Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

: - Bende aynı şikayetle gittim doktora verdi krem hap geçiyoo o yanbma kaşıntı ınsanı çileden çıkartıyor.. mutlaka kullanın 2 ayda bir olmanıza gerek yok mantar

ben de kaşıntı şikayeti üzerine doktora gittim mantar oluşmuş dedi ve sora çataldayken yani jinekolojik muayene esnasında mantarı temizledi bir kaç aparat yardımıyla. ama canım çok yandı çok. aynı işlemi iki defa yaptı yaparken acı hissettim ama çataldan kalkınca geçti bitti.sonra doktorumun verdiği fitil krem ve sabunu aldım.birde sirkeli su formülü verdi. çok şükür iyiyim şimdi akıntım bile geçti

ben de yıllardır çekerim maalesef. benim bir şanssızlığım da bu hastalığa karşı en etkili etken madde olan flukanazol e alerjim var tablet ilaçları alır almaz hastanelik oluyorum ben şöyle bir yöntemle kurtuluyorum bu illetten, 1 litre iyi suyu kaynatıyorum, içine yarım çay bardağı üzüm sirkesi koyuyorum ve tuvaletten sonra bununla temizleniyorum. kaşıntım çok olursa azıcık içerileri de bu suyla yıkıyorum. inanın hem kaşıntıya iyi geiyo hem de mantara ve diğer bakterilere. ben bu yöntemi bi yerde okumuştum ve doktorum da bana "resmen kendi kendini tedavi ediyosun afferin sana" dedi! ben tavsiye ediyorum umarım faydasını görürsünüz. ayrıca eşinizle, sevgilinizle prezervatif olmadan ilişkiye giriyorsanız ara sıra onun da bu şekilde temizlenmesini sağlayın. onlarla bizim aramızda sürekli bir alışveriş oluyo bu mantarda maalesef. onlarda belirtisi ya da zararı olmuyo ama biz ne kadar tedavi olsak da onlar bize bizden aldıkları mantarı tekrar bulaştırıyolar.
geçmiş olsun herkese..

arkadaşlar merhaba. ben yeni katıldım aranıza. mantar illetini bende yaşıyorum. zamanında annemde çok çekmiş. sorun kremleri kullandıktan sonra tekrarlaması. annemin tavsiyesi. 1) pet şişenin içine bir ölçü su bir ölçü sirke koyup her tuvaletten sonra bu karışım ile temizlenmek. 2) bol sargı bezi edinip ped şeklinde hazırlayıp her yarım saatte bir bezi temiz yönüyle değiştirmek. (sakın günlük ped kullanmayın pamuklu bez yada tülbent olması gerekiyo) bunu 1 hafta boyunca düzenli olarak uygulayınca geçiyormuş. ben köyde çalıştığım için düzenli uygulayamadım. sömestr tatilini bekledim. simdi yapıyorum. faydasını görüyorum. hepimize geçmiş olsun.

bende olmuştum bıkere yenı evlıyken:S smear testınde cıkmıştı. ama ıyıleştım bıdaha olmadı . benım annemde oluyo ya sureklı ustelık koku oluyomuş kedi ölüsü gibi (

Arkadaşlar kaşıntı hadisesi için doktor krem ve sadece 2 akşam içilecek hap yazmıştı. Ben hiç kremi kullanmaya gerek kalmadan o iki günlük hap ile kesin çözüme ulaştım. Daha önce de belirtmiştim gerçi.

Krem kullanıp da geçmeyenler için öneriyorum: Keşke ilacın adına dikkat etse imişim. Doktordan ilaç isteyin. Demek ki krem çözüm değil. Sonuçta krem kana karışmıyor.Kaşıntı üzerine sürülmesi de mantar mı bakteri mi her ne ise onu tam öldürmüyor olmalı.Hem hastalığın belki kremin ulaşamadığı bölgelere ulaşmadığı ne malum. Krem sadece yüzeysel sürülür. İlaç ise kana karışıyor. Daha tesirli ve iyi bir çözüm demekki. Sadece iki gün içeceksiniz. Başıma ilk kez geldi. Bir daha da asla tekrarlamıyor.

