Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Maşallah gözün aydın diyelim o zaman canım tebrik ediyorum senii
Çok teşekkür ederim canım darısı bütün bu illetle savaşanların başına her yendim mesajı içime kıpırtı veriyor sanki tekrar tekrar ben yenmişim gibi daha niceleri olur inşallah

Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz? İstanbulda doktor önerisi alabilirim hatta. Hoş benim artık bir eşimde yok ama, böyle kabul ediyorlar mı bilmiyorum.

Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz? İstanbulda doktor önerisi alabilirim hatta. Hoş benim artık bir eşimde yok ama, böyle kabul ediyorlar mı bilmiyorum.
Neden etmesinlerki yardimci olmak isterim doktora gitmek tabiki sizin tercihiniz ama evde de tedavisi mumkun bende evde yendim sende yapabilirsin

1 buçuk yıl önce bu sorunu aştim. Geceleri bu sayfayı ağlayarak okuyanlardandim. Belki bi umut olur belki yazdıklarım sayesinde başaranlar olur diye yazıyorum.

İlk önce dilotor set aldım, kayganlastirici ve ağrı kesici kremlerde aldım. 4 numaralı dilotore kadar gelebildim. Rahatlıkla bu görevleri yapabildim. Fakat eşli denemeleri hep olumsuzdu . Bi türlü tam manası ile kendimi veremiyordum. Birleşme olmuyordu.birakin birleşmeyi dokunmasına müsaade bile etmiyordum. Ne kadar zor vaka olduğumu burdan anlayın lütfen.

Daha sonra yine burda doktor ararken sürekli hera klinik nisantasi ismini görüyordum. Bi cesaret randevu aldım ve gittim. Benim orta seviyesi vajinismus sorunum olduğunu zaten zor kısmı geçtiğimi söylediler. Beni cesaretlendirler. 4 günlük bir eğitimden sonra gerçek birleşme sonunda oldu.

Ama hani Tv de ki gibi kolay olmuyor. Birleşme öncesi dilotor setle eğitim, uyuşturucu krem nefes egzersizi vs vs. Uğraşıyorduk. Ama doktorlarım bunu oneriyordu. İyi ki de tüm kurallara uymuşum. Çünkü bir seferlik bir durum değil bu korku. Her seferinde aynı korkuyu yaşıyordum. Doktorlar zamanla bu durumuda aşıp hissederek ve çok kolay bir şekilde ( yemek yer gibi, dış fırçalar gibi) sevisebilecegimizi söylemiştiler. Ve dedikleri gibide oldu. Yaklaşık 1 buçuk senedir çok kolay bir şekilde ilişkiye girebiliyorum.

Tek başınıza olmuyorsa vakit kaybetmeyin. Beklemeyin. Geçer demeyin. Yardım alın. Hastaneye gidemiyorsaniz en yakın arkadaşınıza anlatın. Ufacık bir cesaret bile yeter de artıyor. Hani buradaki kızlar yazıyor ya bu muymuş diye. Şu an gerçekten boşuna ağlamışım boşuna uzulmusum
Derdi veren dermaninida veriyor. Bu muymuş diyorum ya. Bu kadar güzel olanı kafamızda büyütmüşüz.
Bazi vajinismus hastalarında ameliyat olmak da gerekebiliyormus, o yüzden en azından muane olun.

Kendinize iyi bakın, ben bile bu hastalığı yendiysem sizde yapabilirsiniz.

Kesinlikle öylee bende hep onu derim yapın cesaretlenin ertelemekden iyidir baktınız bütün çabalarınıza rağmen olmuyorsa mutlaka destek alın sizinde gözünüz aydın tekrardan

Çok güzel yazmışsınız her şey insanin kafasında bitiyor gerçekten cesaret cok cok önemli aparat yapip eslide takılanlar cesaret edemediginden eslerine musade etmiyor ve eslerini itiyorlar bu yuzden de sürekli ertelemis oluyorlar erteleyerek degil ustune giderek aşılıyor bu durum sizde elinizden geleni yapmis yenmissiniz ne guzel darısı bu durumu yaşayan herkesin başına inşallah umarim tez zamanda herkes kurtulur

Merhaba ben de evliyim. 4 yılım dolmak üzere aynı dertten muzdaribim. Dönüş yapan oldu mu size?Eğer güzel sonuç alırsanız lütfen bana da bilgi verin
4 yıl içinde neler yaptınz mesela.Bende 3.yılıma girerken artık yenmem lazım diyip bir anda bu işe koyuldum erteleme en kötü yanı işte özelden de yazar yardımcı olurum kendi tecrübelerimi paylaşırım sizinle.

Selam kızlar. Ben de uzun süredir bu sorunla uğraşıyorum, dönem dönem buraya takılıyorum sonra yine bırakıyorum. Şimdi cinsel terapiye başladım 2 aydır. Çok faydası olduğunu düşünüyorum.
Başta tek parmağı zar zor sokarak başladım, artık iki parmak egzersizini zorlanmadan yapabiliyorum. Sırada eş parmağı ve birleşme var. Yapabileceğime inanıyorum, keşke yıllarca ağlamak sızlanmak yerine en başından terapi alsaymışım diyorum. Yanlış yaptığım bazı şeyleri anlamama yardımcı oldu, eşimi bu sürece dahil etmiş oldu. Ve en önemlisi kontrol altında olduğunu bilmek, her randevuda birine hesap verme hissi bir disiplin sağlıyor. Kendi kendime ‘olmuyor işte yapamadım’ diyerek yine pes etmemi engelledi.
Evliliğinin başında olan ve bu sorunu yaşayan varsa lütfen ertelemeden eğitimi olan bir cinsel terapistle görüşsün. Ben henüz sonuca gelemedim ama kendimdeki gelişmelerden çok memnunum, çift olarak da moralimiz yüksek ve mutluyuz:) inşallah başaracağım.

Eşle olan terapiler tabikide daha verimli geçer.Sonuçta çift sorunu hatrlıyorum sizi paylaşımlarınızdan inşallah yakın zamanda yenersiniz. Güzel haberlerinizi alalım

Eşle olan terapiler tabikide daha verimli geçer.Sonuçta çift sorunu hatrlıyorum sizi paylaşımlarınızdan inşallah yakın zamanda yenersiniz. Güzel haberlerinizi alalım
Yenersem mutlaka yazacağım ve buradaki arkadaşlara yardımcı olacağım elimden geldiğince. İnşallah olur şimdilik çok okumamaya çalışıyorum kafama olumsuzluk yerleşmesin diye.

Merhaba arkadaşlar, lütfen birisi bana yardım etsin bende aynı durumdayım. Benim daha yeni oldu 1 hafta önce korkudan ağrıdan yapamıyorum resmen kitleniyorum doktora şu anda gidicek gücüm yok napacağımı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen bana yardımcı olun

Yazayım sana özelden olur mu Deniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…