Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

O kadar saskinim ki. Ne siğil ne kasinti ne akinti hicbir şikayetim yok. Sadece aşı olmak istediğimi söylediğim icin test yapildi. Aşı olmak istiyorum demesem varligindan haberdar bile olmayacaktim. Siz devlet hastanesinde mi oldunuz ozelde mi?
Bazilari igne yapiyolar, o igneyi hissettim vs yazmis yorumlarda o yuzden korktum sanirim

Temizlenmis olmasina cok sevindim, umarim bidaha asla bi sorun yasamazsiniz. Pozitif yaklasiminiz icin ayrica cok teşekkür ederim. Sonucu gorunce psikolojik olarak çöktüm

İnanın benim de hiçbir belirtim yoktu. Bir de benim olay daha trajik. Doğumdan sonraki rutin kontrolde hpv yapıyor doktorum ki daha önce her yıl düzenli smear yaparım. O hpvyi yapmasa bilmeyeceğim. Smear hep temiz. Bir de diyor ki smear temiz olduğu için endişelenecek bir şey yok. Smearlerim hep hatalı çıkmış maalesef.
Ben özelde oldum. Ama daha önce devlette yaptırdığım smearler de var onlar da temizdi.
Hiç araştırmayın. Ben o yazanlardan dolayı neler çektim bir bilseniz. Biyopsi olacak kolposkopi iğneler ay nasıl titriyordum. Hiçbir şey yok. İğne yapmıyorlar iğneye bir sıvı koyuyorlar onu vajinaya sıkıyorlar temizlemek ya da uyuşturmak içindi. Asla batırma falan yok. Sıvı bir şeyle uyuşturuyorlar. Rahim ağzında zaten sinirler olmadığı için his de yokmuş. O yüzden ağrı falan olmuyor. Çok rahat gidin. Valla ben bugün patoloji sonucumu alana kadar kafayı yemiştim. Çok araştırmıştım maalesef.
Kanser miyim ya falan diye bile düşünmüştüm.
Hiiiiç korkmayın. Aksine şükredin. Ne güzel erkenden öğrendiniz.

Smearler nasil hatali çıkmış? Hep ayni yerde mi yaptırdınız? Ay cok saskinim.

Gercekten icimi rahatlattiniz coook cok teşekkür ederim. Konizasyon islemi sonrasinda gunluk hayatiniza devam etmekte zorlandinuz mi?

Smearler nasil hatali çıkmış? Hep ayni yerde mi yaptırdınız? Ay cok saskinim.

Gercekten icimi rahatlattiniz coook cok teşekkür ederim. Konizasyon islemi sonrasinda gunluk hayatiniza devam etmekte zorlandinuz mi?
Konizasyonu yapan doktorum işinin çok çok ehli bir adam Allah böyle doktorların sayısını arttırsın bin kere razı olsun zaten Çapada jinekolojik onkoloji ana bilim dalı başkanı, instagramda reklam yapan biri değil Allah ondan razı olsun, düşünün instagram sayfasına bile kendi numarasını yazmış öyle egosuz biri ki tüm hastalarıyla konuştum neredeyse herkes ona dua ediyor. Ben ameliyattan 1 saat sonra eve gittim. Bende ne ağrı ne sızı, ne kanama. Belki 1 haftada 1 damla gelmiştir o kadar. Dedim herhalde ameliyat olmadım o derece çok güzel geçti hamdolsun. Hiç öyle internette yazıldığı gibi değil. Yok çok kanama, çok ağrı neler neler diyorlar ya. Öyle korkuyordum ki.

Smearle ilgili de Bakın durun az önce bir arkadaşa yazdım size alıntıladım.

Smear testine cok sasirdim acikcasi. Duzenli yaptırın diyorlar, aile hekimligi arayip ketemden gelecekler smear yapalim diyor vs. Güvenilirliği cok dusuk demekki. Sizin adiniza gerçekten çok mutlu oldum. Umarim benim icinde ayni sekilde kolay gecer. Doktor kontrol icin smear testinin cikmasini istemisti ustune basa basa. Test sonucu cikinca Üniversite hastanesinde ogretim gorevlisi muayenesi olmaya karar verdim. Umarim bende guzel haberlerle gelirim. Kizima baktikca gozlerim doluyor, ölecekmişim gibi hissediyodum. Yorumlariniz beni rahatlatti. bu gece tanimafiginiz bir insanin rahat uyumasini saglayacaksiniz ne kadar teşekkür etsem azdır.

