Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet zaten o şekilde olunca eşine olan güvenin de artıyor canım

Öyle ya zamanında abartılan anlatılan saçma sapan şeylerin eseri yok ilk gecem öyle geçti kilitlendim falan sanki tek ilişkiye giren onlarmış gibi bizimde bilinç altımıza işlemişler
Cinselliğin asla kötü bir şey olmadığını sürekli hatırlat kendine olumsuz herşeye kapat kendini inşAllah yakın zamanda güzel haberlerini alırız

Çok tebrik ederim Aynı şeyleri yaşamışız yenerken bende olursa olur olmazsa aman diyerek denemiştim gözün aydın

Kızlar aparatla alıştırma yaparken acıya baskıya rağmen ittiriyorum ama sanki biraz daha itsem içeri girecek gibi hissediyorum. Ama sorun şu ki içeri girecek olması midemi bulandırıyor. Sanki bişeyin içime girmesine hazır değilim gibi soğuk geliyor.
Sizde böyle hissettiniz mi ? Nasıl hazırladınız kendinizi ? Nasıl geçti bu his ?

Gayet normal canım bunu nasıl aşabilirsin tabi ki daha da fazla çalışma yaparak aşarsın. Sonra doktoruna danışarak rahatlatıcı bir ilaç isteyebilirsin ya da mide bulantısı için diyeceğim ama mide bulantın psikolojik. Ben mesela atarax içip 1 saat sonra başlıyordum çalışmaya. Ben de anksiyete var o tetikleniyordu direkt.

Kuzum korkularının üzerine gidiceksin bende yapacam diyeceksin herşey zamanla olacak

Mide bulantısı, tansiyon düşmesi, göz kararması, titreme, panik atak vs. hepsi bu sürecin parçası kişiden kişiye elbette değişiyor. Ben de öyleydim, "ya yine panik atak geçirirsem, tansiyonum düşerse" diye o kadar korkmuştum ki egzersizleri yapmak istemiyordum ama psikolog "egzersizleri yapmaya devam ettikçe yaşadığın fiziksel tepkimelerin şiddeti giderek azalıp en sonunda yok olacak çünkü sen egzersizleri yaptıkça göreceksin ki aslında içinde büyüttüğün korku gerçek bir korku değil, hiçbir şey olmadığını gördükçe bedenin rahatlayacak çünkü aslında zihnin bir şey olmadığını görüp rahatlamış olacak." Gerçekten öyle oldu, ne panik atak geçirdim ne tansiyonum oynadı ne gözüm karardı egzersizlere devam ettikçe. Ama bunların olabilmesi için önce zihnimizi inandırmak gerekiyor. O da egzersizleri yaptıkça oluyor. Kendini "midem bulanıyor yapasim gelmiyor" döngüsünden çıkarmadan vajinismus olduğu yerde kalmaya devam edecek. Cesaret etmen gerekiyor. Yavaş yavaş da olsa adım atmak, adım bile atamiyorsan emeklemek lâzım.

A'dan Z'ye katılıyorum ve ekliyorum; mutlaka aparat içindeyken eline bir ayna al ve bak içindekine . Beynin görsün işte oraya bir şey girebildiğini.

Parmakta bende rahat değilim doktora dilatörle yapayım dedim hayır önce parmak dedi ve daha önce hiç deneme yapmadım bugün doktorda işaret parmağımın son boğumuna kadar soktum evde yapamadım
Canım bende öyleydim sızlıyor diye bırakıyordum ama şimdi 2 parmak yapıyorum ve ona da alışmak üzereyim o sızı olan yerde gül koklar gibi derin nefes alıp mum üfler gibi ver o şekilde kolaylaşacaktır. Bende ilk başladığımda çok korkmuştum yapamıyorum demiştim ama oluyor inan buna

Merhabalar yüne ben ,
Geçen tam yandim diyordum ki bacaklarıma hakim olamıyorum bir gün ilerlersem 5 geri gidiyorum bu durumu yaşayan var mı
Aparatları kullanıyor musun onlarla mı yendin peki
gün içerisinde hem onlarla egzersiz yap hem de eşli denemeden önce çalışmalarını onunla yap hızlı adapte olursun

Kızlar kızlar doktorum parmak egzersizi vermişti ben denedim ama bugün yapamadım sizdende gaz alarak dilatörü denemek istedim ve tam 1 saat boyunca 4 defa soktum içerde beşer dakika beklettim hafif dilatörü döndürmeye çalıştım yarısını çıkardım tekrar soktum ve içerdeken kaslarımı sıktım kegel yapmaya çalıştımm şoklar içerisindeyim tüm sıkıntı kendimi kasmammış kastığım yerde bırakmak yerine içerde bekletim kendimi sıkıp rahat bıraktım dilatörü ittim ve okadar rahat girip çıktıki 4.cüde belki doktorum kızıcak ben sana parmak egzersizi verdim eşli de yapamadım ama ne yapıyım dilatör daha rahat geldi yarında eşime denettiricem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…