Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selam kızlar, ben aylar önce aparatların 3ünü rahat yapıp 4ü sprey ile yaptım ve hemen eşli denemiştim sprey ile. Çok kolay olmuştu pozisyon değiştirerek de yapmıştık hatta. Ama sonra tekrar denemedik araya başka şeyler girdi. Aparatları arada yaptım şuan 4ü spreysiz alabiliyorum baskı oluyor ama zor da olsa alıyorum. Ama eşli deneyemiyoruz sanırıö bu durumdan dolayı eşimde ereksiyon problemi oluştu. Hemen iniyor p...si ve deneme yapamadık. Bu durumu direk söyleyemiyorum da, ön sevişmede ereksiyon oluyor ve geçiyor. Bende de bir isteksizlik var. Özelde öğretmenim iş yüküm de çok çok ağır yorgunluk cabası oluyo. Evleneli 2 yıl olacak kendim vajinusmus için doktora gitmemişken eşime bu peoblem için doktora gitmesini de teklif edemiyorum. Psikolojim kötü durumda. Ne yapmalı 😔
Canım evet Buda bir vajinismusun parçalarından biri Bu sefer sen hazır olursun eşte problem olur endişe etmeyin bunun için macun kullanan arkadaşlar olduu burda

Canım evet Buda bir vajinismusun parçalarından biri Bu sefer sen hazır olursun eşte problem olur endişe etmeyin bunun için macun kullanan arkadaşlar olduu burda
Ne yapabiliriz, eşimmde kendini kötü hissediyor ben çık açık söylemiyorum bişey zaten bu konuda ama bir yol gösterseniz arkadaşlar.. Ne macunudur, kullananlar yazabilir mi aynı sorunu yaşayan varsa ne yaptığını eşi ile bu sorun hakkında nasıl iletişim kurduğunu yazsa lütfen 🙏🏻

Ne yapabiliriz, eşimmde kendini kötü hissediyor ben çık açık söylemiyorum bişey zaten bu konuda ama bir yol gösterseniz arkadaşlar.. Ne macunudur, kullananlar yazabilir mi aynı sorunu yaşayan varsa ne yaptığını eşi ile bu sorun hakkında nasıl iletişim kurduğunu yazsa lütfen 🙏🏻
Vajinusmus eşlerinizin ereksiyonu bozuyor demişti bana da doktor, o bi gerçek kuzu hepimzde oldu. Ama bn şunu gözlemledm ilk aşamada oldu mu olacakmı yapacakmıyız modundayken eşimde de oldu çnkü bizdeki o psikoloji onlarada yansıyor. Şu şekilde denedk öle olunca bn aparat çalıştm yatakucu pozisyonunda eşim de haZır olunca geldi o şekil eşli denedk sorn olmadı bukez. Şuan ne durumdasnız bilmiyorm ama biraz stres etkiliyo olabilir olacak mı nasıl olacak düşüncesi. Bikaç kez yaptığında onlarda rahatlıyo psikolojik olarak.

Selam kızlar, ben aylar önce aparatların 3ünü rahat yapıp 4ü sprey ile yaptım ve hemen eşli denemiştim sprey ile. Çok kolay olmuştu pozisyon değiştirerek de yapmıştık hatta. Ama sonra tekrar denemedik araya başka şeyler girdi. Aparatları arada yaptım şuan 4ü spreysiz alabiliyorum baskı oluyor ama zor da olsa alıyorum. Ama eşli deneyemiyoruz sanırıö bu durumdan dolayı eşimde ereksiyon problemi oluştu. Hemen iniyor p...si ve deneme yapamadık. Bu durumu direk söyleyemiyorum da, ön sevişmede ereksiyon oluyor ve geçiyor. Bende de bir isteksizlik var. Özelde öğretmenim iş yüküm de çok çok ağır yorgunluk cabası oluyo. Evleneli 2 yıl olacak kendim vajinusmus için doktora gitmemişken eşime bu peoblem için doktora gitmesini de teklif edemiyorum. Psikolojim kötü durumda. Ne yapmalı 😔
Merhaba öncelikle eşinize karşı açık olmalısınız bence. Onu kırmadan konuşabilirsiniz. Bu sorun çoğu vaji olan kadınların eşlerinde olmuştur. Bizde yaşadık çünkü psikolojik olarak eşlerde yıpranıyor. Ben o ara cinsel terapi alıyordum. Terapistim bir kaç kez ilaç ile denememizi tavsiye etti. O da böylece olabileceğini görecek sonrasında kafası rahatlayacagi için gerek kalmayacakti. Biz öyle yaptık ilk iki defasında. Sonra bıraktık su an öyle bir sorun yok.
Bence eşler açıkça konuşabilmeli bu sizin en mahreminiz en cok eşinizle paylaşıp çözebilirsiniz.
Ben hatta dedim belki daha erken bu fikri düşünsek daha önce yenerdim vajinusmusu. Çünkü kendimi tutucam dayanıcam dediğim çoğu zaman eşim hazır olamamıştı.
O psikolojiden çıkınca sonrası için onlarda da rahat oluyor sadece birkaç seferlik düşünün derim.

