Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli. Pozisyon önemli kasılmaman için.

En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .

Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsin .Yeterki inan 😍🥰Bizler sana inanıyoruz. Hikayen mutlu bitecek .
Bunu burada bir arkadaşım paylaşmıştı senin için tekrardan buldum🎈🌺 Y ybncihanim
S Simaycan
U uzaklardabirey

Denemeler sırasında kalmışım bizede sürpriz oldu
Tşkler. Herhangi bi muayene olmadım daha çatı muayenesi olmama da az kaldı sanırım ama onu da reddederim muhtemelen. Başarmak değil de Allah böyle uygun görmüş diyelim sürpriz oldu denemeler esnasında hamile kalmışım
Nasıl başardın derken jinekolojik muayeneden bahsetmiştim. Sağlıklı doğum dilerim.

Canım öncelikle kafandan acıyacak, yırtılacak kimisinin deyimiyle patlayacak gibi şehir efsanelerini sil at. Üste iken de wc oturma şekli gibi durup iki ayağında ayakta durmasın birini aç biri yer dursun ki destek al. Yapabileceğine inan. Üste olunca kontrol sende oluyor biraz daha rahat oluyorsun o yüzden 😊
Sende kan geldi mi kuzum ilk denemelerinde özellikle cowgirl seklinde yapmissin o pozisyonda

Canım öncelikle cinsel isteksizlik yapar ama oda şöyle korktuğun için soğursun konu oraya gelince kaçarsın. Aparatların ilk boyundan başla istersen her birini birer gün çalış bolca kayganlaştırıcı kullan eğer almadıysan su bazlı olanlarını tercih et. Kegel egzersizleri yap . Aparatlarla çalışırken de nefes al nefes verirken vajen de açılma oluyor o sırada giriş daha kolaylaşacak. Kendine, yapabileceğine inanmalısın. Daha yolun başındasın kendini ve evliliğini yıpratmadan yenersin bir an önce inşAllah 🙏 ❤️
Teşekkür ederim bir tane aldık kayganlastirici bitince yine bakarım kegel egzersizini nasıl yapacağım

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli. Pozisyon önemli kasılmaman için.

En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .

Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsin .Yeterki inan 😍🥰Bizler sana inanıyoruz. Hikayen mutlu bitecek .
Bunu burada bir arkadaşım paylaşmıştı senin için tekrardan buldum🎈🌺 Y ybncihanim
Çok teşekkür ederim mesajları okuma fırsatı yeni buldum regl dönemim bitsin başlayacağım inşallah başarıp burda da yazarım

Çok teşekkür ederim mesajları okuma fırsatı yeni buldum regl dönemim bitsin başlayacağım inşallah baas
Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘
Çok teşekkür ederim bunların hepsini deneyeceğim inşallah atlatırım bende bu durumu henüz baslayamadim

B A Ş A R D I M 😍😍😍
Kizlar olduu tamamı girdi hatta gitgelde ama kanama olmadı kızlık zarin duruo ve kalın demesine rağmen anlamadım .
Bir de bu bağırsaklara baskı hissi çok kötü canımdan can gitti penis hiç acitmadi ama gitgeldeki o bağırsaklara baskı büyük tuvalet hissi berbattı , buda geçer mi zamanla ?

B A Ş A R D I M 😍😍😍
Kizlar olduu tamamı girdi hatta gitgelde ama kanama olmadı kızlık zarin duruo ve kalın demesine rağmen anlamadım .
Bir de bu bağırsaklara baskı hissi çok kötü canımdan can gitti penis hiç acitmadi ama gitgeldeki o bağırsaklara baskı büyük tuvalet hissi berbattı , buda geçer mi zamanla ?
Tebrik ederim seni kuzum başardın zamnla gecer

B A Ş A R D I M 😍😍😍
Tebrikler canımm😍 o his zamanla geçiyor merak etme. En az iki günde bir eşli yapın. Hergün de olur. Kızlık zarına takılı kalma orası sadece bir kas 🧡 kegelle onu esnetip kasmayı öğreniyorsun ve esnettiğin içinde kanama olmamış 🖤

B A Ş A R D I M 😍😍😍
Tebrik ederim 👏🏻🥰Ben de bugün eşli denemeyi düşünüyordum ama misafir vardı . Dilatörlerin tamamını yaptım eşli deneme kaldı siz egzersiz yapmış mıydınız hangi pozisyonda denediniz eşinizle?

