Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba denemekten vazgeçmeyin lütfen evet zorluyor ama zannedildiği gibi bir acısı yok bence. Bende dilatorle calisiyorum araya regl girdi. Biraz başarılı olamadım sanirim nasil kullanacağımı yapamadım ama yine de oyle cok acitmadi tahris olmasına rağmen.
Tamamen kafamızdaki korkular bunlar. Bazi insanlar hassastır ve hassas olmayanlar bizi anlayamıyor. Korkularımızı dağıtmak zorundayız. Hayatta herkesin başına bir seyler gelir bizimki de bu. Aşabilmek için elimizden geleni yapmamiz çok değerli.
Bence dilatorle çalışın derim. Daha uygun yapısı vajinaya.

Aparat alırsanız bence daha rahat olur doğruyu söyleyeceğim tam anlamıyla yendiğinde ilk başta tabiki zevkten dört köşe bi cinsel hayat bekleme çünkü ilk başlarda anlamıyorsun bile vajinana penis giriyor eşinle birlikte oluyorsun ve duvar yok acı yok ağrı yok bunun şokunu ve mutluluğunu yaşıyosun zevke odaklanmıyosun ben yeneli 1 ay oldu daha son bir iki ilişkide kendimi keşfetmeye başladım neler hoşuma gidiyor diye :) zamanla oturacak her şey elbette.

Çaresizlikler içerisinde çare yaratmak en güzeli herhalde. Dilatör alıcak param bile yok. Evde ne bulduysam uyduruyorum kendime. Anı diye sakliycam bunları üstüne tarih atıp. İlerde kızım olursa anlatıcam. Bana kimse anlatmamıştı cinselliği. Kötü anlatılanlar yüzünden zaten hepimiz bu haldeyiz. Şu an öyle bir haldeyim ki, her akşam oturma odası kalabalık misafir oluyor ve ben o gürültü içinde şu illeti yenmeye çalışıyorum. Odaklanmakta hep problem yaşadım bu yüzden. Doğalgaz faturası fazla gelmesin diye kapatıyoruz. Buz gibi odada çıplak bir şekilde yaptım bu egzersizleri. Yılmadım. İnanın bana, tokmağı yan yana getirip ölçtüm, pns'le nerdeyse birebir..

Ay tebrikler ama aklima gelecek o dövecegi gorunce lütfen sonra onu boya falan gulucuk falan ciz üzerine kullanma hahahhahaha
Anı olarak sakliycam hepsini. İlerde kızım olursa göstericem ve anlatıcam. O da çekmesin bu illeti. Yazık.. Ne illet bir psikolojik rahatsızlık Allah'ım yaşamayan anlayamaz gerçekten..

Nasil gidiyor peki calismalar

O nasil bir tokmak ya süper

Merhaba. 4. boyda o duvar dediğimiz kısmı geçtiysen yani bir noktadan sonra çok kolay giriyor ya işte onu geçtiysen ve 2-3 gün daha çalışman sonucunda artık rahat bir şekilde 4. boyu aldığını hissediyorsan eşli deneyebilirsin bence. Ama yine de kendini şartlandırma ne zaman hazır olursan. Burada 3'ten sonra deneyen 4'ün yarısından sonra deneyip başarılı olan da birçok arkadaş gördüm. Kafa olarak hazır hissetmen önemli. Ben de hep korkuyordum, heyecan yapıyordum ama öyle böyle oldu. Sert şeyi hallettin öyle düşün eğilip bükülmez yolunu bulmaz bir şey. Oraya girecek olan yumuşak bir et parçası ne acı hissediyorsun ne bir şey yolunu buluyor. Korksan, heyecan yapsan bile en azından o anda cesaretini toplayıp sakince kendini salmalısın. Bana göre en önemlisi orayı salmakmış. Dilatörler de zaten bunu sağlıyor
-Oraya bir şeylerin girebileceğini idrak etmek
-Kendini salmayı öğrenmek
Beynimiz bize resmen oyun oynuyor. Ben çok hafif girişte yanma hissettiğimde beynim hemen dedi ki: "eğer devam edersen bu acının daha şiddetlisi gelecek" halbuki öyle bir şey yok tam aksine bir iki git gelle hiçbir şey kalmıyor. Dilatörde hissettiğimiz o batma sızı ağrı asla yok. Çok kolay olacak sadece kendini sal ve acı duyacak olsan bile sabret çünkü en fazla 5 saniye sürüyor.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim Evet o duvar dediğim kısmı da geçiyorum. Birkaç kezdir yapabiliyorum 4.boy ile biraz daha var kasılma. Dediğiniz gibi kendimi rahat bırakırsam hiç acı falan yok ama ileri geri yaparken farkına varmadan kendimi kasıyorum. Bu noktaya gelmek bile hayaldi benim için.. Biraz daha çalışmam lazım sanırım söyledikleriniz aklımda olacak

Sen zaten bu hastalığı yenmişsin, zoru başarmışsın kolayı kalmış. Olur o kadarlık kasılma dert etme. İleri geri evet dilatörde biraz zor oluyor ama eşlide hiç sıkıntı yaratmıyor aksine daha iyi oluyor. Biraz daha çalıştıktan sonra başaracaksın eminim, kendine güven

İnsan yeterki başarmak istesin, azmetsin, hırs etsin, "yenicem, benim ne eksiğim var" diye düşünsün yeterki insan.. Gerçekten her şeyi yapabiliyormuş o zaman.. Ben ya ben.. O kadar korkaktım o kadar tırsaktım ki, bacaklarım dizlerim titrerdi korkudan. Şimdi titremelerim geçti. Artık oyun haline getirdim bu egzersiz işini. Çok eğlenceli gelmeye başladı inanın. Çünkü bir şeyi başardığını görüyorsun.. Gurur duyuyorsun kendinle..☺

Sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman deneyebilirsin Aparatları başarmışsın zaten zoru yapmışsın kolayı kalmış. Aparatı eşin yapabilir önce bir süre. Sonra evet ben hazırım dediğin noktada eşli dene her şey sen nasıl istersen öyle olur

Kız ben daha 2. yapışımızda zevk almaya başladım. Bugünü bekliyormuşum bugün için doğmuşum resmen

Desteğimiz çok teşekkür ederim o kadar iyi geliyor ki söyledikleriniz Allah razı olsun inşallah en kısa zamanda buraya yendim diye yazabilirim

Zaten sağ olsun ilk eşim yaptı ben yapamam diyordum çok şükür kendi başıma da yapabiliyorum. Kendime şaşırıyorum nasıl yaptım diye Bundan sonrası dediğiniz gibi daha kolay olur inşallah. Çok teşekkür ederim cevabınız için

Merhaba ben tecrübeli arkadaşlara bişey sormak istiyorum 4. Dilatörü vemcaine spreyle aldım ama spreysiz yarıda kalıyor spreyle devam etsem bişey olur mu alışınca yapabilir miyim böyle yapan arkadaşlar var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…