Merhaba öncelikle eşinize karşı açık olmalısınız bence. Onu kırmadan konuşabilirsiniz. Bu sorun çoğu vaji olan kadınların eşlerinde olmuştur. Bizde yaşadık çünkü psikolojik olarak eşlerde yıpranıyor. Ben o ara cinsel terapi alıyordum. Terapistim bir kaç kez ilaç ile denememizi tavsiye etti. O da böylece olabileceğini görecek sonrasında kafası rahatlayacagi için gerek kalmayacakti. Biz öyle yaptık ilk iki defasında. Sonra bıraktık su an öyle bir sorun yok.
Bence eşler açıkça konuşabilmeli bu sizin en mahreminiz en cok eşinizle paylaşıp çözebilirsiniz.
Ben hatta dedim belki daha erken bu fikri düşünsek daha önce yenerdim vajinusmusu. Çünkü kendimi tutucam dayanıcam dediğim çoğu zaman eşim hazır olamamıştı.
O psikolojiden çıkınca sonrası için onlarda da rahat oluyor sadece birkaç seferlik düşünün derim.
Evet dün konuştuk biz de bahsettim böylr bir şeyin vajinusmus olanların eşlerinde görülebildiğinden. İnşallah atlatacağız teşekkürler öneriniz için 🙏🏻

Evet dün konuştuk biz de bahsettim böylr bir şeyin vajinusmus olanların eşlerinde görülebildiğinden. İnşallah atlatacağız teşekkürler öneriniz için 🙏🏻
Çok doğru yapmışsınız suçlamadiktan sonra eşinizde sorunun çözümünü sizin kadar istiyordur zaten😊 tamamen heyecandan oluyor başka bir sey düşünüp kendinizi üzmeyin.

Çok doğru yapmışsınız suçlamadiktan sonra eşinizde sorunun çözümünü sizin kadar istiyordur zaten😊 tamamen heyecandan oluyor başka bir sey düşünüp kendinizi üzmeyin.
Aylarca ben hazır değildim şimdi ben hazır hissediyorum bu çıktı.. Belki biraz daha çalışmam da gerekiyor çünkü bazen 4. Aparat zorluyor spreysiz yaptığımda. Daha rahat olmam lazım🤦🏼‍♀️

Aylarca ben hazır değildim şimdi ben hazır hissediyorum bu çıktı.. Belki biraz daha çalışmam da gerekiyor çünkü bazen 4. Aparat zorluyor spreysiz yaptığımda. Daha rahat olmam lazım🤦🏼‍♀️
Bizde de o sorun vardı bir iki dakika geçmeden ereksiyon kaybı oluyodu ister istemez isteksizlik de oluşuyor ama denemek zorunda da hissediyorsun büyük baskı vardı yani. Eşim doktora gitti ilaç verdi hatta demiş çok daha erken gelmeliydin böyle bir sorun varsa, 7 ay sonra gitmişti kendisi. Ama şimdi yendik sorunlarımızı çok şükür eski eşli denemelerden çok daha kolay emin olabilirsiniz. İnşallah en kısa sürede tamamen yenersiniz🙏

Çok teşekkürler, bizim de yeni olmaya başladı hemen gitsin inşallah 🙏🏻
Bizde de o sorun vardı bir iki dakika geçmeden ereksiyon kaybı oluyodu ister istemez isteksizlik de oluşuyor ama denemek zorunda da hissediyorsun büyük baskı vardı yani. Eşim doktora gitti ilaç verdi hatta demiş çok daha erken gelmeliydin böyle bir sorun varsa, 7 ay sonra gitmişti kendisi. Ama şimdi yendik sorunlarımızı çok şükür eski eşli denemelerden çok daha kolay emin olabilirsiniz. İnşallah en kısa sürede tamamen yenersiniz🙏

