Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Dilatör kullansanız belki daha kolay olur. Ben hiçbir zaman parmak yapamadım. Dilatör set sayesinde 1.5 yıl önce kurtuldum şükür.

Kontrolün sizde olduğu pozisyonda deneyin yani siz üstte olun. Nefesle birlikte acele etmeden başarırsınız. Dilatörde başarı sağladıysanız eğer %80 yendiniz demek zaten.

Merhaba,
Erkek arkadasimla birkac kere deneme yaptik. Daha onceden 1 parmak sokabiliyordum zaten. İlk denemede sadece p.. ucunu sokabildim ama sonra çok kasıldım. Sonraki birkaç denemede de denedik olmadı. 1 parmak soka biliyorum, 2 parmak da sokabiliyorum ama acıyor. Sanki orası hiç Esnemeyecekmiş gibi geliyor. Ve parmak soktuğumda içerisi çok dar ve çok etli geldi. Kegel egzersizi yapmaya başladım birkaç gündür ama parmak egzersizi işe yarayacak mı çok emin değilim. Lütfen yardım edin çok ihtiyacım var.

Birde bence aparatlarla egzersiz yapmayı deneyeblirisn. Aynı zamanda nefes ve Kegel egzersizleri ile destekle canım.

resmen hislerime tercüman olmuşsun aynı şekilde serçe parmağımı sokarken bile içeride sıkışarak zorla ilerlediğini hissediyorum

Hanımlar merhaba bendede ilişki olamadan daha başında perine yırtılması oluyor. Neden kaynaklanır daha önce yaşayanınız var mı aranızda

Kızlar ben vajinismusu yendim 6 ay oluyor ama hala kendimi kasıyorum bu kasılma işini nasıl çözeriz

Merhaba 3 yillik bir iliskinin ardindan evlendik sevgili iken çok haz alarak sevisirdik diyeyim,3 günlük evliyim fakat hem iliskiye giremiyorum kesinlikle hic girmiyor belli bir müddet sonrada kuruyorum.
Sebebi nedir ne yapmam lazım eşim zamanla olur acele etme diyor.

Ozelden donus yapıyorum cnm

Daha çok başındasın zaten bence hiçç endişeyede kapılma. Stres hali olumsuz düşünceler bilinç altı genellikle etkiliyor.Kuruma sebebi de bunlar zaten özelden yazayım size eminim bir haftaya herşey çözülmüş olacak

Herkese merhaba. Umuyorum bu yazdığım yazıyla benim gibi vajinismus sorunu yaşayanlara umut olurum ve yardımda bulunurum. 3 yıldır evliyim ama vajinismus sorunu yaşıyordum. Kesinlikle ilişkiye izin vermiyor, ayaklarımı kasıyor kapatıyor ve düşüncesi bile beni germeye yetiyordu. Bu yüzden de olabildiğince uzak ve soğuk duruyordum. Fakat bir yandan da eksik ve yarım hissediyordum kendimi ve eşimi çok seviyordum. Birden karar verip Kuşadasında Vajinismus uzmanı Murat Ulusoya gittik. Kendisi diğer doktorlardan farklı olarak vajinismusla yan dal gibi değil direk ilgileniyor kendisinin uzmanlığı ve tek tedavisi Vajinismus üzerine o yüzden öncelikle tecrübesi çok fazla, ben çok inanarak gözüm kapalı gittim kendisine ama aynı zamanda tabikide ben asla başaramam bunu diye içimden geçiriyordum. Kendisiyle toplamda 1.5 gün içerisinde 5 saat görüşmüşüzdür ve kendisiyle yaptığımız 5 saatlik görüşmesinin sonunda ben hiç zorlanmadan eşimle ilişkiye girmeyi başardım. Hatta kanamam bile olmuş fark etmemişim:) o kadar korktuğum bir şeyden haberim bile olmamış, o yüzden diyeceğim şu ki mutlaka gidin. Parasını düşünmeyin çünkü hayatınıza katacağınız şey paha biçilemez ve bunun da bir sağlık sorunu olduğunu kabul edip küçümsemeyin ya da utanmayın. Kalbinizde bir sorun olsaydı maddiyatı düşünmeden gözünüz kapalı tedavi için vereceğiniz parayı buraya da verin, çünkü inanın sizin elinizde değil ve profesyonel yardımı çok önemli. Murat beye çok teşekkür ediyorum, hala inanamıyorum. Lütfen vakit kaybetmeyin:)

Merhaba hangi doktora gittiniz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…