Tebrikler canımm😍 o his zamanla geçiyor merak etme. En az iki günde bir eşli yapın. Hergün de olur. Kızlık zarına takılı kalma orası sadece bir kas 🧡 kegelle onu esnetip kasmayı öğreniyorsun ve esnettiğin içinde kanama olmamış 🖤
Herkeste oluyor mu o his berbattı 🥺 Ayy nasıl bir yük kalktı üzerimden inşallah 2.denemede cuvallamam😍 Destekleriniz için çok teşekkür ederim ♥️

Tebrik ederim 👏🏻🥰Ben de bugün eşli denemeyi düşünüyordum ama misafir vardı . Dilatörlerin tamamını yaptım eşli deneme kaldı siz egzersiz yapmış mıydınız hangi pozisyonda denediniz eşinizle?
Ben denemeden önce 4.dilatorle baya çalıştım sonra hemen ardından benim üstte olduğum pozisyonda olursa olur olmazsa yarına bı deneyeyim bakayım dedim nefes aldım verirken kaydı gitti anlamadım bile 😍 Yarında önce çalışacağım sonra deneyeceğiz uyuşturucu spreyde sıkmıştıom dilatorlere calisirken

Ben denemeden önce 4.dilatorle baya çalıştım sonra hemen ardından benim üstte olduğum pozisyonda olursa olur olmazsa yarına bı deneyeyim bakayım dedim nefes aldım verirken kaydı gitti anlamadım bile 😍 Yarında önce çalışacağım sonra deneyeceğiz uyuşturucu spreyde sıkmıştıom dilatorlere calisirken
Harikasınnn😍 hemen aparatları bırakma devam et sonradan zaten farkında olmadan bırakacaksın o hislerin hepside geçici sadece kendini rahat bırak eşine güven daha güzel olacakk canımm😍

Herkese merhaba. Bende 1.5 senelik evli ve vajinismuslu bir kadınım. Doktor kontrollerimi yaptırdım tedaviye başladım benim doktorum kendisi dilator uyguluyor ben evde parmak egzersizi yapıyorum. Dün ilk kez işaret parmağımı 3 boğum yerleştirdim ama yaparken bazı noktalarda hafif canım yanıyor dayanılmaz değil evet ama bugün de oldu bunun nedenini bilen aynı sekilde olup geçen biri varsa yardımcı olabilir mi? Bu acı yüzünden cesaret edemiyorum tekrar yapmaya 😔

B A Ş A R D I M 😍😍😍
Tebrikler canım, harikasın 🎇🎆🎊💞Evet, zamanla geçiyor merak etme,🏵️ artık her şey geride kaldı bundan sonrası zamanla her şeyin daha da güzel olması 💜

Herkese merhaba. Bende 1.5 senelik evli ve vajinismuslu bir kadınım. Doktor kontrollerimi yaptırdım tedaviye başladım benim doktorum kendisi dilator uyguluyor ben evde parmak egzersizi yapıyorum. Dün ilk kez işaret parmağımı 3 boğum yerleştirdim ama yaparken bazı noktalarda hafif canım yanıyor dayanılmaz değil evet ama bugün de oldu bunun nedenini bilen aynı sekilde olup geçen biri varsa yardımcı olabilir mi? Bu acı yüzünden cesaret edemiyorum tekrar yapmaya 😔
Doktor kontrolünde bir şey yoksa muhtemelen biraz da olsa kendini kastığın için öyle hissetmiş olabilirsin. Dilatorle daha rahat ediyorsan öyle de devam edebilirsin. Parmak irrite edebiliyor bazen ama parmakla kolay geliyorsa da kendini gevşemeye çalış.

Kendini kastıgın için vajen de kasılıyor ondan kaynaklı bir acı bu senin de dediğin gibi dayanılmaz birşey değil 😊 nefes al ve nefes verirken vajene dilatörleri uygularsan daha rahat giriş olacak ben öyle yapardım 😊

X