Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Harika❣❣ tebrik ederim büyük bir adım. Bir kere olunca devamı da geliyor onemli olan baslayabilmendi☺ bence en az 5 kez bastan tak çıkar yapmalısın birinci boyla.
Terapistim böyle tavsiye etmişti.

1. Ve 2. Arasında pek fark yok bence denemelisin
1. Aparatı 5 dk çalış, 2.ciye deneyebilirsin

Bence de ara vermeden diğer aparatlarıda yapabilirsin canım süpersin

Çok teşekkürler herkese tam dediğiniz şekilde yaptım hafif kalçaya eğim verince çok rahat girdi.bir de nefes tabi ki İnşallah denemeye devam
Süpersin çok az kaldı canımm ben hep bu emojiye benzetirdim girişi yaparken

Süpersin çok az kaldı canımm ben hep bu emojiye benzetirdim girişi yaparken
Ay evet bende senin bu emojin sayesinde aydinlanmistim ilk senden ogrenmistim doktorlar bile anlatmıyor. Bende soramıyordum utanıyordum bu kadar mı cahilim gibi bakarlar diye oysa ayıp değil ama o psikoloji zaten bambaşka oluyor.
Burada çoğu bilgiyi doktorlar bile böyle açıkça anlatıp uğraşmıyorlar. Ben vajinusmus tedavisi uygulayan doktora gitmiştim ondan bile öğrenmedim.
Buraya her aşamanızı yazın ki bizde geçirmiş insanlar olarak tüm tecrübelerimizle size yardim edelim

Oyy çiçeğim neler öğrenmedik ki zaten dahada öğreniyoruzz ben bunlarla ilgili o kadar çok yazı okumuştum ki mesela vajen yapısındaki dokunun aynı damağımızdaki yapıyla benzediği pütürlü ve katmanlı dokuu oldugu gibi

Uzun yıllar vajinismusla uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki bunun tek çaresi egzersizleri düzenli yapmak ve ödev gibi görmek. Ben 7 sene sonunda bunu yenebildim ve boşu boşuna beklemişim korkmuşum.
*kızlık zarı diye bi şey yokmuş. Lütfen kan gelicek diye düşünmeyin. Kan falan yok. Alıştırma yapıp penisi denediğinizde bende kan falan gelmedi. Kulak çöpü girmeyen yere penis girdi ama kan gelmedi. Yırtılan bozulan çizilen bi yer yok. İlişkiden sonra yine eski haline dönüyor. Onun da işlevi o. Eşli parmak egzersizi çok önemli bence eşinizin 2 parmağı giriyorsa inanın artık penis de rahatlıkla girebiliyor. Biz hala parmak egzersizi yapıp ondan sonra penise geçiyoruz ve çok rahat oluyor. Hissedilen baskı ve yanma hissi de zamanla kayboluyor.

Bu arada ben 4. Aparatı yarısına kadar alabildim. 4. Aparatta zorlanınca eşli parmak egzersine geçtik. Eşim anestol kremi içine kendisi sürdü. Ve önce tek parmak ile denedi rahat girince 2 parmak ile denedi. Ama rahat girip çıkana kadar bunu denedik. Daha sonra parmakları çıkarıp penisi denedik ve penis rahatlıkla kaydı gitti. Aslında bu kadar basitti işte

Arkadaşlar mrb.bacak titremesini nasil engelliyosunuz.aparat alabiliyorm.peniste titreme ve tansiyon dusmesi yasaniyo.
Ben gün içimde bacak açıp kapama hareketleri yapardım birde sen diyeceksin eşime güveniyorum bana zarar vermez hepsi bilinç altımızdaki bilgiler yüzünden böylee

4. Aparatın anca yarısını alabiliyorum kuvvetli de itiyorum ama gitmiyor sanki yırtılacak bişeyler 3 ü rahat alıyorum aslında var mı bir tavsiyeniz
Zaten yarısına kadar yapıyorsan sıkıntı etme canım biraz biraz alıştıkça o diğer kısmıda girer saba eşli deneme notunu tekrar paylaşıyorum hadi bitir bu işi

T teacher__ bak canım bunları uygula.

Merhaba arakadaslar , ben 8 aylik evliyim vajinismustum parmak egzersizleriyle belli bi aşama kaydettttikten sonra gecen ay eşli denemede biraz ileri gidip kanamam oldu. Gecen aydan bu yana ara ara denemelerde tam bi birlesme olmadan belli bi yere kadar birlesme oluyordu. Bu ay yumurtlama dönemindeyim son iki iliski gün asırı olup biraz daha ilerleyerek oldu ve kanamam oldu. Bu normal mi. Baya kanama oluyor iliski esnasinda . Cok kastığımdan mı ? Vajinismustan kaynakli bunu yaşayanlar oldu mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…