Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aynada baktm nefes egzersizi kegel egzersizi yapmaya başladım zaten ama parmak egzersizine basliyim dedim zeytinyagiyla serçe parmaktan başladım zorlandığımda ıkındm nefesimi ayarladm falan ama sanırım bogum bogum ilerleniyormus ben serce parmagn hepsi bi gunde olsun istedim ve acı hissettim hatta iki gun sürdü bu acı sonra cesaretim kırıldı birde parmağı içerden çıkarırken ne kadar rahat da olsam acıdı bilemiyorum nasl olucak
Belki bir an heyecanlanmış ve hızlı davranmış olabilirsin sakin bir şekilde dene yavaş yavaş parmağında yağlı olarak ilerlemeye çalış ama takıldığın yerde zorlama çıkarmada tekrar nefes al ve nefes verirken tekrar ilerlemeye çalış nefesi unutunca biz bile farketmeden orası kapanıyor

Ben de parmaklarımla yapmıştım aparat gibi . Önce bir sonra iki öyle arttirdim ama jel kullandım hep . Hala da jel kullanırım. Parmaklarımla her denememden sonra biraz açılma olduğu için eşimle de denedik. 3cm 5cm derken oluverdi ama 1 günde değil tabi . Birde ben üstte kaldım pozisyon olarak daha rahat açıldı sanı

Belki bir an heyecanlanmış ve hızlı davranmış olabilirsin sakin bir şekilde dene yavaş yavaş parmağında yağlı olarak ilerlemeye çalış ama takıldığın yerde zorlama çıkarmada tekrar nefes al ve nefes verirken tekrar ilerlemeye çalış nefesi unutunca biz bile farketmeden orası kapanıyor
Merhaba bana da yardımcı olur musunuz

Arkadaşlar buraya yeni katıldım 1,5yillik evliyim ilişkiye giremiyorum kendimi istemsizce kasıyorum muayne olmaya çalıştım orada da rahat olamadım şuanda parmak egzersizi yapmaya başladık ve ikinmamla birlikte hepsi girdi acı hissetmedim sadece tuhaf bir his uyandırdı bu şekilde yenen var mı ne kadar daha çalışmam gerekiyor

Arkadaşlar buraya yeni katıldım 1,5yillik evliyim ilişkiye giremiyorum kendimi istemsizce kasıyorum muayne olmaya çalıştım orada da rahat olamadım şuanda parmak egzersizi yapmaya başladık ve ikinmamla birlikte hepsi girdi acı hissetmedim sadece tuhaf bir his uyandırdı bu şekilde yenen var mı ne kadar daha çalışmam gerekiyor
Ben burayı okuyarak yendim 1 ay oldu yeneli şuan şükür her eşli denemede sorunsuz başarıyoruz. Bence parmakları yapabildiğine göre artık dilatör set almalısın onlara başlamalısın jelle veya bebeyağıyla günde bir boy başarabilirsin nefes egzersizleriyle ben böyle yaptım ilk başta dilatöre tepkiliydim bunları ben nasıl yaparım diye sonrasına inanamadım 4 boyu günde bir boy yaparak bitirdim 4 günde sonra eşliye geçtik💕💕

Ben burayı okuyarak yendim 1 ay oldu yeneli şuan şükür her eşli denemede sorunsuz başarıyoruz. Bence parmakları yapabildiğine göre artık dilatör set almalısın onlara başlamalısın jelle veya bebeyağıyla günde bir boy başarabilirsin nefes egzersizleriyle ben böyle yaptım ilk başta dilatöre tepkiliydim bunları ben nasıl yaparım diye sonrasına inanamadım 4 boyu günde bir boy yaparak bitirdim 4 günde sonra eşliye geçtik💕💕
Bende dilatoru yapabilir miyim acaba diye düşünüyorum sert plastik olduğu için almayı düşünüyorum parmaktan daha rahat olur belki de ve genişlemesini sağlıyor mu az da olsa

Özelden mesaj at canım yardımcı olayım ben de yeni yendim 👍

Bende dilatoru yapabilir miyim acaba diye düşünüyorum sert plastik olduğu için almayı düşünüyorum parmaktan daha rahat olur belki de ve genişlemesini sağlıyor mu az da olsa
Dilatörle de oluyor yapabilirsiniz elbette biz kadınlar bir şeyi çok istiyorsak yapabiliriz kendinize inanın 💪🏼

Tüm parmakları tek tek yaptıktan alıştıktan sonra iki parmağa geçince zar açılıcak mı peki yani iliskiye girmiş gibi olucak mı çünkü iki parmak baya kalın oluyor