Cinsel gecmisimin oldugu kisilerle de bunu paylasmam gerekiyor dimi? Erkeklerde hpv testi nasil yapiliyor peki bilginiz var mi

Ay rica ederim ne demek ama sizin 16,18 değil o yüzden zaten hiç korkmayın derim. Cin bile çıkmayabilir. Oldu da çıktı çok kolay tedavisi var. İstanbuldaysanız doktorumu da söylerim ama burda sizi hpv gruplarına falan çağıranlar olur dikkat edin. Doktor asistanları onlar resmen müşteri topluyorlar bir sürü yalan konu var hep banlanmışlar. Asistanlar açmışlar sanki hpvlermiş gibi yazmışlar. Ben çok araştırdım. Bana da yazdılar bizim gruba gel diye şikayet ettim.
Ve bana yazdığı hesap fake hesabı baktım hpvyim diye konu açmış hep yalan şeyler yazmış. Doktorlarını övüyorlar.
Erkeklerde hpv siğil yapmadan bilmiyorlar. Onlarda bizim gibi olmuyor. Siğil yapıyor ve o siğilleri yaktırınca kurtuluyorlar. Ama onların partnerleri açısından söyleyebilirsiniz isterseniz ama onlarda vardır belki onlardan geçti ben olsam söylemem.
Hiç çocuğunuza bakıp gözünüz dolmasın. 2 çocuğumu evde bıraktım 7 aylık kızımla gittim ameliyata. Emzirdim yedirdim yürüyerek doğumhaneye gittim kolumdan tık gittim uyandığımda ay çok güzel uyudum be diye bağırıyordum
Ne korkmuşum ne stres yapmışım. Kanser falan oldu mu zaten testlerde çıkıyor. Allah korusun. Rahim ağzı kanseri erken evrede tedavisi çok kolay zaten. Bir de doktorum dedi ki ailede kanser var mı dedim baba tarafında var. Baba tarafını boşver bunlar anne tarafından gelir dedi. Benim de yoktu. Tamam o zaman dedi.
Erken farkettiniz geldiniz kurtulacaksınız dedi.
Siz de rahat olun valla çok rahat geçti hamdolsun. Ben bugün temiz sonucumu aldım çok mutluyum. Devlet de olsa lütfen işini iyi bilen doktroları bulun.

Aaa bende niye banlandilar, uzun uzun sureci anlatmislar vs diyodum. Saka gibi. Yaptiklari hic etik degil.

Baska bi kadinin yasamasini istemedigim için soylemek istedim. Ben tesadufen öğrendim. Soylemesem daha mi iyi acaba?

Allah sizi ailenize bagislasin

Aminnn cümlemizi bağışlasın inşallah.
Bakın ben size böyle diyorum ama siz yine araştıracaksınız üzeceksiniz kendiniz valla bakın üzmeyin kendinizi. Araştırmayın. Doktorlarla ilerleyin. Rahat olun.
Yani söyleyebilirsiniz tabi ama bizim tc erkekleri hemen hastalıklı diye yaftalar canınızı sıkarlar o yüzden dedim. Ama tabi söylerseniz iyi olur. Bir de sizde ne kadardır var onlardan kapmadığınız ne malum o yüzden söylemeyin dedim aslında. Ama size bağlı tabi ki. Söylerseniz diğer kadınlar açısından çok iyi olur. Ben kaptığım için aşı olmam hiçbir işe yaramıyor. Ama çocuklarıma yaptıracağım inşallah. Neler çektim resmen psikolojim bitmişti

1 2 kez baktim ama biraktim. Herkesin deneyimi farkli, cok fazla bilgi kirliligi var. Daha once baska bir ameliyat olmadan evvel boyle bakmis kendi kendimi yemiştim. Okuduklarimla alakasi yoktu. O yuzden bakmamak en iyisi

hpv olanlar asi yaptirmis diye okudum. Doktor size onermedi mi

İki jinekolojik onkoloji doktoru da önermedi yani daha doğrusu bana bıraktılar ama dedikleri şu “biz bu aşıyı hiç cinsellik yaşamamış olanlara öneriyoruz ki gerçekten faydalı olsun” ben o yüzden yaptırmadım. Benim anksiyetem var ilaç kullanamam mesela, aşı vs yaptıramam. O
Sebeple yaptırmadım.
Güzel haberlerinizi bekliyorum. Süreç uzun sürüyor biraz o da yıpratıyor. Umarım her şey güzel olur.

