Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Herkesin kızlık zarı dediğimiz yapısı farklı, yeterli esneme, ıslaklık vs olursa zaten kızlık zarı esneme özelliği olan bir yapı. Kanama olmaması sorun değil hatta çok da normal. Doktorun dediği gibi aldirsan bile vajinismus çözülmüyor çünkü başlı başına fizyolojik değil aksine psikolojik temelli olduğu için. Başka bir doktora daha görünebilirsin. Bir de doktorum bana bebe yağı, vazelin vs tarzı şeylerin vajina florasını bozabilecegini ve bunun da enfeksiyon vs gibi durumlara daha açık hale getireceğini söylemişti. Ya vajinal ultrason jeli veya kayganlaştırıcı tavsiye etmişti. Bir de aparatların hijyenini iyi sagladigindan emin ol. Ne olur ne olmaz.
Ben bir şey sormak istiyorum 1 buçuk ay sonra düğünüm varda asla cinsel ilişkim olmadı aynada kızlık zarının olduğu yere bakınca küçük ama ıkındığım zaman delik biraz büyük oluyor bu normal bir şey mi ? Lütfen aydınlatmak açısından cevap verirmisiniz

Ben bir şey sormak istiyorum 1 buçuk ay sonra düğünüm varda asla cinsel ilişkim olmadı aynada kızlık zarının olduğu yere bakınca küçük ama ıkındığım zaman delik biraz büyük oluyor bu normal bir şey mi ? Lütfen aydınlatmak açısından cevap verirmisiniz
Evet çok normal yapısı öyle zaten

Ben bir şey sormak istiyorum 1 buçuk ay sonra düğünüm varda asla cinsel ilişkim olmadı aynada kızlık zarının olduğu yere bakınca küçük ama ıkındığım zaman delik biraz büyük oluyor bu normal bir şey mi ? Lütfen aydınlatmak açısından cevap verirmisin
Evet çok normal, endişelenmene gerek yok çünkü anatomimiz böyle. Evlenmeden önce öğrenmek istediğin şeyler varsa bir kadın doğum uzmanına sorabilirsin, hem daha sağlıklı cevaplar verir hem de kafanda soru işareti kalmamış olur.

Ya ama böyle geniş ya biraz penis nasıl yırtıyor o zaman
Anlamadım neyi yirtiyor p? Böyle şeyler yok canim yırtma filan yok. Boyle düşünceler bizi vaji yapıyor.
Yapın çok normal evet ikininca açılır. Zaten ilişki esnasında da nefes alıp verip ıkınmak onemli bu yüzden.
Orası sadece vajen girişi. Kızlık zarı değil ki. Hymen daha ileride ve gözünle göremezsin zaten çok zor.

Hayır orası heryerden kızlık zarı diye gösteriliyor bunu çok araştırdım yani adet kanımızın aktığı deliğin etrafı kızlık zarı orası gerildiği zaman yırtılıp kanıyor işte

Hayır orası heryerden kızlık zarı diye gösteriliyor bunu çok araştırdım yani adet kanımızın aktığı deliğin etrafı kızlık zarı orası gerildiği zaman yırtılıp kanıyor işt

Hayır orası heryerden kızlık zarı diye gösteriliyor bunu çok araştırdım yani adet kanımızın aktığı deliğin etrafı kızlık zarı orası gerildiği zaman yırtılıp kanıyor işte
Aleyna ben 1.5 yildir bu hastalıkla yaşadım ve doktor , cinsel terapist, fizyoterapist pelvik taban terapistinden seans aldim. Izlettikleri animasyonlar videolar bambaşka bilgiler içeriyordu.
Orası sadece vajen girisi ben böyle öğrendim açıkçası.
Bilmediğim bir sey varsa ya da yanlış söylüyorsam arkadaşlarım düzeltsin.
Iki farkli doktorda vajiyken kızlık zarı muayenesi yaptılar bana. Vajinanın dudaklarıni acip oldukca ileriye bakıyorlar.
Benim bilgim böyle. Başka türlü yardımcı olamayacağım.

Kızlar selam umarım iyisinizdir geçen bir arkadaşımız yazmıştı Vemcaine spreyi,bulamadım yazdığını acaba yanma yapıyor mu ve kaçkere sıktı kullanım şekli falan birkaç güne regl olmadan denemek istiyorum bu sprey ile 🤗🤗

Kızlar selam umarım iyisinizdir geçen bir arkadaşımız yazmıştı Vemcaine spreyi,bulamadım yazdığını acaba yanma yapıyor mu ve kaçkere sıktı kullanım şekli falan birkaç güne regl olmadan denemek istiyorum bu sprey ile 🤗🤗

Başta yanma yapıyor sonra geçiyor ben 5 kre falan sıktım

Canım merhaba, öncelikle tebrik ediyorum. Ömür boyu mutluluklar dilerim. Dediğin gibi ilk önce kadın doğum doktoruna gidip fizyolojik bir durum olup olmadığını öğrenmelisin. Muhtemelen yoktur. Bu durum vajinismus, kasları istemsizce kasıyorsun. İstesen de kaslarını kastigin ve gevsetemedigin için o yanma hissini duyuyorsun. Şöyle düşün yemek yemek için ağzını açman lazım, ama biz hem yemek yemek istiyoruz hem de içimizde bir yerlere yerleşen bir korku ağzımızı sımsıkı sikmamiza ve kaşığı ağzıma koymaya çalıştıkça biraz acıya neden oluyor. Kaslara gevşemeyi öğretmek gerekiyor. Bu da tıpkı okuma yazma öğrenmek için bir süreç. Adım adım. Şu an balayında kayganlaştırıcı ile parmak deneyebilirsin, doktor muayenenden sonra aparat alıp kendin de ilerleyebilirsin veya bir doktorla da bu durumu cozebilirsin. Korkma, endişelenme, çoğumuz bu durumla balayında karşılaştık. Ne kadar üzücü ve yıpratıcı olduğunu biliyoruz. Şu an önemli olan bunu kabullenip çözüme odaklanmak ki bak sen ne kadar güzel hemen çözüm aramaya başlamışsın.
Bende ilişkiden sonra aşırı kaşıntı var mantar mi oldu acaba ya

Doğru mu gerçekten düşünmekten uyku uyuyamıyorum 😞 neden böyle duruyor böyle genişse penis girince nasıl yırtacak diye düşünmekten psikolojim bozuldu yaaa

Ya ama böyle geniş ya biraz penis nasıl yırtıyor o zaman
Rica ederim bu şekilde terimleri burda kullanmayın olur mu. Bizim organımız yırtılan patlayan yapıya sahip değil.Kulak dolma yanlış bilgiler bunlar bilinç altınızı doldurmaktan başka birşeye yaramaz burdaki arkadaşlarımıda olumsuz etkiliyorsunuz.

X