Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Üçüncüyü alırken çok acıdı ama içinde hareket ettirme kısmı acıdan çok irite edici geliyor. Çok sıktığım için aparatı çok hissediyorum dolayısıyla hareket ettirmek zor oluyor.
O işte çok sıkmaya gerek yok sıradan bir egzersiz yapıyormuş gibi düşün rahatsızlık hissi olması normal

Selam kızlar, ben aylar önce aparatların 3ünü rahat yapıp 4ü sprey ile yaptım ve hemen eşli denemiştim sprey ile. Çok kolay olmuştu pozisyon değiştirerek de yapmıştık hatta. Ama sonra tekrar denemedik araya başka şeyler girdi. Aparatları arada yaptım şuan 4ü spreysiz alabiliyorum baskı oluyor ama zor da olsa alıyorum. Ama eşli deneyemiyoruz sanırıö bu durumdan dolayı eşimde ereksiyon problemi oluştu. Hemen iniyor p...si ve deneme yapamadık. Bu durumu direk söyleyemiyorum da, ön sevişmede ereksiyon oluyor ve geçiyor. Bende de bir isteksizlik var. Özelde öğretmenim iş yüküm de çok çok ağır yorgunluk cabası oluyo. Evleneli 2 yıl olacak kendim vajinusmus için doktora gitmemişken eşime bu peoblem için doktora gitmesini de teklif
Çok teşekkür ederim inşallah bende burdan başardığımı yazarım 🤍
Mrh bende bir başarı hikayesiyle inşallah bu dertle uğraşanlara bi faydam olur diye yazıyorum 10 senedir bu dertle uğraştım psikolojik bunalımlar ağlama krizleri eksiklik hisleri hepsini sonuna kadar yaşadım uzun süre kendimiz halletmekle uğraştık ama her defasında kapı duvar hicbir ilerleme olmadı tamamen zaman kaybı sonra bunun bir hastalık olduğunu öğrendim okadar utanıyordum ki araştırmak doktora gitmek bile istemiyordum eşim çok anlayişliydi ama bu çare değildi sonra karar verip vajinismus doktoruna gittik icime hiçbirşey sokamazken ilk ufak aparatı doktor sayesinde soktum bana dediği işe ossur tabi bir nevi ikın ve ileri it dedi her defasinda 3 buyuk aletide zamanla aldim daha sonra tmm dedi evde eşli deneyebilirsiniz denedik ve olmadi kac kere denediysek olmadi tabi gene moral bozukluklari umutlar cöp o sert kazık gibi şeyleri içime alipda esiminkini alamamak çok saçma geliyordu daha sonra bu virüs çıktı doktorun muayehanede kapandı bir süre bende bıraktım doktoru allah razı olsun doktor bir kaç defa aradı bırakma devam et vs sonra merkez açıldı ama ben gitmedim derken zaman su gibi aktı ve artık tak etmişti dedim ki eşime bu böyle olmuycak daha fazla uğraşmalıyız aletlerle artık calismiyodum bile eşimin tek parmak daha sonra çift parmak la bir kac gün çalıştık parmakla baya git-gel alıştırdı vs ve bir akşam denerken biz hep ben altta eşim üstte deniyorduk ve asla girmiyordu ben ittiriyodum bacak karmaları felan dedim ben üste geceyim parmakla çalıştıktan sonra eşim altta ben üstte ilk defa içeri almayı başardım evet gerçekten başardım ve yari doktor yari kendim bu belayi defettim başimdan ve basaran herkezin ya bumuymus dedigi seyi bende dedim bumuymus bukadar zaman mutsuz bir hayat omrümun 10 yilimi bosuna zaman kaybiyla gecirmisim insallah birilerine faydam dokunur ben başardım inşallah sizde başarırsınız..

Simdilik sadece içine alıp bekleyebiliyorum. İleri geri vs yapamıyorum çok kasıyorum. O şekilde de denemeye çalışayım madem.
Bi süre olacak canm öle ama o da geçecek alıştıkça egzersizi yap sen yavaş yavaş yapabildiğin kadar yaptıkça artırırsn. Çoğumuz ileri geride sıkıntı yaşıyor bnde de hala var o hisse alışık olmadığmızdan galiba kasıyoruz zamanla alışıp rahat bırakınca geçecek. Bn başta şey yapmıştım nefesi verirken itip alırken çektim daha rahat olmştu alışma aşamam

