar az ama psikolojik olarak atlatmiş değilim. Acaba aparat gerçekten bana çözüm olabilir mi? Sizin yazilarinizi çok okudum görüşünüzü almak istedim teşekkür ederim şimdiden

Canım benim aparat seti ile emin ol çok güzel yol alacaksın. Ben 5 gün gibi bir sürede yenmiştim. Parmak egzersizine de ben yapamadım.Aparat seti sayesinde hem bedenen hem psikolojik olarak kendini hazırlıyorsun.Bir şeyleri başardığını hissetmek daha da seni motive ediyor. Hatta ben demiştim ki ben neden böyle bekledim de aparat setine şans vermedim diye kendime kızmıştım

Sen aparat setin gelince tekrardan yaz bize Önemli olan kendini ne kadar rahat bırakırsan o kadar kolay olacak.Bu gerçekten böyle.Nefes Kegel egzersizlerine göz at. Taktik şu; Gülü koklar gibi bir derin nefes al mumu üfler gibi nefes verip birazcık ıkınıp aparatı yapmak. Bir de doktor Müjdegül Karaca’nın vajinismus videolarını izlemek beni çok rahatlatmıştı.
Ve sen de aparatı yaptıktan sonra diyeceksin keşke başta yapsaydın bu kadar üzülmezdim diye

Cnm 4 den çok korkuyorum hep kn gliyor
İlksen sonra acıması geçiyor mu
3 olduysa 4 de olur canım korkuyu aklına getirmemeye çalış. Acıma konusunda da benim hemen 2.iliskide geçmedi ama çok hafif 1 saniye bile sürmeyen bi sızlama oldu 2 3 sefer sonrası her geçen gün rahatlayarak devam etti. Önceleri bol su bazlı kayganlastırıcı kullan mutlaka egzersizlerde ve ilk ilişkilerde çok önemli bu kuru olmadığına emin olman gerek vajinanın

İlişki öncesi aparlratlari kullanıyor musunuz

Gelsin tekrar yazicam inşallah, şu korkumu yenmek istiyorum artık.
O kadar panik oluyorum ki o an geldiğinde dilatör inşallah bu psikolojiden çıkmamama yardımcı olur

Gelsin tekrar yazicam inşallah, şu korkumu yenmek istiyorum artık.
O kadar panik oluyorum ki o an geldiğinde dilatör inşallah bu psikolojiden çıkmamama yardımcı olur
Ben kesinlikle faydası olacağını düşünüyorum.Bu dönemde hep kendine pozitif mesajlar ver hatta bu sayfalarda geriye doğru giderek oku eminim bir çok şey bulacaksın

Merhaba tekrardan buraya size sevincimi paylaşmak için yazıyorum sonunda oldu 4. Aparatı çalıştıktan sonra hala yeterli değildi ben kendi parmaklarımi sokarak 4 parmağa kadar çıktın ama kendi elim epey küçük yine de çok genişlemedi ama epey uğraştım açmaya çalıştım parmakla ve dedim ki bugün bu iş olacak eşimle deneme yapmaya çalıştık bir türlü olmadı sonra anestol krem ve vemcain sprey almıştım onlar aklıma geldi onları sürdüm eşimin de modu falan düştü ama vazgeçmek yok dedim üçüncü deneme de girdi ve girdiğini anlamadım bile eşim ileri geri de yaptı hatta uyuştuğu için hissetmedim ama uyuşukluk geçince sanki içerde bişey katlanmış hissi gibi acı yaşadım ama sonuçta başardık umarım bu kremlere gerek duymadan hissederek de başarırım burada hiç bir maddi talep etmeden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum gerçekten rabbim hayırlı yuvalar hayırlı evlatlar nasip etsin sizlere

Bravo sana tebrik ederim çok şükür sen de bunu aştın
Aparatları hemen bırakma günaşırı da devam et daha sonra zaten gerek bile kalmayacak mutluluklar sizinle olsun canım

Ben kesinlikle faydası olacağını düşünüyorum.Bu dönemde hep kendine pozitif mesajlar ver hatta bu sayfalarda geriye doğru giderek oku eminim bir çok şey bulacaksın
İnşallah olucak bende inanıyorum lütfen desteğinizi eksik etmeyin sayenizde motive olup cesaret topluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…