Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben dilatör setleriyle çalışıyorum 4e kadar geldim 2 gün önce 4ü yaptım dün çok yorgundum yapamadım böyle devam ediyorum ama yenenler önceden motive ediyordu bizi bizde destek aldığımız için daha iyi çalışıyorduk

Olmuyor yapamıyorum 4 olmuyor
Dİrekt 4ümü yapmaya çalışıyorsun egzersize başlayınca yoksa 2-3ten başlayıp 4ü öylemi deniyorsun eğer hemen dörtten başlıyorsan öyle yapma önce 2den başla 5 dk 2yle çalıştıktan sonra 3e geç 10 dkda onunla çalış sonra 4e geç dördü yaparken de 1-2dk içeride kalsın beklet sadece girişte baskı ve kasılma hissedersin kasılma hissettiğin yerde bekle burundan al nefesini ağızdan ver ve yavaşça ittir 1-2 cmlik giriş kasını geçtikten sonra vajinada his duyusu yok ben bu şekilde yaptım eminimki yapıcaksın ve yeniceksin

Ben dilatör setleriyle çalışıyorum 4e kadar geldim 2 gün önce 4ü yaptım dün çok yorgundum yapamadım böyle devam ediyorum ama yenenler önceden motive ediyordu bizi bizde destek aldığımız için daha iyi çalışıyorduk
Bende tedaviye başlamadan önce her gün girip vajinismus konuları ile ilgili herşeyi okuyordum hala giriyorum ve okuyorum yenenlerin yazdıklarını okumak cidden bir destek oluyor 4ü yaparken kasılmalarının olmadığını düşündüğünde hemen eşli dene bence :)

Dİrekt 4ümü yapmaya çalışıyorsun egzersize başlayınca yoksa 2-3ten başlayıp 4ü öylemi deniyorsun eğer hemen dörtten başlıyorsan öyle yapma önce 2den başla 5 dk 2yle çalıştıktan sonra 3e geç 10 dkda onunla çalış sonra 4e geç dördü yaparken de 1-2dk içeride kalsın beklet sadece girişte baskı ve kasılma hissedersin kasılma hissettiğin yerde bekle burundan al nefesini ağızdan ver ve yavaşça ittir 1-2 cmlik giriş kasını geçtikten sonra vajinada his duyusu yok ben bu şekilde yaptım eminimki yapıcaksın ve yeniceksin
Arkadaşımız bana göre hızlı ilerledi 1 gün 3ü deneyip 4e geçti ben kendimi hazır hissedene kadar bir aparatla çalışıyorum sonra diğerine geçiyorum tabi bu benim düşüncem

Bende tedaviye başlamadan önce her gün girip vajinismus konuları ile ilgili herşeyi okuyordum hala giriyorum ve okuyorum yenenlerin yazdıklarını okumak cidden bir destek oluyor 4ü yaparken kasılmalarının olmadığını düşündüğünde hemen eşli dene bence :)
Bir kere denedim 4ü ama sanki 3ten bile daha rahat hissettim kendimi inşallah başarırım bugün yapamadım yarın tekrar denicem dua edin bana

Ben de öyle hissediyordum. Derin nefes al. Sonra verdiğinde hızlı ve güçlü bir şekilde ittir. Sonra nefes alınca dur nefes verince ittir. Böyle böyle girer. Hızlı ve güçlü bas.
Bi de doğrudan dördü sokma. İlk önce ikinci ile on dk çalış. Sonra üçüncü ile yirmi dk çalış. Sonra üçüncüyü çıkarır çıkarmaz hemen dördü sok. Genişlemişken dördüncüyü ittir.

Kızlar aparatlarda acele etmeyin her gün bir boyu çalışın bir saat bugün birinci boy ise yarın önce birinci sonra ikinciye geçin hatta her boy ile iki gün çalışın ki iyice alışsın beyniniz de bu duruma alışsın ben de 3 yıl vajinismustum bir aydır atlattım çok şükür size yardımcı olurum 👍

Kızlar aparatlarda acele etmeyin her gün bir boyu çalışın bir saat bugün birinci boy ise yarın önce birinci sonra ikinciye geçin hatta her boy ile iki gün çalışın ki iyice alışsın beyniniz de bu duruma alışsın ben de 3 yıl vajinismustum bir aydır atlattım çok şükür size yardımcı olurum 👍
Çok teşekkür ederim bende 3 senedir bu illetle yaşıyorum çok az kaldı inşallah

4 zorluyor ilk azını sok vemcain sprey olması lazım sonra ilerlemeyen bi kısım var orda aparat öyle kalsın sen video falan izle sonra derin nefes al ıkın tekrar it
Evet benimde öyle oldu kaslara geldi bi sızı hissettim sonra durdum video açtım dikkatimi dağıttım sonra oldu

Kızlar aparatlarda acele etmeyin her gün bir boyu çalışın bir saat bugün birinci boy ise yarın önce birinci sonra ikinciye geçin hatta her boy ile iki gün çalışın ki iyice alışsın beyniniz de bu duruma alışsın ben de 3 yıl vajinismustum bir aydır atlattım çok şükür size yardımcı olurum
Çok teşekkür ederim bende 3 senedir bu illetle yaşıyorum çok az kaldı inşallah
inşallah atlatırsın canım ben yaptıysam herkes yapar güvenin kendinize 💪🏼

Kızlar aparat yaparken pozisyon da çok önemliydi benim için yatak ucu banklar var ya bench tarzı ona oturup yapıyordum bacaklarımı iyice açıp yatarken denediğimde zorlanıyordum zemin sert olmalı

Canım bende dün ilk defa yaptım benimde aynısı oldu o an hem ıkındım hemde derin nefes aldım sen hangi pozisyonda deniyorsun
Diger dilatörlerde hiç acı hissetmedim kolaylıkla oldu ama bu 4.de derin nefes alıp verirken ittirdim hem ıkındım ama olmadı baya canım acıdı 🙁. 🌈 bu pozisyon bu sayfada tecrübeli arkadaşlar bunu önermişti yarı oturur halde

Diger dilatörlerde hiç acı hissetmedim kolaylıkla oldu ama bu 4.de derin nefes alıp verirken ittirdim hem ıkındım ama olmadı baya canım acıdı 🙁. 🌈 bu pozisyon bu sayfada tecrübeli arkadaşlar bunu önermişti yarı oturur halde
Önce 3ü yap biraz çalış sonra 4ü yap hemen

X