Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benben76 bak canım bu egzersizlerle yapmayı denemelisin

Ben o aparati bile iceri sokmaya cesaretim yok nasil yapacam bilmiyorum yaa kendim cesaret edemiyorum olmuyo aciyo saniyorum
Merhaba canım, öncelikle korkman çok normal elbette ama bu korkuyla yüzleşmediğimiz ve cesaret edip harekete geçmediğimiz her gün evliliğimizden gidiyor. Sen erteledikçe bu hastalık iyileşmeyecek ve orada durmaya devam edecek. Hepimiz benzer şeyler yaşadık. Ben de senin gibi aşırı korkuyordum, aşırı kaygılıydım. Emin ol ilk adımı attıktan sonra her şey yavaş yavaş iyileşmeye başlayacak. Yeter ki cesaret et. Eğer kendin yapmakta çok korkuyor veya tereddüt ediyorsan eşine de yaptırabilirsin. İlk aparatın nasıl kolayca olduğunu görünce belki kendi kendine yapabilme adımını atarsın.

Benim tam tarihi hatırlamıyorum ama birkaç hafta oldu daha, 6. eşli deneme sonrasında regl oldum devam etmek için bitmesini bekliyorum. 11 aylık evliyim canım çok yeni yendim daha.
Bende 11 aylik evliyim 1 ay sonra 1 sene olacak hala hicbir gelisme yok bende cok korkuyorum ben nasil basaracam bilmiyorum bana biraz detayli anlatin nolur yaa cesaretim yok

Sayfalarda gerilere doğru gidersen pek çok kişinin olduğu gibi benim de bu zaman zarfında yaşadıklarımı yazdıklarımı göreceksin. Buraya ilk mesajı hıçkırıklar içinde, gözüm ağlamaktan şişmiş şekilde yazmıştım. Ben üçüncü dilatöre kadar kendim geldim ama devamında doktorla bitirdim. Üçten sonra ailemde çok sevdiğim birinin hastalık ve hastane süreci sonrasında da vefatı oldu. Psikolojim kendi kendime devam edecek halde değildi. O yüzden doktora gittim ve öylece çözdüm. Ama burada evde kendi kendine çözen pek çok kişi var. Öncelikle cinsel terapistle çalıştım çünkü ben vajina bir şey girmesi düşüncesinde bile tansiyonum düşüyordu, dizlerim titriyordu. Önce aynayla çalıştım. Aynanın karşısına geçip her gün vulvamı inceliyordum. Görüntüye alıştıktan sonra bu sefer yine ayna karşısında dokunma çalışmaları yaptım. Dokunmak bile ilk başlarda beni çok rahatsız ediyordu. Vulvama, vajina girişine alıştım. Tıpkı elime, bacağıma, yüzüme dokunmak gibi normalleşti. Sonrasında parmak egzersizleri başladı. İşaret parmağımı kolayca yapabiliyordum ama hiç iki parmak yapamadım. Ve parmakla çalışmak beni aşırı derecede rahatsız ediyordu 9 seans sonrasında sadece bunları yapabiliyordum. Çok yavaş ilerliyordum, ben de bıraktım. Sonra burayı keşfedince beklemeden dilatör aldım. Kayganlaştırıcı ile birlikte denedim. Benim için parmaktan daha kolay oldu. Kaslarını tıpkı çiş yapar gibi serbest bırak, yavaş yavaş ilerle. Kasildigin anda geri çekme bekle. Nefes al, nefes ver. Rahatla. Sonra sen kendini kas ve yine çiş yapar gibi bırak. Yavaş yavaş ilerlet. Bu hastalığın parmak veya dilatör egzersizi dışında bir çözümü yok. O yüzden kendine yakın gelen seçenekle en kısa zamanda çalışmaya başlamanı tavsiye ederim. Korkman çok normal. Zaten korktuğumuz için bu haldeyiz ve korku bizi kısır döngüye sokuyor. Korkuyorsun ilişki olmuyor, çözmeye çalışıyorsun yine korktuğun için egzersiz yapmıyorsun. Bu döngüyü kırıp cesaret etmediğin müddetçe vajinismus çözülmüyor. Çok korkuyorsan gerçekten eşinle deneme yapabilirsin, çünkü bazen eşe bırakmak kendinin yapmasından daha kolay oluyor. Kendimden biliyorum.

Canm ben kendime 1 ay werdim bugun 1 haziran 1 temmuza kadar bitirebilirmiyim gunde kac kere calismam lazim alismam icin

Canm ben kendime 1 ay werdim bugun 1 haziran 1 temmuza kadar bitirebilirmiyim gunde kac kere calismam lazim alismam icin
Kendine hedef zaman koyman çok güzel, açıkçası herkesin kaydettiği ilerleme farklı oluyor. Her gün çalışman gerekiyor. Ben bazen günde bir defa çalışıyordum bazen iki defa. Kendi durumuna göre ayarlayabilirsin. Ama her gün çalış. Belki çok hızlı bir şekilde çözersin, önemli olan ilk adımı atabilmek. Aparatı mutlaka kayganlaştırıcı ile kullanmanı tavsiye ederim. Hiç endişelenme. O kadar insan aynı yoldan geldik ki sen de o yolu geçip sona geleceksin. Sadece cesaret ge sabırla çalışma gerekiyor. Kendini düşürme, motive et.

Allahim şu isi bi halletsem warya dunyalar benim olacak Allahim duy sesimi yarabbim benim icin cok zor yemin ederimki yaa

Allahim şu isi bi halletsem warya dunyalar benim olacak Allahim duy sesimi yarabbim benim icin cok zor yemin ederimki yaa
Seni en iyi biz anlarız canım, hepimiz için çok ağırdı çok zordu. Allah hepimize hayırlısıyla vajinismusu bitirmeyi nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…