Dilatör ile bencede daha rahat kendini acele ettirmeden başla en küçüğünden sakin ve moralin yerinde olsun kafaya hiç takma oluyormu diye çünkü yağ sürüp nefes alıp verirken heyecanlanmadan yavaş yavaş itersen olduğunu göreceksin kayıyor zaten kaslarını gevşek olduğundan emin ol ve nefes verirken itttinmi zaten kasmamış oluyorsun o sırada tv müzik vs.. aç gayet relax bir şekilde dene sonuçta bu bir deneme başarılı olmazsam diye düşünme👌👌 gülü koklar gibi derin nefes al mumu üfler gibi nefes ver ve o sırada ilerlet dilatörü olucak bu taktiği uygula muhakkak👌👌

Tüm parmakları tek tek yaptıktan alıştıktan sonra iki parmağa geçince zar açılıcak mı peki yani iliskiye girmiş gibi olucak mı çünkü iki parmak baya kalın oluyor
Yok benim en büyük dilatörle bile kanama olmadı. Onlarla yapmak seni psikolojik olarak rahatlatıyor ve dışardan bir cismin girmesine alışmış oluyorsun eşli de itme tepkileri vermemek için alışma. Yani bütün bunları denemeden direk eşli yapmak büyük bi tepki zorlanma yaşayabilineceği için bunları alıştıra alıştıra yapınca vücutun alışmasını rahatlamasını sağlamave eşlide baskı hissettiğimizde o baskıdan korkumuzu yenmiş oluyoruz💁🏻‍♀️ Benim eşlide ilk denememde pembe bir şekilde peçeteye bir kaç damla çok az bi kan geldi💁🏻‍♀️ Yere damlamayacak kadar az

Aynada baktm nefes egzersizi kegel egzersizi yapmaya başladım zaten ama parmak egzersizine basliyim dedim zeytinyagiyla serçe parmaktan başladım zorlandığımda ıkındm nefesimi ayarladm falan ama sanırım bogum bogum ilerleniyormus ben serce parmagn hepsi bi gunde olsun istedim ve acı hissettim hatta iki gun sürdü bu acı sonra cesaretim kırıldı birde parmağı içerden çıkarırken ne kadar rahat da olsam acıdı bilemiyorum nasl olucak
Kesinlikle o yüzdendir. Zeytinyağını her yerine sürüp parmağının , sadece bir boğum dene önce. Yavaş yavaş ilerleyebilirsin üzülme olacak☺

Ben eşimin çift parmağıyla denediğimde girerken epey zorlandım kendimi kastığım için ve bir noktada bir acı hissettim durdum bekledim 1 dakika kadar acı geçince ilerledik ve iki parmağın tamamını aldım. Fakat çıkardıktan sonra aşırı derecede kanamam oldu. Ben zar yırtıldıktan sonra bir iki damla kan gelir diye okuduğumdan belki bana da fazla gelmiş olabilir. İki parmakta zar yırtılmış doktor öyle söyledi. Yani genellikle de çok esnek yapıda olmayan tüm zarlar 2 parmakta yırtılırmış. Ertesi gün bile kanamam lekelenme şeklinde devam etti. Ama doktor zarın yırtıldığını 1 hafta boyunca parmak egzersizi ve eşli deneme vs yapma dedi.

Yok benim en büyük dilatörle bile kanama olmadı. Onlarla yapmak seni psikolojik olarak rahatlatıyor ve dışardan bir cismin girmesine alışmış oluyorsun eşli de itme tepkileri vermemek için alışma. Yani bütün bunları denemeden direk eşli yapmak büyük bi tepki zorlanma yaşayabilineceği için bunları alıştıra alıştıra yapınca vücutun alışmasını rahatlamasını sağlamave eşlide baskı hissettiğimizde o baskıdan korkumuzu yenmiş oluyoruz💁🏻‍♀️ Benim eşlide ilk denememde pembe bir şekilde peçeteye bir kaç damla çok az bi kan geldi💁🏻‍♀️ Yere damlamayacak kadar az

Çift parmak girdiğinde içeride parmakları açıp kapatmak gerekiyor belki bu esnada yırtılmıştır dilatöre göre daha pürüzlü bir yapıda olduğu için olabilir. Ve ilk muayenede kalın dediği halde yırtılmış bilmiyorum belki de biz çok zorladık ama yırtıldığını zaten bir anlık acı ile anlıyorsun ve aynaya baktığında orda net bir şekilde görünüyor. Muhtemelen bu kan miktarı kişiden kişiye göre çok farklılık gösteriyor. Dediğim gibi ciddi şekilde damlayacak kadar kanamam oldu ve bir yer kesilmiş gibi net kırmızı. Ben bir iki damla ve pembe kahverengi kan bekliyordum ve kanama devam edincede korkup bir şeyi yanlış yapıp orda bir yerleri yırttık sanıp gittim doktora ama hiçbir sorun olmadığını zarın yırtıldığını söyledi

X