Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba herkese ben 1 senelik evliyim ailevi nedenlerden dolayi babannem büyüttü beni ve üvey ann vardı baskı altinda yasadim daha sonra eşime kaçtım cinsel bilgi veren olmadi biz cok çok zorlandık ağlama krizleri kimseye anlatamama eşimin annesine söyledim daha önce duymadığı için zamanla olur dedi ve biz 3 ayın sonunda kendimi cok çok zorlayarak muhtemelen zedeledik kan geldi baya uzun bir süre adet oldum daha önceden de polikistik overim var doktora gittiysemde muane olamadim mecburen düzenlenme ilacı ile durdurdum adetimi kan ilaci kullandim bu aralar tekrar arayisa geçtik tabi şu zamana kadar biraz alıştım ama tam bir birleşme olmuyor bursada yaşıyorum doktorlar cok fazla para istedikleri için acaba işe yararmi yaramazmi gözümüz kesmiyor instagramdan doğal kür uygulayan fizyoterapist denk geldi ona anlattim o da polikistik overi önce çözmek gerek dedi şuan bebek istiyorum gerçekten bazen sanki hamileymisim gibi oluyorum sabah bulantilari bişey yememe kaşık batmalari ama sonra bi bakiyorum adet olmuşum bu polikistik overden dolayı düşük gibi bişey oluyormus dedi fizyoterapist ben ne yapsam bilmiyoeum 8 milyar vajinismus için mi vercemmm yoksa bi 8 daha polikistik over için mi önceden çok fazla takiyordum ama artık takmiyorum o kadar ama bebek sahibi olmak istiyoruz ☺️
Merhaba Büşra arkadaşım emin ol burda insan çok huzur buluyor kendin gbi bi dünya insan var hepsinden allah razı olsun hep motive ettiler beni bizi hepimizi emin ol sende burda yeneceksin yeter ki bi adım at kendin için ben 7 yılın sonunda başardım inş eşli denemem kaldı o nu da halledeceğim yakında sakın ümitsiz olma burda ki Canlarım yardımcı olacaktır ayrıca bnada istediğini sorabilirsin yardımcı olurum 🙏🏻😊❤️

Bayadır yazmıyorum durum güncellemesi ile geleyim :) bende iyice 4. aparata alıştım içinde iken gel git yapıyorum gayet rahatım ben sadece bebe yağı kullanıyorum, genellikle eşimle çalışıyoruz nöbeti varsa ben gerileme olmasın diye çalışmaya devam ediyorum. Şuan için tak çıkar aşamasına odaklandım çünkü tak çıkar biraz zorluyor onu da tamamen yapabildiğime inandığımda artık penise geçeceğiz inşallah

Bayadır yazmıyorum durum güncellemesi ile geleyim :) bende iyice 4. aparata alıştım içinde iken gel git yapıyorum gayet rahatım ben sadece bebe yağı kullanıyorum, genellikle eşimle çalışıyoruz nöbeti varsa ben gerileme olmasın diye çalışmaya devam ediyorum. Şuan için tak çıkar aşamasına odaklandım çünkü tak çıkar biraz zorluyor onu da tamamen yapabildiğime inandığımda artık penise geçeceğiz inşallah
Harika ilerlemişsin Edacim tebrik ediyorum:)

Meraba arkadaşlar bende 2yıldır vajinusmusla mücadele edıyorum hatta saçma sapan seyler bıle yaptım gıdıp anestezi olup öyle yenmeye çalıştım sadece kendımı kandırdım anestezi olduktan sonra ılk denemede hamıle kaldım sımdı bır kızım var ıkı yıldır her seferınde ağladım ama çok şükür sımdı yendım önce spreyle denedım ıkıncı demememde spreysıx yaptım ve basardım gerçekten çok yıprandım boşanmayı bıle denedım ama ıkı yılın sonunda cesaretımı toplayıp denemeye başladım yenemeyen arkadaşlarım sızde yenebılırsısız sadece aklınıxa getırmemeye calısın

Meraba arkadaşlar bende 2yıldır vajinusmusla mücadele edıyorum hatta saçma sapan seyler bıle yaptım gıdıp anestezi olup öyle yenmeye çalıştım sadece kendımı kandırdım anestezi olduktan sonra ılk denemede hamıle kaldım sımdı bır kızım var ıkı yıldır her seferınde ağladım ama çok şükür sımdı yendım önce spreyle denedım ıkıncı demememde spreysıx yaptım ve basardım gerçekten çok yıprandım boşanmayı bıle denedım ama ıkı yılın sonunda cesaretımı toplayıp denemeye başladım yenemeyen arkadaşlarım sızde yenebılırsısız sadece aklınıxa getırmemeye calısın
Canım merhaba yenmene sevindim bende krem anestol falan aldım ama başka tepki yaratır diye hala deneyemedim sprey dediğin nedir?Ya aslında hepsi psikolojik bu kremler vs sadece oyalama gibi geliyor bana bilemedim denesem mi😔

