Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Gel çiçeğim burası hikayeni anlat yaz buraya B Busrakaynak
Merhaba herkese ben 1 senelik evliyim ailevi nedenlerden dolayi babannem büyüttü beni ve üvey ann vardı baskı altinda yasadim daha sonra eşime kaçtım cinsel bilgi veren olmadi biz cok çok zorlandık ağlama krizleri kimseye anlatamama eşimin annesine söyledim daha önce duymadığı için zamanla olur dedi ve biz 3 ayın sonunda kendimi cok çok zorlayarak muhtemelen zedeledik kan geldi baya uzun bir süre adet oldum daha önceden de polikistik overim var doktora gittiysemde muane olamadim mecburen düzenlenme ilacı ile durdurdum adetimi kan ilaci kullandim bu aralar tekrar arayisa geçtik tabi şu zamana kadar biraz alıştım ama tam bir birleşme olmuyor bursada yaşıyorum doktorlar cok fazla para istedikleri için acaba işe yararmi yaramazmi gözümüz kesmiyor instagramdan doğal kür uygulayan fizyoterapist denk geldi ona anlattim o da polikistik overi önce çözmek gerek dedi şuan bebek istiyorum gerçekten bazen sanki hamileymisim gibi oluyorum sabah bulantilari bişey yememe kaşık batmalari ama sonra bi bakiyorum adet olmuşum bu polikistik overden dolayı düşük gibi bişey oluyormus dedi fizyoterapist ben ne yapsam bilmiyoeum 8 milyar vajinismus için mi vercemmm yoksa bi 8 daha polikistik over için mi önceden çok fazla takiyordum ama artık takmiyorum o kadar ama bebek sahibi olmak istiyoruz

Merhaba merhaba canım öncelikle bir kadin dogun uzmanı dışdan bakıyor mauyrne ediyor derecene felan yani ilk onceligin dilator set almalısın. Adım adım sana yardımcı olacağız

Ben fizyoterapistin dediği şeye katılmıyorum senin şu an öncelikli olan sağlıklı bir şekilde cinsellik yaşayabilmenn canım. Polikistikovr tedavi ederken nasıl muayene olacaksın daha çok travmalar olacak bak burada çoğumuz yendik şu an yenmeye çalışan arkadaşlarda var elimizden geldiğince yardımcı oluruz ben aparat setinin çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum kendi kendine yenen kısımda çoğunlukla İstersen ilk bu şekilde başla baktın ki olmuyor ona göre doktor seçersin destek alırsın. Şu an önceliğin vajinismus aşmak olmalı

Merhaba merhaba canım öncelikle bir kadin dogun uzmanı dışdan bakıyor mauyrne ediyor derecene felan yani ilk onceligin dilator set almalısın. Adım adım sana yardımcı olacağız

Peki öyle başlayayım

Peki öyle başlayayım
Sana şöyle bir önerim var bu sayfadan geriye doğru git böyle 10-20 sayfa motive olursun okudukça Kim neler yapmış ne egzersizler anlatılmış onları oku gerekirse not al ekran görüntüsü al ve bu işe bir şekilde başla

B Busrakaynak kesinlikle Tiniminimavihanim çok doğru söylüyor bize en çok moral veren destek veren kişi kendisi ben yenmistim ara verdiğim için tekrar korkularım oldu pes etmiştim beni kendime getirdi bal tatli kendisi

Umutlumm beniim Rabbim hepinizden razı olsunn kuzumm son zamanlarda dikkat ediyorum herkes bir şekilde destek oluyor maşallah

Ne kadar güzelah razı olsun hepinizden
Umutlumm beniim Rabbim hepinizden razı olsunn kuzumm son zamanlarda dikkat ediyorum herkes bir şekilde destek oluyor maşallah
Allah razi olsun sizden bende inşallah yenerim yorumlar çok güzel içim ferahladi resmen nu aparatlardi kullandiktan sknra uyuşturucu kremle mi devam ediliyor

Allah razi olsun sizden bende inşallah yenerim yorumlar çok güzel içim ferahladi resmen nu aparatlardi kullandiktan sknra uyuşturucu kremle mi devam ediliyor
Ya aslında şart değil ama genede elinde mutlaka bulunsun psikolojik olarak da seni çok rahatlatır hani ben aldım ama kullanmadım o şekilde devam ettim yani canım

Allah'ın izniyle sende yeneceksin yeterli pes etme işte sen ben yendiysem herkes yener belkide benim kadar kötü olan yoktur bunada çok şükür. 2bucuk senemi verdim evliliğimin en güzel günleri bu vajinusmusla berbat oldu 2bucuk senelik olayi 5gunde bitti

