Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet çok haklısınız beynimde şartlandırdım sanırım ama günde 3 kereden 12 kez deniyorum yine olmuyor spreysiz evet rahatlamaya ihtiyacım var herhalde
Zamanla olacak kendiniz bile anlamayıp şaşıracaksınız. benim 4'ün tamamı hiç beklemediğim bir anda öööf nasıl olsa yine girmeyecek diye söylenirken olmuştu 😂

Olsun 2 denemede değil 22 denemede yapın ne olacak ki zaten sona yaklaşmış en büyük adımları atmışsınız. İçinizde bekletin sık bırak yapın sonra yarıda dediğiniz yerde biraz rahatlayınca oynatın ileri geri yapın çıkarıp tekrar takın. Yarıya kadar almanız zaten başardığınız anlamına gelir. Sonrasında İlk ilişki denemesi içinde mutlaka burada yazan ilk eşli deneme mesajlarını okuyun☺️
İnşallah eşli denemeye geçincede bu şeyi atlatınca da yazarım benim gibi hisseden birilerinin olması çok güzel 🥰

Kizlar iyi akşamlar ben dilatör seti daha yeni aldım. Daha hiç kullanmadım zaten kullanmaya da çekiniyorum nasıl olacak diye. İçimde bı korku var sizler bu dilatör isini nasıl yaptınız. Cesaret edemiyorum denemeye

Kizlar iyi akşamlar ben dilatör seti daha yeni aldım. Daha hiç kullanmadım zaten kullanmaya da çekiniyorum nasıl olacak diye. İçimde bı korku var sizler bu dilatör isini nasıl yaptınız. Cesaret edemiyorum denemeye
Ben şuan 4. Yü alıyorum canım ilk başta benimde gözüm korkmuştu. Çok zor değil en küçük dilatöre kayganlaştırıcı sür içine iterken ıkın yavaş yavaş ilerle bi de içindeyken daire sağ sol ileri geri yap kasların genişlesin biraz sabırla çözülecek İnan

Ben şuan 4. Yü alıyorum canım ilk başta benimde gözüm korkmuştu. Çok zor değil en küçük dilatöre kayganlaştırıcı sür içine iterken ıkın yavaş yavaş ilerle bi de içindeyken daire sağ sol ileri geri yap kasların genişlesin biraz sabırla çözülecek İnan
Tamam canim teşekkürler. Sen nefes ve kegel egzersizleri de yapiyo musun

İyi akşamlar hoşgeldin 😍 inşallah en kısa sürede yenersin ❤️
Öncelikle adım adım gitmen lazım. Eğer hiç egzersiz ya da vajinismus yenmeye dair adım atmadıysan sıfırdan başlaman gerek.

- Mutlaka ama mutlaka vajinanın anatomik yapısını resimlerle incelemen lazım. Kendini vücudunu yaratılışını görmen lazım. Orası boş bir tünel ve içinden 3-6 kilo bebek çıkabiliyor. Gerekirse videolar izle fotoğraflar yeterli gelmezse
- Cinsel ilişki iğrenç bir şey değil eğer öyle olsaydı dünyadaki milyarlarca insan bunu yapmazdı. Acılı bir şey hiç değil öyle olsa düğün ertesi herkes hastanelik olurdu.
- Vajinamızda bir duvar ya da boğum yok biz kendimizi kastığımız için giriş kısmının ardındaki kaslar kasılıyor (anatomik resimleri incelerken göreceksin) (vajinismus vajinası ve normal vajina olarak ayrı ayrı bakabilirsin)
- Egzersizlere geldiğimiz zaman dilatör almakla çok iyi yapmışsın. Önce sırt üstü yatıyoruz başımız hafif yüksekte. Karşımızda ayna olursa mikemmel olur 😍 çünkü beynimiz duyduğuna değil gördüğüne inanır bunu unutma ☺️
- En küçük dilatörü kayganlaştırıyoruz (bana doktorum bepanthol cilt kremi önermişti) sonra kalça kaslarımız gevşek (altına yastık koyabilirsin), bacaklar dizden kırık ve yanlara olabildiğince açık, dilatörü uç kısma yerleştirip 👆🏻 Elimizi aynen bu emojideki gibi yapıyoruz sadece işaret parmağıyla hafifçe ittiriyoruz ittirirken çişini yapar gibi ıkınman gerekiyor tüm gücünle ıkınmana gerek yok çişini yapar gibi yapsan yeter. Burada ilk girişte çok az aşağı eğimli olacak buna dikkat et.
- 👆🏻 Bu emojideki gibi işaret parmağıyla itip baş parmak desteğiyle geri çıkarıyoruz. Kol ve bilek kasların bile gevşek olsun o sırada olabildiğince serbest. İlkinin giriş yolunu öğrendikten sonra gerisi zamanla yapa yapa olacak ☺️

Biz eşli denedik arayi acmayin dedikleri için ertesi gün denedim suan sızı batma hissi fazla hatta parmak bile sokturamadim. Bu normal mi? Eşimle başa mi donecegiz dedi diye kavga ettim 😂 ilk sefer aldim eminim bence bu yuzden seks yapmis gibi agrilarim var bana göre bu normal. Sizce durum nedir

Biz eşli denedik arayi acmayin dedikleri için ertesi gün denedim suan sızı batma hissi fazla hatta parmak bile sokturamadim. Bu normal mi? Eşimle başa mi donecegiz dedi diye kavga ettim 😂 ilk sefer aldim eminim bence bu yuzden seks yapmis gibi agrilarim var bana göre bu normal. Sizce durum nedir
Kuru mu kaldınız ? Sızı batma hissi genelde yeterli ıslaklık olmadığında başlarda oluyo sonradan açılıyor. Ne kadar ilerledi

