Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

evli değiliz bu yüzden cok deneme fırsatımız olmuyordu, kendi kendime parmak egzersizleri yaptım ve surekli arastırmalar yaptım okudum zihnimi inandırdım bunun olabileceğine. dün denedik yine aynı acıyı hissettim ama bırakmadık once parmakla alıştırıp sonrasında denedik ve girmiş,farkında bile olmadım. girdiğinde bu muydu yani dedim. gerçekten bu acıyacak düsüncesini kafadan atmak gerekiyor, benim o kadar umudum yoktu ki doktora gitmeden, aparat kullanmadan cözülecegine asla inanmıyordum ama başardım
Tebrik ediyoruum :KK200: Gerçekten kafamızda büyüttüğümüz gibi değil. Zaten beynimiz hep en kötüsü olacağına inandırıyor bizi

Ben de parmak egzersizi yapıyorum orta parmağımı tamamen sokuyorum ama şöyle bir şey oluyor başım dönüyor midem bulanıyor ve kalbim hızlı hızlı atıyor bayılacak gibi oluyorum bunu yaşayan var mı acaba
Evet bende yaşıyordum parmak egzersizinde alışınca geçiyor i heyecan hissi falan dilatorle dene 4 boy zaten ben ucuncusundeyim

Gayet normal canım bunu nasıl aşabilirsin tabi ki daha da fazla çalışma yaparak aşarsın. Sonra doktoruna danışarak rahatlatıcı bir ilaç isteyebilirsin ya da mide bulantısı için diyeceğim ama mide bulantın psikolojik. Ben mesela atarax içip 1 saat sonra başlıyordum çalışmaya. Ben de anksiyete var o tetikleniyordu direkt.

Kuzum korkularının üzerine gidiceksin bende yapacam diyeceksin herşey zamanla olacak

Mide bulantısı, tansiyon düşmesi, göz kararması, titreme, panik atak vs. hepsi bu sürecin parçası kişiden kişiye elbette değişiyor. Ben de öyleydim, "ya yine panik atak geçirirsem, tansiyonum düşerse" diye o kadar korkmuştum ki egzersizleri yapmak istemiyordum ama psikolog "egzersizleri yapmaya devam ettikçe yaşadığın fiziksel tepkimelerin şiddeti giderek azalıp en sonunda yok olacak çünkü sen egzersizleri yaptıkça göreceksin ki aslında içinde büyüttüğün korku gerçek bir korku değil, hiçbir şey olmadığını gördükçe bedenin rahatlayacak çünkü aslında zihnin bir şey olmadığını görüp rahatlamış olacak." Gerçekten öyle oldu, ne panik atak geçirdim ne tansiyonum oynadı ne gözüm karardı egzersizlere devam ettikçe. Ama bunların olabilmesi için önce zihnimizi inandırmak gerekiyor. O da egzersizleri yaptıkça oluyor. Kendini "midem bulanıyor yapasim gelmiyor" döngüsünden çıkarmadan vajinismus olduğu yerde kalmaya devam edecek. Cesaret etmen gerekiyor. Yavaş yavaş da olsa adım atmak, adım bile atamiyorsan emeklemek lâzım.
Çok çok teşekkür ederim söylediklerinize dikkat edeceğim 🌸

Nasil yapmam gerek peki
1.pozisyon değişikliği yap canım dizlerini yere ver çömerek girişi denemelisin daha kolay olacaktır.
2.vajina girişine dümdüz değil de girişten sonra eğim yapacaksın bak şu emojiyi gözünün önüne getir.
👉🏻🌈👈🏻

Son düzenleme:
Ben nasıl dikine yapmisim dilatörü şaka gibi dilatörün yarisindan çoğu dişarda kalmisti ordan açısını doğru ayarlayamadiğimi fark etmistim. Sokar sokmaz aşşağiya doğru ittirmek gerekiyormuş
Evet ben bugün yine birinciyi yaptım. Git gelde denedim içerde 2 dakika bekletiyorum 3 kez yaptım daha rahatım yalnız 4.boyuta baktın bugün gözüm koktu vajina girişim okadar büyük değil nasıl girecek 😔

Evet ben bugün yine birinciyi yaptım. Git gelde denedim içerde 2 dakika bekletiyorum 3 kez yaptım daha rahatım yalnız 4.boyuta baktın bugün gözüm koktu vajina girişim okadar büyük değil nasıl girecek 😔
Emin ol burda ki herkesin 4 numaradan gözü ilk bakışta korkmustur ama 1 numara ile 4 numara arasinda bir fark yok. Vajen çok çok esnek bir yer etrafi etten kemik yok rahat olabilirsin. Kayganlastirici ile 4 bile yokmuş gibi olucaktir eminim

Emin ol burda ki herkesin 4 numaradan gözü ilk bakışta korkmustur ama 1 numara ile 4 numara arasinda bir fark yok. Vajen çok çok esnek bir yer etrafi etten kemik yok rahat olabilirsin. Kayganlastirici ile 4 bile yokmuş gibi olucaktir eminim
İnşallah kendimide korktmak istemiyorum ama 4 numaraya her baktığımda bir korku sarıyor içimi

Gerçekten dörtle bir arasında hiçbir fark yok. Vajina içine giren her boyu rahatlıkla alabilir esneklikte. Bir müddet istersen dört numarayı çekmeceye kaldır, görme. Her şey adım adım. Sen şu an yaptığın boya odaklan, ilerledikçe ve mantığını kavradikca ha dörtmüş ha birmiş farkı olmadığını zaten kendin göreceksin.

Gerçekten dörtle bir arasında hiçbir fark yok. Vajina içine giren her boyu rahatlıkla alabilir esneklikte. Bir müddet istersen dört numarayı çekmeceye kaldır, görme. Her şey adım adım. Sen şu an yaptığın boya odaklan, ilerledikçe ve mantığını kavradikca ha dörtmüş ha birmiş farkı olmadığını zaten kendin göreceksin.
Valaha şöyle yorumlar gördükçe gaza geliyorum . İş çıkışını artık heycanla bekliyorum eve gidip egzersiz yapmak için 😂🙏 ben dediğiniz gibi yapayım 4.boyutu kaldırayım yarında 2.aparata geçeyim

X