İnşallah çabuk atlarım ne güzel 5 günde bitmiş

Sen de bitireceksin kuzum inan kendine B Busrakaynak
İnşallah canım çok teşekkür ederim size moral cok önemli benim için aslinda Allah'ın izniyle sizin de desteginizle çözerim inşallah bi gün mutluluğumu paylaşırım tabi ki adım adim bilgi vericem size şuan ne yapsak donemindeyiz o yüzden oturup konuşup başlamam lazım bi yerden en kisa zamanda alicam dilatorü

Büşracım merhaba güzel düşün kesinlikle tedavisi olan bir durum hiç moralini bozma ben egzersize henüz başlayamadım sadece öğreniyorum kendimi keşfediyorum ama hep güzel şeyler düşünüyorum inşallah yeneceğiz

Önce vajinusmus tedavisi olmalısın. Önceliğin esin ve senin cinsel hayatının normalleşmesi olsun. Lütfen vaji iken hamile kalma iyice zorlaşır durumlar. Fizyoterapistine katılmıyorum. Yapman gerekenleri aşama aşama yazarız sana
Diyafram nefesi alıyoruz karnımiz şişmeli nefes alırken göğsümüz değil. Bu şekilde iyice alıştıktan sonra, kegel egzersizi ile birlikte yapıcaksınız.. Kegel ile bizim kastigimiz ve kapattigimiz vajinal kaslarimiz (pelvik taban kaslarimiz) açılmaya başlıyor ve onu kullanmayı gevşetmeyi öğreniyoruz.
Diyafram nefesi aldık ve idrar yapar gibi kaslarımizi gevşek bırakacağız. (Kegel egzersizinde idrar yaparken akışı durdurup bıraktığımız kaslarımizi çalıştırıyoruz)
Ve nefes veriyoruz verirken de idrar tutar gibi kaslarımızı sıkıyoruz. Bunu sabah ogle aksam duzenli 20 kez yapiyoruz.
Ilişki esnasında ya da parmak egzersizi/ dilator çalışması esnasında da 5 kegel yapip 6.da idrar yapar gibi kasımızı gevşek bırakmışken ıkınıyoruz ve dilatoru/parmağı ya da eşli denemeyi yapıyoruz.
Parmak egzersizinde serçe parmağın birinci boğumuyla başlayabilirsiniz. Olduğunda çekmeden ikinci boğum sonra tamami. Serçe parmak olduktan sonra yüzük , işaret , orta parmak ve sonra çift parmak egzersizi var.
Ya da dilator ile calisicaksiniz.

Canım merhaba, hos geldin Benim şahsi görüşüm jinekolojik bir durumda bir jinekologdan destek ve yardım almak olur. Bir fizyoterapist hele ki insta üzerinden doğal kür vs ile senin hastalığına çözüm sunuyorsa ben buna her zaman biraz mesafeliyim. Yaşadığın belirtiler psikolojik kökenli olabilir. Bazen vücudumuz bizi yanıltabilir. Şu anda çocuk sahibi olmayı vajinismusu atlatana kadar bekletmeni tavsiye ederim. Birincisi hamile kalmak vajinismus için bir çözüm değil, hastalık devam edecek. Doktor muayenelerin olacak ve hiçbirini yaptiramayacaksin. Kaslarını kullanmadığın için de okuduğum, gittiğim, izlediğim pek çok doktor vajinal doğumu önermiyor. Çocuk olması sizin cinsel yaşamınızı da cozmeyecek. Parmak egzersizleri veya dilatör set egzersizleri ile gerekli çalışma disiplinini, cesareti ve sabrı gösterirsen vajinismusu cozebilirsin. Sonrasında doktora rahatlıkla muayene olabilir, çocuk denemelerini doğal ve akışında yapabilirsiniz. Vajinismusu esler arasında üzerinden atlamamiz gereken bir engel gibi düşün. Hem cinsel hayatınız yoluna girecek hem de keyifle, kafanda hiçbir soru işareti kalmadan çocuk deneyeceksiniz. Ne kadar erken harekete geçer vajinismus için egzersize başlarsan o kadar çok yol alır ve vajinismusu yenersin. Burada pek çok kadın kendi kendine yendi. Hepimiz sana yardımcı olacağız. Sayfalarda geriye doğru gittikçe hepimizin benzer yollardan geçip vajinismusu yendiğini okuyabilirsin. Senin yanındayız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…