Kuru mu kaldınız ? Sızı batma hissi genelde yeterli ıslaklık olmadığında başlarda oluyo sonradan açılıyor. Ne kadar ilerledi
Dün denediğimizde basini alabildim hafif ittince aparatta hafif sizlayan kisim var ya tam oraya geldik 2 kez yerlestirdik vs eşim girmedigini dusundu ama ben eminim yani oldu dün. Bugün hiç olmadi parmak aparat vs jelledik o hani ilişkiye cok girmişsin gibi sizlamalarim vardi. Bende biraktim istemedim zorlamak. Islak olabilecegim seyler deneyemedik yani jel bebek yagi ile olmadi

Dün denediğimizde basini alabildim hafif ittince aparatta hafif sizlayan kisim var ya tam oraya geldik 2 kez yerlestirdik vs eşim girmedigini dusundu ama ben eminim yani oldu dün. Bugün hiç olmadi parmak aparat vs jelledik o hani ilişkiye cok girmişsin gibi sizlamalarim vardi. Bende biraktim istemedim zorlamak. Islak olabilecegim seyler deneyemedik yani jel bebek yagi ile olmadi
Bakın tamamı kaslarla kaplı bi bölgeden bahsediyoruz. İstemli kasılan kaslar bunlar. Kendimiz çalıştırıyoruz yani. İlk girişte dudaklar sonrasında baş kısmını zaten almış oluyoruz. Sonrasında bu fotoğraftaki bir sürü kasımızı aynı anda kasarsak doğal olarak ilerlemiyor penis. İlk dudak kısmını geçip baş kısmını aldıktan sonra tam o noktada çiş yapar gibi kasları dışa doğru gevşetmemiz lazım ki eş o an ilerlesin. Tam o noktada gevşetip ilerlerse içerde git gele başlar zaten. Girdikten sonra siz isterseniz kasın içerde kendinizi onların daha hoşuna gider 😂😂 ön sevişmeyi uzun tutmalısınız ki siz beynen hazırlanmasanızda vajinanız otomatik hazırlanıyor zaten olaya ordaki kayganlık ve ekstra penise sürdüğünüz kayganlaştırıcı işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bir de yatak ucu pozisyonu ilki için ☺️

Eklentiler

• 33CFACA3-AED8-4C35-90B5-76D14C4A9616.jpeg
    33CFACA3-AED8-4C35-90B5-76D14C4A9616.jpeg
    43 KB · Görüntüleme: 31
Bakın tamamı kaslarla kaplı bi bölgeden bahsediyoruz. İstemli kasılan kaslar bunlar. Kendimiz çalıştırıyoruz yani. İlk girişte dudaklar sonrasında baş kısmını zaten almış oluyoruz. Sonrasında bu fotoğraftaki bir sürü kasımızı aynı anda kasarsak doğal olarak ilerlemiyor penis. İlk dudak kısmını geçip baş kısmını aldıktan sonra tam o noktada çiş yapar gibi kasları dışa doğru gevşetmemiz lazım ki eş o an ilerlesin. Tam o noktada gevşetip ilerlerse içerde git gele başlar zaten. Girdikten sonra siz isterseniz kasın içerde kendinizi onların daha hoşuna gider 😂😂 ön sevişmeyi uzun tutmalısınız ki siz beynen hazırlanmasanızda vajinanız otomatik hazırlanıyor zaten olaya ordaki kayganlık ve ekstra penise sürdüğünüz kayganlaştırıcı işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bir de yatak ucu pozisyonu ilki için ☺️
Ben zaten bu levelleri bilerek ilerliyorum artık bilgi icin tesekkürler 😂 doktorlarda bunu anlatiyor eğer merak eden varsa aynen böyle tarif ediyorlar arkadaşlar.

Aslında demek istediğim şimdi dün oldu ilişki sayilir. Bugün yoğun yanma hissi var çişim bile yanıyor. Bir günde enfeksiyon mu kaptım anlamadim dus sonrası yapiyoruz tertemizken yani. Parmak temasi bile duştan hemen sonra deniyoruz. Yani ben o kadar çabaladim. Agri sizi enfeksiyon olmasin diye. Ama yanma batma hissi cok yoğunlastı 🥲 zorlamaya bağlı yada enfeksiyon kaptim ilk denemede 😂 pazartesi doktora gidecegim. Birde kizlik zari operasyon gecirdim tam 2 ay olcak 1 hafta sonra... Kontrole gitmemistim 6 hafta iliski denemek yasaktı o süre bitti diye ben gitmedim doktora. Yara vs yoktu herhalde normal doğum yapanlarin bile dikiş o sürede kayniyor diye gitmedim üşendim😂

Merhabaaaa, buraya "ben yendim " yazanları gördükçe içim giderdi hiç olmayacak gibi gelirdi amaa ben yendimmm😂😂😂😂 hep okuyordum hiç korkulacak bir şey yok diye gerçekten yokmuş.
Canım Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim o kadar kafanı şişirdim hep yardımcı olmaya çalıştın Allah senden razı olsun, dualarını tez zamanda kabul etsin inşallah 🌸

Merhabaaaa, buraya "ben yendim " yazanları gördükçe içim giderdi hiç olmayacak gibi gelirdi amaa ben yendimmm😂😂😂😂 hep okuyordum hiç korkulacak bir şey yok diye gerçekten yokmuş.
Canım Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim o kadar kafanı şişirdim hep yardımcı olmaya çalıştın Allah senden razı olsun, dualarını tez zamanda kabul etsin inşallah 🌸
Tebrik ederim gözün aydın ozaman yenenler kervanına sende hoşgeldin 🥰

X