Arkadaşlar birde şunu farkettim hemen paylaşmak istiyorum..Psikolojik bir sorun ve beynimizin bize oynadığı bir oyun evet ve bende onunla oynayıp ters köşe yapmak istedim dün gece şöyle ki;egzersiz falan eşimiz ile yatağa girdiğimizde ay ne olacak,yapsak denesek yakınlaşsak ama hüsran,egzersiz yapıyorum ama ilerleme yok..Bunlar yerine dün hiçbirşey düşünmedim asla aklıma geçmiş,olumsuz şeyler ile moralimi bozmadım eşimin işten gelmesine yakın giyindim süslendim eve girdiği gibi yakınlaşmaya başladım hemde birden(ogün asla egzersiz yapmadım ve hiç bu konuda kendimi olumsuz düşüncelere sokmadım,oyaladım kendimi)azda olsa birleşme oldu ilerisi olmadı oda şu sebepten regl olacağım çok ağrım vardı o yüzden..Yani şunu demek istiyorum ters köşe yapın sizde oyunlar oynayın beyninize eğer ağrım olmasa inanın ki olabilirdi üşüttüm sanırım karnım ağrıyordu ama ona rağmen bile egzersiz yapmadan yarısı oldu ve şuan aaa evet bak nasıl oldu diye kendimi asla motive edip gaza gelmedim çünkü beynim yine yarıda kaldı deyip beni moral olarak düşürecekti..O anı o anda bıraktım yarın başka bir oyun oynayacağım ve inanın çok iyi geldi..Kontrol bizde biz kadınız herşey bizim elimizde bunu çok çok iyi anladım,tecrübe ettim..Paylaşmak istedim🌼🌼

Birde şunu paylaşmak istiyorum başka bir sitede bu konu ile alakalı bir kanser hastası kadın arkadaşımız şöyle yazmış..Kesin tedavisi olan psikolojik bir rahatsızlık ve keşke sizin kadar şanslı bir derdim olsa,çözebileceğime inansam keşke..lütfen kendinize inanın ve şükredin böyle basit,tedavisi kolay bir durum olduğu için yazmış..Şanslıyız,şükredelim çok çok kötü çözülemeyen durumlar var ve biz gerçekten şanslıyız sadece erteliyoruz yapabiliriz ben inanıyorum sizde inanın ne olur..o mesaj beni çok etkiledi..

Birde şunu paylaşmak istiyorum başka bir sitede bu konu ile alakalı bir kanser hastası kadın arkadaşımız şöyle yazmış..Kesin tedavisi olan psikolojik bir rahatsızlık ve keşke sizin kadar şanslı bir derdim olsa,çözebileceğime inansam keşke..lütfen kendinize inanın ve şükredin böyle basit,tedavisi kolay bir durum olduğu için yazmış..Şanslıyız,şükredelim çok çok kötü çözülemeyen durumlar var ve biz gerçekten şanslıyız sadece erteliyoruz yapabiliriz ben inanıyorum sizde inanın ne olur..o mesaj beni çok etkiledi..
Çok haklısın o kadar doğru ki inş bizde yeneriz❤️🙏🏻

9 aylık evliyim Bi türlü vajinismusu yenemiyorum. Önce psikoloğa gittim sonra kadın doğum doktoruna ama hiçbiri işe yaramadı şimdi tek yapabildiğim dilatör eşimle Bi türlü yapamıyorum hala çok korkuyorum çok kasılıyorum ne yapacağım çok çaresizim lütfen yardımcı olun

Harikasınn yüzde 70 bitmiş nerdeysee Eda🥰 boş bulduğun anda otur egzersizlerin başına güzel haberlerini bekliyoruz🙋🏻‍♀️

Buhatt daha dün gibi hatırlıyorum hamileyim dediğin günü😍 kızını sağlıcakla büyüt canım spreyle de başarmışın ara verme 2 günde bir devam edin çok mutlu olun inşAllah 🌺

Kesinlikle o kadar güzel konuya değinmişin ki Aryacım en önemlisi bu illeti yenme konusunda ısrarcı olun çabalayın.
Hani yok ben yapamıyorum olmuyor yerine ben yaparım ben daha güçlüyüm deyin. Ertelemeyin elinizden gelen gayreti gösterin emin olun olacak imkansız değil🌺

9 aylık evliyim Bi türlü vajinismusu yenemiyorum. Önce psikoloğa gittim sonra kadın doğum doktoruna ama hiçbiri işe yaramadı şimdi tek yapabildiğim dilatör eşimle Bi türlü yapamıyorum hala çok korkuyorum çok kasılıyorum ne yapacağım çok çaresizim lütfen yardımcı olun
Evet aparatları yapamama sebebin kasılmak kendini bıraktığın zaman hepsi bir bir olacak nefes kegel egzersizleri bir müddet hayatının merkezine koy o aparatlar canını yakmaz saba zarar vermez

X