Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende tam tersi dilator zor oldu zaten daha sadece doktor en küçük olanı yaptı ama ben acıyor dediğim için muayenede kullanılan içeri yerleştirilip açılan bişey var onun ucunu yerleştirip baktı bişey yok dedi. Dün işaret parmağımı yerleştirdim sonunda çok mutlu olmuştum ama bugün sanki önünde duvar var gitmiyor tekrar umutsuz olmak istemiyorum..

Spekulum kullanmış, enfeksiyon vs var mı diye bakmış ama çok şükür ki öyle bir durum yok anladığım kadarıyla ki bu çok iyi. Vajinismus süreç gerektiriyor ve bu süreçte de motivasyonu yüksek tutmak lazım, biliyorum su an belki üzgün hissediyorsun ama burada onca insan benzer şeyleri yaşadık. Önce sorunsuz ilk dilator sonra tık tık diğerlerini yapamadık ya da parmakla çalışanlar hemen sırayla sorunsuz şekilde bu egzersizleri yapmadı. Elbette süreci çok kısa ve kolay olanlar da var ama hepimizin korkusu, kasılma derecesi, kaygı düzeyi farklı farklı. Zaman alabilir, hiç önemli değil alsın. Cesaretle ve sabırla düzenli çalışınca minik minik adımlar atabiliyoruz. Önemli olan motivasyonu bozmamak. Burada hiç kimse kimseden farklı değil. Biz yaptıysak sen de yaparsın. Ne güzel, kendini kutla bak işaret parmağını yerleştirmişsin. Bugün kendini kasmissin belli ki, olabilir. Gevşemeye çalış. Kegel yap, nefesini düzenle. Dünden bugüne kulak deliği mi bu kapansın

Tez canlı bi insanım hemen bitsin kurtuluyum istiyorum ama evet vakit ve emek gerektiriyor. Bugün buraya yazdıktan sonra işaret parmağımı 3 kere daha yapabildim sonuna kadar nefes ve kegelle acısa bile pes etmedim acı dediğim de zaten hafif bi yanma farkında olmadan kasılma oluyor sanırım..bakalım olucak inşallah

Canım o yanma idrar kesene yaptığın baskıdan dolayı ama inan alışıyorsun mutlaka idrar kesen boş olsun

Harikasınnn hemen aparatları bırakma devam et sonradan zaten farkında olmadan bırakacaksın o hislerin hepside geçici sadece kendini rahat bırak eşine güven daha güzel olacakk canımm
Herşey için teşekkür ederim Umarım bundan sonrası güzel olsun alışayim Buraya başardım yazacagima hiç inanamazdim

Canım o yanma idrar kesene yaptığın baskıdan dolayı ama inan alışıyorsun mutlaka idrar kesen boş olsun
Zaten o esnada sanki idrara sıkışmış gibi oluyodu öncesinde lavaboya gitmeme rağmen demekki o yüzdenmiş buraya kadar gelmek bile bana mucize ona da alışırım inşallah

Zaten o esnada sanki idrara sıkışmış gibi oluyodu öncesinde lavaboya gitmeme rağmen demekki o yüzdenmiş buraya kadar gelmek bile bana mucize ona da alışırım inşallah
Ben diğer dilatöre geçerken tuvalete gittiğimi bilirim ki idrar kesemi boşaltmışımdır ama işte oluyor gene de ama alışıyorsun o his tamamen kayboluyor. Geriye dönünde vay be nelere alışmışım diyorsun

İnşallah tez zamanda geriye dönüp yaşadıklarıma gülerek bakacak duruma gelirim tabi burdaki herkesde aynı şekilde

Bi güncelleme yapmak istedim belki benim gibi yeni tedaviye başlayıp parmağa ya da dilatore cesaret edemeyen vardır. Buraya dün canım acıyor geçer mi falan diye yazmıştım bugün onun cevabını tecrübe ederek de öğrenmiş oldum. Evet ilk parmak ya da dilator yaparken yanma acı hissi olabiliyor ama gerçekten zamanla geçiyor bunu yaşayarak gördüm ve çok daha rahat hissediyorum artık derin nefes alıp vermek gerçekten rahatlatıyor ve kendiliğinden akıp gidiyor bugün öğrendim bunu ki ben henüz tedavinin başında olan ve durumu ağır olan vajili bir insanım . Kısa zaman sonra inanıyorum başardım diye yazmak da nasip olacak

İşte böyle ara ara motive edici güncellemeler çok faydalı oluyor

Arkadaşlar burada yaşadığımız sorunları birbirimize anlatıp aşmaya çalışıyoruz ama bazı hesaplar buradan yazamıyorum numaranı versen gibi gibi olaylara giriyor burada anonim olarak konuşuyor herkes kim neden tanımadığı insana numarasını versin ki anlam veremiyorum gerçekten size de bu şekilde mesaj atanlar var mı?

Güvenmediğin birebir bilmediğin kişilere verme canım boşver buranın amacı zaten anonimlik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…