Yendim. Ama o girişteki ağrı beni öldürecek gibi acılı bir ağrı😔 yendikten 3ay sonra hamile kaldım ben 3senin sonunda ilişki oldu. Bebeğimi de kaybettim kurtajdan sonra ilişki oolmadi korkuyorum. İlişkiye girmeye yine acı olurmu diye😥😥😥

Yendim. Ama o girişteki ağrı beni öldürecek gibi acılı bir ağrı😔 yendikten 3ay sonra hamile kaldım ben 3senin sonunda ilişki oldu. Bebeğimi de kaybettim kurtajdan sonra ilişki oolmadi korkuyorum. İlişkiye girmeye yine acı olurmu diye😥😥😥
Korkma canım ara verdikçe daha kötü olur bir an önce adapte olmaya bak aparatla mı yenmiştin inşallah tekrardan bu sefer sağlıklı bir gebeliğin olur🌺

Olmaz bence☺ ara verdiğin için sadece ilk biraz zorlayabilir ama ağrı kasmadigimiz sürece olmuyor. Zaten yenmişsin ve 3 ay devam etmiş bu süreç. Başardığın bir seyi yeniden yapmak daha kolay inan☺

Kızlar Ben 2019 Yılında Evlendim Ve 3 Sene Boyunca Vajinusmusla Mücadele Ettim Çok Devlet Hastanelerine Gittim Özellerede Neredeyse Hepsine. Ama Yenemiyordum Jeller Kremler Uyuşturucular Hiç Biride İşe Yaramıyordu Artık Umudum Yoktu Evliliğimi. bitirmek Üzereyimdim Çaresizce Araştırmalar Googleden Youtubeden Çocuk da Çok İstiyorduk Ama Engel Vardı Hep Youtubeden Birisi Bana Kadınlar Kulübü Aç Oraya Bak Acdim Daha. Önce Burdaki Başarı Hikayelerini Hepsini Okudum Aparat Aldım Denedim Daha Doğrusu Hepsini Yapabildim 1gunde 3 Aparat. Yapabildim Ama Eskiye Geçince yine kasılma ağrı Bacakları Kapatıyordum Özele Gittik Aparat Yapıyor Denettiriyor. Ben Zaten Onu Yapıyordum Başka Birşey Yapmadı Ben Bura Sayesinde Yendim Onlar Sayesinde Degil Denedim ilk Ağrı Acı Onu Çok Yaşadım 3 Seneden Sonra Hemde Dedimki. Herhalde İlk İlişki Diye Aparatlarla. Eşimle Birlikte Çalıştık İlişkiye Girmeden Önce Aparta çalışması. Yapıyorduk 3Ay Sonrada Hamile Kaldım Hemen Bütün Hamilelik İçin Kontrolleri Yaptırdım. Sorun Hiç Yokk Dediler. Ultrasyona girerken Altan Bakinca Doktorlara Korkuyorum Dedim Dediğiniz Gibi Acı Olmmadi 3. Aparat Gibiymis Ne Zaman Alt Deseler Korku Sarıyor Bu Vajinusmus Yüzünden. Çokk Korkular Yaşadım. Bebeğimin Kalbi Durdu Kürtaj Oldum Mahvoldum Resmen 1ay Oldu Korkudan İlişkiye girmedim. Ne Zaman İliskiye Girsek Hep O Korku Oluyor. Onu Atamıyorum Ama Zamanla Daha İyi Olacak İnanıyorum O Kötü Şeyler Yaşadım ki Allah'ım Yardım Ediyor Buradaki Herkesin Rabbim Yardimcisi. olsun Yeterki İnanin. kendinize Herkes Başarabilir. ben Yeniden Devam Edecem denemeye pes etmiyecem Asla Sizde pes etmeyin korkularımızin üzerine gitmeliyiz

İnşallah kuzummm benimmm sen yendimmi
Evet canim☺ 1 ay bir hafta oluyor henüz yeneli benim 1.5 sene ardindan🙅‍♀️ bende mesela hala yanma var ama artık korkmuyorum çünkü en fazla ne olabileceğini gördüm. Öldürmüyor ya😁 sende düşünüp kendine stres yapma en fazla biraz yanman vs olur kasmazsan acın olmaz sanmiyorum. Enfeksiyon yoksa acı olmuyor.

Kilit misyoner nasil oluyo kızlar
Misyonerdeki gibi bacaklarını acmiyosun sırt üstü uzan bacakların düz bisekilde eşinde aynı üstünde olacak şekilde sürtünme olduğu için daha çok zevk alıyorsun bacaklarını acmadigin için kasma olmuyor ve ilişkiye daha rahat izin veriyorsun

X