Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tesekkur ederim

Gunluk kac saat yada dakika ayirdiniz bende bugun ilk kez en kucugun yarisi denedim ama cok zorlaniyorum korkuyorum
İlk hafta her gün çalıştım. En az bir saat yapıyordum. Zaten yaptıkça zaman su gibi geçiyor. Sonra regl oldum. Regl bittikten sonra her gün yapamadım ama belki her gün denesem daha hızlı biterdi. Eşim ısrar etmese ben daha çook ertelerdim. Nasıl gidiyor senin devam ettin mi küçüğüne? Başladın bir kere devamı gelir onun

Bende bugun yaptim yarim saat ama poziyonum nasil olmali ama aksam cocuklar uyuduktan sonra devamedicem

Tavsiyen için çok teşekkür ederim deneyeceğim bir şekilde yeneceğimize inancım tam fakat bazen gerçekten neden böyle diye çok üzülüyorum motivasyonumu kaybediyorum

Benim de 4 ayim cinsel terapistte gecmisti. Cinsel terapistle vajinusmus doktoru ayni seyi yapiyor saniyordum. Bence bu isin basindaki cogu kisi de oyle saniyor olabilir. Terapist uygulama yapmadan yalnizca konusuyor. Konusularak halledilebilen bir sey oldugunu asla sanmiyorum bu isin

Sen ne durumdasın nehircim.
Ben de cinsel terapi aldim ama sadece konuşma şeklinde değildi. Benim aldığım kişi fizyoterapist bir cinsel terapist olduğu için ben ondan öğrendim dogru nefes almayi , pelvik tabani doğru çalıştırmayı.
Sanirim kismetliydim normal cinsel terapi de herhalde terapi şeklinde veriliyor. O da önemli ama işin içine davranış boyutu katılmazsa eksik kalıyordur.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim deneyeceğim bir şekilde yeneceğimize inancım tam fakat bazen gerçekten neden böyle diye çok üzülüyorum motivasyonumu kaybediyorum
Bende ilk yendiğimde böyle yarim ilişki yaşayabilmiştik. Yenmiş gibi bile görmemiştim kendimi. Tedirgindim.
Moral bozuluyor evet ama şimdi daha iyisiyle kendini toplayip, yarim yapabilmem bile bir gelişme eskiden bunu da yapamıyordum kendimi tebrik ediyorum de kendine lütfen :)

Ben hiç uyuşturucu sprey kullanmadım en başından beri hissediyorum yanma.
Moralini bozma elbet bizde de normallesicektir :)

Benimki de konuşma + ev ödevi (aynaya bakma, dokunma, parmak egzersizi vs.) şeklindeydi. Kesinlikle eyleme geçmeden yalnızca konuşarak asla geçen bir şey değil. En başta işte o korkuyla can simidi gibi ilk bulduğum şeye sarılmıştım.

Ben hiç uyuşturucu sprey kullanmadım en başından beri hissediyorum yanma.
Moralini bozma elbet bizde de normallesicektir :)
İnşallah yaa, gerçekten büyük yıkım yaşadım dün öyle yanma hissedince ama şu an önümüzdeki maçlara bakacağız moduna çekebildim kendimi.

İki parmak denediğimde iki seferde kan geldi normalmidir

Be hic iyi durumda degilim. Esli denemeleri cok kez denedik olmadi. Sonrasinda osikolojim bozuldu esimle tartistim vs. Regl oldum sonra da. Simdi regl biteli 4 gun oluyo hala denemek istemiyorum. Bugun aparatla baslayip deneyecektik orta boy aparati bile yapamadim. Bence kimsenin bana yardim edecegi soyleyecegi bir sey kalmadi. Hem evlenir evlenmez tedaviye baslayip hem aparatlari bitirip bu kadsr zamandir yapamayan tek kisiyim bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…