Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bacak ve üst baldırlara doğru yayılan bir ağrı mı ?

Eğer öyleyse bir uzmana gitmen de fayda var bu şekilde yenmene 100 puan vallahi

Hmm anladm oyle kuvvetli bir ağrı değil sızlıyor arada geçer umarim onumuzdeki ay gdiicem doktra zaten kontrol icin vajinismusu tam yenersem
Büyük bir kısmını zaten başarmışıın canım oda olur merak etme.O bahsettiğin ağrıda geçicidir diye umuyorum Korunmadan mı oldu ilişki regl yakın mı

Kızlar merhaba, benim görselde pembe ile işaretlediğim kısımda hafif bir topaklık var yürürken acıyor sivilce acısı gibi. Sivilce falan mı çıkıcak diye düşündüm ama görünürde değil gibi. Ne olabilir acaba doktora gidicem ama belki normal bir şeydir diye sormak da istedim gitmeden önce hala vajinusmusu tam yenemedim ayrıca bir kez sprey ile olmuştu sonra deneyemedik hiç

Kızlar merhaba, benim görselde pembe ile işaretlediğim kısımda hafif bir topaklık var yürürken acıyor sivilce acısı gibi. Sivilce falan mı çıkıcak diye düşündüm ama görünürde değil gibi. Ne olabilir acaba doktora gidicem ama belki normal bir şeydir diye sormak da istedim gitmeden önce hala vajinusmusu tam yenemedim ayrıca bir kez sprey ile olmuştu sonra deneyemedik hiç

Eklentiler

• IMG_20220308_234642.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 29
Bendede vardi cnm kist gibi birsey di kücük bi operasyonla almislardi. Ama tabiki doktora git sana tam teshisi koyup ona görede tedavi edebilir korkma birde sakin kendin patlatma

Hayırlı günleriniz olsun inşallah. Öncelikle, nereden başlayacağımı bilemediğim için, daha şimdiden karman-çorman yazarsam çok özür dilerim herkesten..
Ben Temmuz'da evlendim. O gün bugündür vajinismus illetini yenmeye çalışıyoruz. Eşimle 1 senelik beraberliğimiz oldu. Çok severek evlendik. Ben bu illeti evlenmeden önce de duymuştum. İlişkiden korktuğumu biliyordum. Evlenmeden önce de okuyordum burayı. Eşimle de sevgiliyken paylaşmıştım korkumu. Bana çok güven verici bir konuşma yapmıştı. Sonra evlendik. Başıma gelmesinden korktuğum şey başıma geldi maalesef. 2 ay önce yılbaşı gecesinde, burdaki yazıları üye olmadan okuyarak kendime gaz vererek "bundan kurtulacağım" dedim. Yılbaşı akşamı deneme yaptık eşimle. O kadar heyecanlıydım, o kadar korkuyordum ki. Bu arada eşim çok anlayışlıdır. Bu zamana kadar bu konuda asla moralimi bozmadı ve hep bana destek oldu güven verdi moral verdi motive etti. Hep yanımda oldu. O gece denedik. Ve oldu. Ama yarısına kadar olabildi. Zerre acı ağrı duymadım hissetmedim. Kırmızı bir şey de hiç gelmedi. Bebeyağıyla yapmıştık. Sonra kalbim çok hızlı attı ve titremeye başladım,(anksiyete hastasıyım) devamını getiremedik. Ama ben yine de çok mutlu olmuştum. Çünkü orda bir duvar var sanıyordum. Orası kapalı ve hiçbir şey giremez sanıyordum. Parçalanması gereken bir şey gibi görüyordum orayı hep. Sonra havai fişeklerin patladığını duyduk ve apar topar cama çıkıp izledik. Başardım sanıyorum ya bide kendimi.. Eşim tekrar denemek istediğini söyledi. "Sen çok güçlü bir kadınsın, bu kadar basit bir şeyin seni yenmesine izin verme, sen onu yen, birlikte biz her şeyin üstesinden gelicez sana söz veriyorum" dedi. Yine hırslandım. Ama bu kez hiç yapamadım. Ucu giriyor sonra bir baskı hissediyorum. Sanki orda duvar varmışta orayı kapatıyor bir yere takılıyor gibi hissediyorum başaramıyorum. Dün akşam eşimle yine deneme yaptık. Daha vajinama p....s ucu dokunur dokunmaz baskı hissettim ve eşime "sakın yapma sakın ilerleme" dedim. "Söz veriyorum ilerlemiycem ama lütfen böyle bu şekilde bekleyelim" dedi. Tamam, dedim. Ağlamaya başladım. Ben yapamiycam beklememin de bir anlamı yok bırak boşver istemiyorum, dedim. "Hissetmedin mi" dedi. "Neyi" dedim. "Nerdeyse ucundan fazlası giriyordu ağlayınca geri çıkmak zorunda kaldım" dedi. İnanamıyorum. Bu kadarına bile inanamıyorum. Tekrar deneyemedim yine korkuma. Elime kalem aldım. Tepesini streçledim. Zeytinyağ sürdüm. Giriş neresi diye sordum eşime. Burası mı diye sordum. Çünkü aynadan bile bakamıyorum çok korkuyorum görmekten yüzleşmekten. Hafif hafif popo yönüne eğimli bir şekilde ilerledim. İnanamıyordum. Kalemin 3/1'ini almıştım ve hiiiç acımamıştı. Kocam da bir taraftan bana gaz veriyor "harikasın aşkım süpersin bak ne kadar çabuk yaptın" dedi. Büyük gazlandım, ama devamını getiremedim. Sanki orda duvar var ve içeri geçemiyorum. Ama eşimin p...s'inin 3/2'si nasıl o kadar kolay girebilmişti bilemiyorum. Nasıl başarıcam nolur yardım edin.. Bu akşam eşimle birlikte egzersiz yapıcaz benim yanımda olucak destek olucak. Ama kendime özgüvenim gelmiyor. Halâ aciycak kaniycak sanıyorum. Bide o geçmeyen duvar hissi..

