Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Daha önce jinekolojik muayene oldun mu baktılar mı herhangi bir fizyolojik sorun olup olmadığına canım ?

Süper gidiyorsun artık sen de son düzlükdesin canım hadi inşAllah az kaldı

Evet kızlar ben de bu başlığa 2-3 gün önce yazmıştım parmak sokmayı başardım diye sevinerek. Bugün dilatörlerim geldi 1,2,3 derken hadi 4ü de deneyelim dedim biraz zorlandım ve sızı oldu ama bunun geçici bir durum olduğuna ve kaslarımı alıştırdığıma kendimi ikna ettim. Sonra eşime hadi biraz da olsa deneyelim dedim ve yarısına kadar alabildim :) inanıyorum bu hafta tamamen bu sorun benim işin ortadan kalkacak. Ucuna parmağımı dokundurduğumda bile çok ağrım oluyordu sonrasında. Ama şimdi hiç olmamış gibi hissediyorum ağrı sızı kalmadı. Sadece denediğim anda oldu ve geçti, az kaldı :)

Herkes nasil hepsini 1 gunde yapiyor anlamiyorum. Ben artik umutsuzluga kapildim bugun. 2. Aparatin yarisindan fazlasini sokamiyorum kesinlikle , o noktada takili kaldim ben. Daha otesi yok sanki duvar asamiyorum onu. Sanirim burda aparatlarla iyilesemeyen tek kisi olacagim

Korkuyorsun ondan . Gececek korkun herkesin bunyesi farklı unutma.

Herkes aynı denilen yöntemi yapıyor canım inan korkma kasma sende yaparsın

Hiç öyle düşünme canım olumsuzluk yok yapabilirsin orası düz boş bir yer bunu düşün nefes egzersizleriyle sakinleştir kendini ve ıkın gerçekten çok faydası oluyor. Daha başındasın herkes yaşamıştır eminim bunları.

Benim ilk üç aparatı yapmam bile haftalarımı almıştı, 4.yü kendim yapamadım zaten. Elbette yeterli sabır, gevşeme ve çalışma ile kendi kendine yenmek mümkün, herkesin çözme süresi de birbirinden farklı ama bizzat yaşayan biri olarak naçizane tavsiyem psikolojik olarak çok zorlanıyorsanız bir doktorla devam edebilirsiniz. Hem daha kısa zamanda kurtulmuş olursunuz hem de ruhen ve zihnen daha fazla yıpranmazsınız.

Tebrik ederim. Sen de her adımında kendini tebrik et olur mu ☺ çok güzel ilerleme devamı da gelecek. Zaten kontrolculugu bıraktığımızda eşe teslim olunca yeniliyor.

Bu bende de olmuştu herkes bi kaç günde yapıyor ben niye yapamıyorum diye İnan herkesin farklı bu ben 1 ve 2. Dilatörü 2 ayda anca yaptım hergün çalışmak gerekiyor pes etme yapamam deseydim hiç yapamazdım

Tebrik ederim:) hepsini bir defada bravo. Bencede bu haftaya yenersiniz tamamen siz :)

Umutsuzluk kelimesi yok canım. Herkesin ilerleyişi farklıdır. Bende ilk parmak egzersizi aldıktan sonra 5 ay tamamen erteledim yapamıyorum diye. Sonra yeniden cinsel terapi alana kadar da cesaret bile edememiştim. Sana anlattığım şekilde kegel yapıyor musun? Buna ters kegel diyorlarmış ismini yeni öğrendim terapistim o şekilde yapmamı istemişti yani nefes alırken kasları gevşek birakicaz çünkü bizim amacımız kasları sıkılaştırmak değil aksine gevşek bırakabilmek. Kegel idrar tutma egzersizi olarak ilk ortaya çıkıyor o yuzden normal kegel kasları daha da güçlendirirmis bizim istediğimizse gevşemek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…