Merhabalar bayanlar .. bende bişeyler anlatmak istiyorum umarım size faydam dokunur ..
6 aydır evliyim ve vajinismus hastasıydım.
4 tane doktora gittim ama hiçbir sonuç alamadım. Sizleri o kadar çok anlıyorum kii inanın bi destek almadan atlatılmıyor yani ben o şekilde anladım bunu. Muane bile olmak istemiyordum benim dokunduğum bölgeye bi başkasının dokunmasını istemiyordum . Neyse başınızı ağrıtmak istemem. Eğer çok çok zorlanıyorsanız psikolojik olarak kötüye gidiyorsanız bence uzman birinden yardım almalısınız. Çok araştırdım ve batmanda bi bayan doktoru buldum inanın nasıl atlattığımı bile bilmiyorum kısacık bir zamanda atlattım🥺 evet insan üzülebiliyor tek başına bu kadar basit bişeyi nasıl atlatamadığına ama psikolojik olarak kesinlikle destek almanızı öneririm. Hiçbirşey korktuğumuz gibi değil evinizi yuvanızı düşünün tek başınıza atlatabilirseniz ne mutlu sizi eğer atlatamıyorsanız kesinlikle destek alın . Dualarım sizinle tez zamanda bu illetten kurtulmanız dileğiyle 🤲🏻🥹

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli 😍😍 nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰 kolaylıklar dilerim
Yapacapın taktik bu bebek yağı yada ultrosan jelide kullanabilrisn L Lavanta123

Yapacapın taktik bu bebek yağı yada ultrosan jelide kullanabilrisn L Lavanta123
Zaten aynen bu yazdığınızı okuyup uygulamıştım ve bu sayede biraz da olsa ilerleyebildim. Gül ve mum olayı ☺️ Vajinamı incelediğimde böyle nefes alınca açıldığı gördüm ve biraz da olsa cesaretlendim . Bugün çok az 1.yi aldım ama ilerletemedim . Birşeye değdi sanki sızı oldu bi anda . Bu ne olabilir yada ne yapmam lazım o durumda ?

Zaten aynen bu yazdığınızı okuyup uygulamıştım ve bu sayede biraz da olsa ilerleyebildim. Gül ve mum olayı ☺️ Vajinamı incelediğimde böyle nefes alınca açıldığı gördüm ve biraz da olsa cesaretlendim . Bugün çok az 1.yi aldım ama ilerletemedim . Birşeye değdi sanki sızı oldu bi anda . Bu ne olabilir yada ne yapmam lazım o durumda ?
Zaten oraya geçtikten sonra sonsuz boşluk oradaki kasları kullanmayı öğreniyorsun bu egzersizler sayesinde Yarısına kadar oldu ve diğer yarısı içinde gene nefesimizi alıyoruz nefes verirken ıkınıp ittiriyoruz başka hiç birşeye gerek yok😍 yaparsınnn Sakın ara verme devam et böyle

Tam dediğim yerde beyaz bi duvar gibi bişey var yani nasıl anlatsam . Sanki vajinamın alt kısmında ve üst kısmında delik var tam ortada beyaz şeffaf bi duvar gibi bişey . Vajina deliğimi ortadan ayırmış gibi.onu görünce biraz tırstım açıkçası herkeste var mı acaba normal mi ?

Nefes ve kegel egzersizleri çok güzel açılma sağlıyor. 5 kez kegel yapip 6.da nefes alırken kaslarinizi idrar yapar gibi gevsetmisken aparatı ittirin. 6.da nefes alıp yine gevşek vaziyetteyken ıkının bu daha kolay açılma sağlar .
Muhtemelen pelvik taban kaslarından bahsediyorsunuz hepimiz orada takildik☺ hepimiz orada duvar var sandık. Endişe ettik. Vazgeçtik..
Ama yine devam ettik baska yürüyecek yolumuz da yoktu zaten.
Ben cinsel terapi ile yendim. Tam takıldığım yerde terapistim bana vajinanın animasyon iç fotolarını gösterdi. Tam o kaslarda bir daralma var ama ötesi genişliyor.
Kendimi böyle motive ettim. Orası sadece bu şekilde devami geniş. Insana hep öyle devam edecekmiş gibi sanki hep dar ilerleyecekmiş gibi geliyor öyle değil.
O an cesaret edip ittirirseniz ilerisinin ne kadar geniş olduğuna şaşırırsınız ☺

X