Cok teşekkür ederim desteginiz icin. Umarim benimde surecim guzel gecer, burada umut verebilirim

Merhaba Çapa’daki doktorunuz hpvnin vucuttan atılması hakkinda bir sey dedi mi size onun dusuncesini de merak ettim

Merhaba Çapa’daki doktorunuz hpvnin vucuttan atılması hakkinda bir sey dedi mi size onun dusuncesini de merak ettim
merhaba, valla onu sormadım çok yoğun sürekli ameliyatta kendisi. Fakat yüzde 1,5 tekrarlama olasılığı var dedi. 4 hafta sonra kontrole gittiğimde soracağım hepsini. O benim de aklımda zaten

Benim jinekoloji onkoloji bölümündeki Prof. Doktorumda gardasil 9 aşısını tavsiye etti. En baştan yüksek riskli HPV tipleri positiv çıktı. Smear ascus çıktı, kolposkopi kronik servisit ve Endoservikal glandüler hiperplazi çıktı en son leep oldum oda cin1/lsil ve cerrahi sınırlar negatif çıktı. Herkes aşıyı ol diyor kafam karıştı tanesi 3250 tl üçlü aşı bu.

Ben bu konuda size bir şey diyemem ki. Kendi kararınız. Ben yaptırmayacağım ama çocuklarım yaşına gelince yaptıracağım

Ya merhaba o kadar kötüyüm ki anlatamam vajinamın iç kısmında 5 ay önce falan siğiller olduğunu fark ettim devlette doktora söyledim önemsemedi cildiyeden randevu al yakar dedi fakat 1 hafta önce bunun daha da çok arttığını fark ettim özele gittim ve bana doktor bunlar ilaç ile geçmez artık geçirirse buoderm diye asitli bir losyon verdi bunu sür 15 gün sonra gel dedi siğiller ilk vajina içindeydi penisin girdiği yerde ama şu an üstlerde doğru da çıkmış o kadar acım var ki anlatamam kaşıntı desem değil yanma desem değil ağrı desem değil çok fenayım ne uyuyabiliyorum ne oturabiliyorum çıldırıcam napacağımı bilmeden elim sürekli orada bastırıyorum ilk başta bastırınca hafifliyordu ama şimdi hiçbir şey fayda etmiyor ya ne yapayım nolur bana bir şey söyleyin bunun için

Evde asit uygulamak zahmetli ve riskli jinekoloji bölümüne gidip KOTER ile yaktırın gitmişken hpv testi ve smear testi verin, hpv pozitif olduğunuz için yapmanız gerekenleri biliyorsunuzdur zaten cinsel perhiz, jilet ağda yapmamak, sigara içmemek vs.

Az önce indirin sütünün çok iyi geldiğini duydum onu deneyeceğim Doktor'un yazdığı asit bir tık kuruttu ama başka yerlerde çıkmasına vesile mi oldu anlamadım pazartesi arayacağım doktoru eğer olursa direkt yaktıracağım canım çok acıyor artık teşekkür ederim bilgilendirmeniz için eşimle dört beş gündür ilişkiye girmiyorum iyileşene kadar da girmem zaten ona geçmesini geçtim çok fazla canım acıyor o vakitte kadın olmak gerçekten çok zor

HPV’nin ne olduğunu araştırmanızı öneririm zaten eşinizden size geçti cinsel yolla bulaşan bir virüs bu ve çok ciddiye almanız gerek çünkü tedavi edilmezse yıllar içinde kansere evrilebilir allah korusun.

Merhaba arkadaşlar , cin 1 hpv 16. Drum koterizasyon önerdi, başka bi doktorda yakma yaptırma altındaki hücre değişimini göremeyiz demişti, sizin bir fikriniz var mı kararsız kaldım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…