Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kendiniz mi çözdünüz yoksa doktor ile mi? Parmak beni çok geriyor aparat hiç denemedim yarın deneme yapıcam
Doktorla çözdüm canım. Bence de aparata bir şans ver, daha hızlı ilerlersin, yukarıda Tiniminimavihanim 'ın yazdıklarını da mutlaka yap. Çünkü mucizevi bir ilaç yok bunun için içelim hop vajinismus geçsin.
Zaman gerekiyor, cesaretle ve sabırla egzersizleri düzenli yapmak gerekiyor.

Ultrason jeli kullanıyorum günde ne kadar sürede yaptın ben mesela bugün 20 dakika yaptım üç kez parmağımı soktum. Ama içerde çok bekletemiyorum çıkarıyorum hemen
Ben beş gün gibi bir süre beğendim ama ben çok uzun süre çalışıyordum aparatları neredeyse 2.5 3 saat boyunca çalışıyordum

Peki doktorunuz il başta parmak mı önerdi ?

Öncelikte aparatı sokmadan önce kendimi rahatlatıyorum kegel egzersizi kaç defa yapmam lazım aparatı sokmadan öncemi gün içerisindemi ? Birde nefes alıp vermede aparatı sokarken nefes alıyor muyum yoksa ıkınır gibi nefes mi veriyorum ?

Peki nefes verme kısmını aparatı çıkarıkenmi yapayım ?

jeli sürdün aparatı koydun gülü koklar gibi nefes aldın mumu üfler gibi nefes verirken ıkınırken aparatı ( parmağı yada eşli denemeyi yaparken)içeri iteceksin. Lütfen bunu ekran görüntüsü al canım evde uygulaa

bunu yapacaksın sadece başka birşeye gerek yok
Aparatı çıkartırken de biraz ıkınırsan kendiliğinden kolayca kayar onu demek istemiştim

Çok teşekkür ederimm ekran görüntüsü aldım yarın akşam ilk işim aparatla denemek olucak eşimede aparatla denetiriceö bence ben parmakta rahat edemiyorum çözümüm aparat

Peki doktorunuz il başta parmak mı önerdi ?
Hayır, vajinismus olduğumu fark edince o endişeyle vajinismus tedavisi yapan ilk bulduğum klinik psikologtan randevu olusturup terapi almaya başladım, yaklaşık sekiz dokuz seansta ancak tek parmak yapabildim o da zar zor canım acıyarak, korkarak, panik atak geçirerek. Sonra burayı kesfedince dilatör set aldım ve dörde kadar geldim. Sonrasında bazı özel durumlardan dolayı kendim devam edemedim ve vajinismus tedavisi yapan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile tamamen, aşırı kolay ve çok hızlı bir şekilde çözdüm.

Ne kadar sürece çözdünüz? Ya sormamım amacı benim ikinci seansın ve direk işaret parmağımı içeri aldım komple yaparken zorlanıyorum acaba doktor denememi yapıyor parmak istemedim ben parmaktan midem bulanıyor dedim parmak yap dedi acaba birdaki seansta parmak yapamadığımı görünce dilatör e mi başlatıcak ?

Dilatörde eşli deneme yaptınız mı?

4. Dilatörü de rahatça içine alabildikten sonra eşli denemeye geçiyorsun. Dilatörleri yapabilecek durumdaysan doktoru bırak bence kendin başarabilirsin. Burada bir sürü kendi başaran var

Mayama katılıyorum
Eşli deneme dediğim eşiniz dilatörü vajinanıza soktumu açık yazıyorum çünkü benim doktorum sen dışarıdan gelene karşı fobin var kendin dokunabiliyorsun yapıyorsun dedi doktor dokununca panik olmuştum . Onun için ben ne yapıyorsam eşimede yaptırıyor .

5 seansta bitti, arka arkaya gidersem 5 gündü ben birkaç gün arayla gittim seanslara. Doktorunun tedavi yöntemi nasıl bilemiyorum ama parmak beni de inanılmaz rahatsız etmişti. Artık kolayca ilişkiye girebiliyorum ama parmak yap desen yine yapmak istemem o duyduğum rahatsızlık hissi yüzünden. Doktorunla konuşup izleyeceği yolu tamamen öğren istersen, kafanda belirsizlik olmaz en azından.

Zaten o yüzden vajinismusuz dokundurtamıyoruz ne zeki doktor eşine de yaptır. Böylece ona güvenmiş olursunuz
Parasını verdim doktorum devam etmek zorundayım
Doğru biz de peşin ödemiştik bir de parmağı iki dizinin üstünde almayı dene. Aşağıdan öyle daha kolay

Benim doktorum üçüncü dilatorden sonra eşimin de yapmasını istemişti üç ve dördü eşim de yaptı. Doktorun dediği gibi kontrolü karşıya bırakmada bizde sorun olduğu için eşli egzersizler onlara güvenip kontrolü onlara bırakabilmemizi sağlıyor. Böylece esas eşli denemeye geçince daha rahat hissediyorsun.

Zaten o yüzden vajinismusuz dokundurtamıyoruz ne zeki doktor eşine de yaptır. Böylece ona güvenmiş olursunuz

Doğru biz de peşin ödemiştik
yani zaten eşim dokunsa buraya gelmem hala daha dokunurken panik oluyorum normal 30 yaşıma gelmişim kendi vajinama aynada ilkkez detayla bakıp heryerine dokundum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…