Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Araya zaman da girsin istemiyorum ama ne yapayım isteksiz olunca da olmuyor yani fenalık geliyor egzersiz yaparkenBakalım belki yarına kalır,egzersiz olmadan artık direkt eşli olsa süper olacak zaman lazım
Evet evet inan aparat olmadığı zaman insan üşenmiyor ama bu akşam bende çok yorgunum bişi yapamıcaz

Kızlar daha önceden de yazmıştım vajinusmustan dolayı doktora gittim kızlık zarımın sert ve kalın olduğunu söyledi operasyon geçirdim 5 ağustosta 3 hafta yileşme süresi verdi 2 haftada benim denemem için süre verdi 10 eylülde gel dedi ilişkiye girsen bile gel yine kontrol edicem dedi. 10 eylül regli dönemime denk geliyor ve ben sadece bir kere deneyebildim . Biraz daha zaman ayırmak istiyorum çalışıyorum zamnımız olmuyor acaba doktora ekimde gitsem kızlık zarımda herhangi bir problem olurmu yine eski halini alırmı çok korkuyorum

Eski halini alacağını sanmıyorum. Ayrıca her gün denemeler yapın ertelemeyin.

ben buralardayım :) günlerdir sayfaları okumamın dışında bir ilerlemem şimdilik yok aklıma yatırmaya çalışıyorum sadeece
Neden icraata geçmiyorsun eminim yapabilirsin.
Ben dilatörle yapmıyorum eşimle yapıyorum dilatör bana çok sert geliyor parmakğımdanda midem bulanıyor denmelerimde eskisi gibi değil biraz daha rahatım
Kasmamak güvenmek en önemli etken. Zaten biz dilatörlerde kasmamayı, güvenmeyi ve oraya bişey girebileceğini, acımadığını öğreniyoruz.

ben buralardayım :) günlerdir sayfaları okumamın dışında bir ilerlemem şimdilik yok aklıma yatırmaya çalışıyorum sadeece
Pes etmek yoookBiraz daha ilerle bak nasıl gerisi geliyor sen bile şaşıracaksın bende yok ya aylar alır hayatta acele edip hepsini yapamam diyordum 1haftada bütün aparatları denedim sende de böyle olacak kuzum cesaret sadece ve inan hissettiğin herşey o anlık başlayınca geçiyor bütün olumsuz düşünceler,egzersiz denemeler bittiğinde geriye sadece daha çok cesaret ve güçlülük kalıyor ve daha çok denemek istiyorsun kendine güvenin artıyorSenden güzel haberler bekliyoruuuumm

Selam kızlar artık 3.ve4.aparatta nefes ve kegelde yapmıyorum sadece normal nefes alıp sakince film,dizi izliyorum hiç takılmadan gidiyor,geriye bir eşlide rahat olmak kaldı ama baya baya alıştım eski kaygılarım yok evet yendim çok şükür ama şimdi tam anlamı ile alışmak kaldı eşliye..paylaşıyorum çünkü cidden üzerinizden yük kalkıyor ve o hazırlanma süreci bitiyor nefes,kendini kasma falan öyle bir alışıyorsunuz ki batma yanma olmuyor aparatlarda daha istekli oluyorsunuz..Az önce egzersiz yaptım bırakmıyorum eşli olmasa bile iyice kendime güvenim tavan yapsın istiyorum çok şükür herşey süpper gidiyor

bende bugün ultrason jelimi aldım eve geçince deneyeceğim en azından deneme adımını atacağım mutlaka

harikasınız çok teşekkür ederim heyecanlıyım bakayım nasıl olacak
Aparatlarla başlayacaksın değil mi? Başlamadan önce mutlaka bacak açma kapatma yap yaparken nefes egzersizi yap. Ardından sol diz kırık yana doğru açık, sağ bacağı yana doğru düz uzat ve kegel egzersizi yap. Ardından kayganlaştırıcını alıp vajinana masaj yap ve burnundan derin nefes al ağzından verirken ıkın ve aparatı ittir hepsi bu kadar

evet aparatla çalısacağım . şu detayı sevdim bir bacak düz uzanmıs olursA da olabiliyor yani çünkü henüz ikisini de açma olayı biraz daha kasıyıor beni

evet aparatla çalısacağım . şu detayı sevdim bir bacak düz uzanmıs olursA da olabiliyor yani çünkü henüz ikisini de açma olayı biraz daha kasıyıor beni
En rahatı bu şekil bacak açmaya alışmak için de başta dizlerini kır aç kapa yap 15 kez

tamam bugun deniyorum bunu. peki vemcainlere emlalara anestollere gerek varmı bilemedim evde hepsi hali hazırda var ama kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldım
Bana ilk aparatta terapistim sürmüştü beyaz bir krem yakmıştı beni ve bir işe yaradığını da düşünmüyorum. İsterseniz ilk aparatta sürün bekleyin biraz, bekleyince belki etki eder. Terapist hiç beklememişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…