Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kesinlikle rahatlatiyor nasılsa anestol sürdüm bir şey olmaz rahatlığım oluyor ama bırakmak istiyorum artık. Birden bıraksam olur mu?
Tabi kuzum rahatlıkla bırakabilirsin hiç sıkıntı etme sen aştın başa da dönmezsin

Amin inşallah vallahi ne zor yollardan geldiğimi düşününce şimdiki derdim anestolü aparati bırakmaya çalışmak deyip bir yandan da gülüyorum 🤭🌺🌸
Bak ne güzel kendinde söyledin o yollardan geçtin ve bitti belki birden ikisini bırakmak zor olur ama kremi Bırak ve kendine güven sen yaparsın ❤️

Arkadaşlar, biz regl sonrasında yeniden denedik. Yedinci deneme oldu. Araya regl girdiğinden midir nedir sanki ilk deneme gibi heyecanlandım. İlişki esnasında da hafif yanma hissettim anestolden mi kastigim için mi anlayamadim ama. Bir şey sormak istiyorum. Dediğim gibi anestol kullanıyorum, deneme öncesinde de aparat çalışıyorum. Bu ikiliyi nasıl bırakacağım su an sanki anestol olmadan ve ilişki öncesi aparat çalışmadan yapamazmışım gibi geliyor. Nasıl asacagim bunu?
Bende ilk eşli denememde vemcaine sprey kullandım sonraki 2 ilişkide yine kullandım sonra birden bıraktım bırakınca herşeyi hissetmeye başladım gitgel yapmak benim için biraz tuhaf geliyordu ama kendimi ikna ettim hamile kalmayı düşünüyordum bu hem kendime hem bebeğime zarar verir diyip kafamda bitirdim hiç korkma yaptık başardık bir kere onlara ihtiyacımız yok artık ben aparatı da çok kullanmadım eşli de başarılı olunca 1 hafta sonra da aparatı bırakmıştım

Küçük sorun ama bizler kafamızda büyütüyoruz büyük birşey diye tedavi olarak mı yendiniz
Üçe kadar kendim yapabiliyordum ama dördü çalışırken ailevi bir kayıp yaşadım ve kendi kendime devam edemedim. Sonrasında doktorla devam ettim. Öyle bitti. Ama ben aşırı kaygılı biriyim ve kaygımı kontrol altına almam çok zor oluyor zaman zaman o yüzden küçük küçük adımlarla ve çok yavaş ilerliyorum. Her minik ilerleme benim için aslında kocaman bir ilerleme oluyor.

Bende ilk eşli denememde vemcaine sprey kullandım sonraki 2 ilişkide yine kullandım sonra birden bıraktım bırakınca herşeyi hissetmeye başladım gitgel yapmak benim için biraz tuhaf geliyordu ama kendimi ikna ettim hamile kalmayı düşünüyordum bu hem kendime hem bebeğime zarar verir diyip kafamda bitirdim hiç korkma yaptık başardık bir kere onlara ihtiyacımız yok artık ben aparatı da çok kullanmadım eşli de başarılı olunca 1 hafta sonra da aparatı bırakmıştım
Ne kadar güzel ilerlemissin, anestol benim kafamın rahat olmasını sağladı hep şimdi yollarımızı ayırma vaktinin geldiğini hissediyorum. Yarın anestolsuz deneyeceğim inşallah.

Bak ne güzel kendinde söyledin o yollardan geçtin ve bitti belki birden ikisini bırakmak zor olur ama kremi Bırak ve kendine güven sen yaparsın ❤️
Buradan destek mesajları alınca daha bir motive oldum inşallah yarın kremsiz deneyeceğim.

B
Merhaba bence tek başınıza da yenersiniz. Doktor çok yüksek bir ücret talep etmiş. Bende cinsel terapi aldim ama pelvik taban ve fizyoterapist egitmeniydi bu kadar yüksek miktar vermedim. Ben size musait olduğumda pelvik taban ve nefes egzersizlerini nasil yapacağınızı yazacağım ozelden.
Iyiki adım attınız😍
anada yzabilirmisiniz acaba

Ne kadar güzel ilerlemissin, anestol benim kafamın rahat olmasını sağladı hep şimdi yollarımızı ayırma vaktinin geldiğini hissediyorum. Yarın anestolsuz deneyeceğim inşallah.
Sende güzel ilerliyorsun kuzum hiç endişe etme ufacık şeyler kaldı onları da yavaş yavaş halledeceksin

Hamile kaldın mı peki bende çocuk çok istiyorm

X