Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

O zaman şu an kanamanın sebebi zarın bozulması değil midir sizce. Mutlaka cesaret edip denemeye çalışacağım dilatörü de
O kan kendini kastığın için kaslarının zorlanması sonucu olan birşey diye düşünüyorum canım çünkü ben 4le sağ sol bile yaptım yinede kan gelmedi

O kan kendini kastığın için kaslarının zorlanması sonucu olan birşey diye düşünüyorum canım çünkü ben 4le sağ sol bile yaptım yinede kan gelmedi
Anladım, ben de sevinmiştim bir engeli aştım sanıp. Daha kolay olur bundan sonrası diye düşünmüştüm. Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Canım şunu kafandan at zar var ama esnek birşey ve asla kapalı yada dar birşey değil
Çok haklısınız. İşin biraz mental boyutuna ağırlık vermem gerekiyor. Kendimi buna bir türlü ikna edemiyorum. Ama bugün eşimin iki parmağını alınca gerçekten oranın dar olmadığını hissettim. Eşim parmağını açıp kaparken dolgunluk ve baskı hissettim ama acı yoktu

Evet baskı hissediyoruz hepimiz ama acı asla olmuyor bende ve vemcaine sprey kullanıyorum ben sende var mı

Arkadaşlar ben artık uyuşturucu krem veya aparatla egzersiz olmadan penisi alabiliyorum kendimidd kasmıyorum ancak hareket etmeye başladığında ileri geri harekette sağ tarafımda çok yanma oluyor ve hareket edemiyorum lütfen aynı şekilde sıkıntı yaşayan varsa yardımcı olsun bana artık bıktım

Merhaba belki biraz daha alışman gerekiyor bende yeni yendim sayılır hala acı oluyor zamanla geçer umarım

Hareket edemiycek kadarmı acı oluyor ben hareket bile edemiyorum penis hareket edinxe direkt ağrım başlıyor öyle baskı hissi gibi değil yanma iğne batması gibi uyuşturucu kremle olduğunda hiç bişey olmuyor anlamadım ben ne yapıcam bilmiyorum

Bende de hala aynı canım

Bende yeneli bir ay oldu vemcaine kullanıyorum hala kafam rahat oluyor bebek düşünürsek vemcaine kullanmayı bırakmak mı gerekir bilginiz var mı? Vemcaine Spermi öldürür mü?

Bende yeneli bir ay oldu vemcaine kullanıyorum hala kafam rahat oluyor bebek düşünürsek vemcaine kullanmayı bırakmak mı gerekir bilginiz var mı? Vemcaine Spermi öldürür mü?
Bırakmalısınız bence bebek düşünüyorsanız çünkü vemcaine de bir ilaç içinde kimyasallar var spermleri oldürür diye düşünüyorum

Arkadaşlar merhaba. Bende vajinusmusum ve bunu kendim yenmek istiyorum bunun sebebi burdaki çoğu insanın kendi yenmiş olması bana biraz cesaret verdi artık korkmuyorum. Parmak egzersizini nasıl yapıcaz bana anlatabilir misiniz rica etsem. Birde en ileri derece vajinusmus olup egzersizle yenen var mı ? Yani eğer ileri dereceysek doktor tedavisi olmadan egzersizle yenemez miyiz

Ben kesinlikle kendinizin yenebileceğini düşünüyorum. Sadece kararlı olun, biraz cesaret ve kendine güven Ve buradaki tüm deneyimleri başarıları okumanızı tavsiye ederim. Öncelikle orayı ayna karşısında Bebeyağı sürerek masaj yapıp dokunmayı hissetmeyi tavsiye ederim. **Nefes önemli** derin nefes alıp (gülü koklar gibi) , nefes verin( mumu üfler gibi) bir kaç kez masaj yaparken tekrarlayın ve aynı nefes egzersizine devam ederken parmağınızı itmeye çalışın yavaş yavaş.. hiç bir acıma olmayacak hafif bi baskı olacak sonuçta içeri bi cisimin girdiğini hissediyorsunuz bu bir acı değil onu hissetme. Bu sırada tv açık olabilir müzik açık olabilir sevdiğiniz bişi açık olsun ki moraliniz iyi olsun kafaya takmamak için iyi geliyor. Böyle bir başlangıç öneririm

Aynada baktm nefes egzersizi kegel egzersizi yapmaya başladım zaten ama parmak egzersizine basliyim dedim zeytinyagiyla serçe parmaktan başladım zorlandığımda ıkındm nefesimi ayarladm falan ama sanırım bogum bogum ilerleniyormus ben serce parmagn hepsi bi gunde olsun istedim ve acı hissettim hatta iki gun sürdü bu acı sonra cesaretim kırıldı birde parmağı içerden çıkarırken ne kadar rahat da olsam acıdı bilemiyorum nasl olucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…