Tamamen kafandaki olumsuz düşünceleri sildiğin zaman başarıcaksın lütfen bunları düşünme hepsi yalan yanlış düşünceler kesinlikle aparat alın ve eşinizle beraber çalışın doktor müjde gül Karaca’nın vajinismus Videolarını izleyin

İyi akşamlar arkadaşlar bende vajinusmus ile uğraşıyorum. Ben vajinama bile bakmaktan korkuyorum parmak egzersizini veya dilatöru nasıl deneyecegim bilemiyorum. Sanki bu derecede olan tek benmisim gibi hissediyorum. Egzersizlere nasıl baslayabilirim. Bu durumu yenen arkadaşlar bana da yardımcı olabilir misiniz

Aslında bir çoğumuzun vajinismusken yapamadığını yapmışsın, eşli denemede çok güzel ilerleme kaydetmişsin. O duvar hissi yok mu ah o duvar hissi hepimizi bitiriyor. Orda bir duvar yok orası boş bir tünel. Enine ve boyuna bomboş bir tünel. Kendimizi kastığımız için sanki duvar varmış gibi hissediyoruz. Kapatıyoruz kendimizi o yüzden duvara çarpıyor zannediyoruz oysa o çarptığımız geçilemez sandığımız yer kaskatı yaptığımız kaslarımız. Rahatlattığın an gidiyor. Vajinanın anatomik yapısını resimlerle inceleyin internetten. Eğer dilatör ya da parmak egzersizi yapabilirseniz eşinizle beraber yapın. Oraya bir şey girebileceğini gördüğünüz an beyin inanıyor. Beyin duyduğundan çok gördüğüne inanıyor bu yüzden ayna karşısında parmakla deneyin bakın girdiğini görün ki orda duvar olmadığına inansın beyniniz ve bıraksın bu oyunu.
Kanama ve acı kısmına gelince bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durum odaklanmayın buna. Mesela bende hiç kanama olmadı ve hiç sızı acı hissetmedim. Bunu dünyada milyarlarca insan yapıyor ve düşündüğümüz gibi kanamalı ya da acılı bir şey olsaydı herkes düğünden sonra hastanelik olurdu değil mi

Merhaba, aslında yenmek istemeye başlamak en büyük adım. Sen en büyük adımı atmışsın bile tebrikler önce internetten vajinanın anatomik yapısını resimlerle incele gerekirse cinsel videolar izle vajina nedir bütün her yerini öğren. Ardından yavaş yavaş aynada incelemeye başla sonra dokunmaya. Eldivenle dokun mesela temastan kaçınıyorsan. Eldivene bebe yağı gibi kaygan bir şey sür sonra öyle dokun. Dokunmayı geçtikten sonra dilatör ya da parmak egzersizi (ben dilatör tavsiye ediyorum öyle yendim) yapmaya başlayabilirsin. Burada yazılan başarı hikayelerini oku bana çok iyi gelmişti. Vajinamız biz yaratılırken penis ile birleşmek için yaratılmış. Biz mükemmeliz genital bölgemiz iğreneceğimiz bir yer değil bizim en önemli parçalarımızdan birisi

Ben 4 aparatıda eşime yaptırdım. Bende elleyemiyorum kendim ugrasamiyorum. Eşim parmak aparat vs sokabiliyor. Belki eşinize bırakıp kendiniz nefes egzersizi yapsanız rahatlarsiniz. Yani tek çabanız odaklanmaniz ve rahat hissetmeniz olur. Ben öyle yapabiliyorum

Ben 4 aparatıda eşime yaptırdım. Bende elleyemiyorum kendim ugrasamiyorum. Eşim parmak aparat vs sokabiliyor. Belki eşinize bırakıp kendiniz nefes egzersizi yapsanız rahatlarsiniz. Yani tek çabanız odaklanmaniz ve rahat hissetmeniz olur. Ben
Eşimle denedik ben biraz girdiğini hani hafif sızlayan kısıma kadar hissetim. Eşim ısrarla girmiyor girmedi diye moral bozdu. Sinirlendim bende ama emindim
Ve eşim savaştayız gibi gergindi 5 10 kez poziyon degistik her defasında penisin başı sorunsuz icimdeydi ama kabullenemedi eşimde delirdi galiba artik onu rahatlatmam gerekcek basit girmesini kabullenemedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…