Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ozelden donus yaptim canımm

Arkadaşlar merhaba,
Benim 6 yıllık bir ilişkim vardı ve bu yıl evlenmeyi planlıyorduk ama vajinismus yüzünden bitti. Artık daha fazla gücü kalmadığını söyledi. Son 1.5 yıla kadar ben de bunun farkında değildim beynim bu durumu önce normalize etti sonra da yok saydı. Bu hastalığı yenmek için çok yer araştırdım ancak 3 günde %100 başarı sağlıyoruz diyen yerler 7000 tl istiyor. Tek başıma cinsel terapiye başladım çünkü erkek arkadaşım ilişkiye devam edemeyeceğini söyledi. Terapi de çok uzun sürecek gibi yaklaşık 8-10 seans. Ama bunu daha hızlı yenip ilişkimi kurtarmak istiyorum. Parmak egzersizlerine başladım parmakların hepsini alabiliyorum ancak 2 parmak çok zorluyor. Bunu tek başıma yenebilir miyim? Çok zor durumdayım bunu aşan birileri bana yardım edebilir mi?

Tek başına da vajinismus terapisi alınıyor. Sizdeki aşamalar tabi eşli gidenlerden farklı olacaktır ama sonuçta oluyor diyor uzmanlar. Ben de şuan parmak egzersizlerinde 2 parmak aşamasındayım. Parmağın tekini alabiliyorsanız ikisini de yaparsınız inanın, his açısından çok ekstra fark olmuyor.
Ben ilk başta biraz tiksindiğim için elime lateks eldiven giyerek yaptım, sonra alışınca çıkararak yaptım. İsterseniz siz de başta öyle deneyin. Eldivenin tek parmak yerine iki parmağımı birden soktum o şekilde yaptım.

8-10 seans sürecek olması da moralinizi bozmasın. Doktorumun dediği şu: “insanlar genelde bu işin bir anda bitmesini istiyor. Fakat bu hastalık bi anda bir günde ortaya çıkmıyor, yıllar içinde birike birike oluyor. Bir yerimiz hastalansa bir günde iyileşmesini beklemiyoruz, bu tedavi de bir süreç işi.”
Tek seansta çözdüğünü söyleyen yerlere kesinlikle inanmayın, en iyisini yaptınız. Öbür türlü başaramayıp yine moraliniz bozulup başa dönecektiniz, yine başa dönüp aylar kaybedecektiniz belki.

Yazdım size mesaj kutunuza bakar mısınız

Merhaba ben de evliyim. 4 yılım dolmak üzere aynı dertten muzdaribim. Dönüş yapan oldu mu size?Eğer güzel sonuç alırsanız lütfen bana da bilgi verin
Ben dilatör aldım.Hepsini denedim oluyo.Eşimin uygulamasına da izin veriyorum ama eşim deneyince yine kaçıyorum.Ben kaçınca pozisyon bozuluyo eşimin isteği de kaçıyo sonra kavga gerginlik dolu günler...Böyle bi döngüye girdim.Deniyoruz olmuyo sonra eşimle aramız bozuluyo e ben de hadi deneyelim diyemiyorum bi daha.Sonra hiç deneyelim demiyosun diye kızıyo hadi deneyelim diyoruz yine olmuyo.Bugün yine deniycez bakalım.9ay oldu bizim de

Esinize musade etmeniz gerekiyor kacarak hicbir zaman olmaz canım azcik dayansaniz sabretseniz olacak agrili zor olsa biz yapamazdik bir kere izin verseniz kurtulacaksınız bütün bu dertten

Bi durabilsem olcak zaten de böyle panik atak gibi fenalık basıyo zorlayınca ağlama krizine giriyorum
Aparat gibi düşünsen aslında esinde yapıyormuş aparati o an panik atak gecirecek hicbir sey yok ortada canım inan o an dusunmemeye çalış öyle dayanilmayacak agri yada acı olmuyor kendini sakinlestirmeye çalış o an ve izin ver eşine 2 dakika dayanacaksın sadece yapabilirsin bunu emin ol vajinismus olan herkes yapabilir

Selammm. Bende vajinusmusum 8 aylık evliyim parmak egzersizleri ni yapabiliyorum ama ilişkiye hala giremiyoruz yardım edin lütfen.,, (

Merhabalar. Ben de 3 yıl bu rahatsızlıktan muzdariptim. Psikolojimi de alt üst etmişti. Parmak egzersizlerini yapabiliyordum ama ilişki kısmında asla. Tedaviyle duzelebilme umudum da yoktu çünkü kendime güvenimi de kaybetmiştim. En son bir cesaretle doktora gidebildim özel kliniğe. Parasını da bir şekilde ayarladık. İnancım yoktu ama 2 seansta bitti. Bu durumu erteledikce psikolojik olarak daha da cokuyorsunuz. Özgüveniniz yok oluyor. Eşim sorun eden biri değildi. Ama ben bir bakisindan bile dagilabiliyordum. Şimdi çok şükür halloldu. Lütfen siz de ertelemeyin gözünüzde buyutmeyin. İlişkinizi ve psikolojinizi daha fazla yipratmayin

Gözünüz aydın her vajınusmusu yenen kadının haberini alınca mutlu olurum ertelememek en güzeli işte bir bakmışın seneler geçmiş. 2seans bayağ kısa sürede yenmişinz tebrikler

Gözünüz aydın her vajınusmusu yenen kadının haberini alınca mutlu olurum ertelememek en güzeli işte bir bakmışın seneler geçmiş. 2seans bayağ kısa sürede yenmişinz tebrikler
Ben de bu hastalığın içindeyken bu durumla ilgili konuşmayı sevmiyordum utanıyordum ama hiç gerek yokmuş o yüzden şimdi konu başlığını görünce yazmak istedim belki birine umut olurum inşallah bu sıkıntıyı yaşayan herkes bir an önce kurtulur

Merhabalar herkese, erkek arkadaşımla evlendik. Neredeyse 2 hafta olacak. Ben artık denemeye bile çekiniyorum. Nereye kadar gidecek böyle bilmiyorum

Merhabalar, ben de vajinismusum ve uzun süredir devam ediyor. Çok seneler önce buraya yazmıştım. Psikologa gidiyordum sonra hepsinden vazgeçtim ve bıraktım. Şimdi tekrar doktora gitmeden evde parmak egzersizlerine başladım. Parmakların hepsini alabiliyorum 2 parmak hariç. Fakat o kadar dar ve sıkışık bir his uyanıyor ki parmağı sokarken aslında hiç acı yok ama panik hali oluyor nedense. Ve içerisi çok sıkışık ve şiş gibi sanki. Parmak zor ilerliyor öyle geniş bir yere rastalamadım. Parmak egzersizi yapanlar siz de bu durum nasıl.

Sana yazayım canımm olur mu

Parmak egzersizi yaparken bir taraftan da nefes egzersizi yapma çalışın önce diyafram dan nefes alin parmaklarınızı ileri iterken nefesinizi verin ben yendim ama yendikten sonraki ilk zamanlarda ilişki sırasında hep nefesle devam ettirdim bir de parmaklarınız icerdeyken (teki bile olsa) kegel egzersizi yapmaya çalışın bu da rahatlatacakti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…