Herkese geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende hamilelikten sonra geçirmiştim dr. fitil ve krem vermişti, 3 ay öncede idrar yolu enfeksiyonu çıktı hemen ardından mantar oldu, 2 ayda 2 kere hem enfeksiyon ardından gelen mantarı yaşadım çok kötü bişeymiş, ilaç kullanmaktansa kendime göre bi yol buldum, hafifte olsa ne zmn kaşıntı olsun hemen beyaz banyo sabunuyla yıkıyorm bi günde kesilio tabi çamaşırı sık değiştirmek gerekio

arkadaşlr çok ilerlemş mantar için işe yarar mı blmem ama ben henüz 16 yaşlarndayken bu illetle karşılaştm başta önemsemedim ama baktm tuhaf bir durum war çok canm yanıo kaşntı yüzünden yola yürüyemez oldum.. ve annem sağlsun şu şeklde kurtuldm:
şmdi bir atlet ya da ince bir tülbent işiniz görür..
atleti 4 parça olarak kesn uzunlamasına..snra bnları bir güzel ütüleyn tülbent çok uzun değlse kesmeye gerk yok.
ütüledkten snra o kestiğiniz bir atlet parçasnı iç çmaşırına yerleştirin tabi ki uzunlamasna..
her tuvalettn snra değştrin yani önce ön yüzünü sonra arka yüzünü çok kirlenmemşse içini açp o iki yüzü de kullann..
snra bu kirlenen bezleri çamaşr syuna yatırın ve makinede DİĞER ÇAMAŞRLARDAN AYRI tek başlarna yıkayn..
bi de tuvalet kağdı kesnlkle kullann..
biraz uğraştırıo gbi gözükse de inanın bir kaç adet döneminden sonra öyle bir rahatlıyacaksınız ki.. ilaç hiç kullanmadm bu şeklde geçti eğer çok acı çekiyorsanz adet döneminde pedin üzerine bu bezleri koyun bu şekilde tamamen geçio..
mantar bildiğiniz gibi nemli yerleri sewer we o bölgelerde çoğalır.eğer genital bölgeyi nemli bırakmzsanız bu sorunla hiç karşılaşmayabilirsinz..ancak dikkat edilmezse her kadının yaşayacağı bir durumdur maleseff..
anlattığım yöntemi uygulayın ilaca gerek kalmadan geçecektir :))

ben kesin çaresini buldum arkadaşlar bence herkez yararlansın!!!! ben 5 senedir çekiyorum ama nihayet kurtuldum!!! ilacı söylüyorumimafucin deri pomadı antifungal 15g kullanın çaresini bulacaksınızz eminim!!! kaşıntı ve akıntıdan bıkmıştım!!!ama nihayet çaresini buldum ve iyileştim...

Son düzenleme:
Ay bu lanet mantar yine geldi ya uff nefret ediyorum
ne güzel geçmişti antibiyotik kullandım geldi gene
yanma var ilişkiden sonra özellikle mahvediyor beni üzülüyorum
Şuan fitil kullanıyorum ve akıntı geliyor sarı sarı inşallah içerideki iltihabı söküyordur
Bu sirkeli suyu denemek istiyorum elma mı olacak üzüm mü acaba nasıl olcaka:?:44:

merve 02 ben elenielif sirkedir zeytinyeğıdır bunlar hiç fayda etmiyor sadece bir anlık rahatlatıyor pimafucin mantar ilacı al kullan sende benim gibi mantardan tamamen kurtulursun!!!

merve 02 ben elenielif sirkedir zeytinyeğıdır bunlar hiç fayda etmiyor sadece bir anlık rahatlatıyor pimafucin mantar ilacı al kullan sende benim gibi mantardan tamamen kurtulursun!!!

Canım bilemedim valla şimdi bide doğal yollardan denemek istedim ama
Bi eşime sorayım bakalım bu ilacı inşallah derdime deva olur bıktım yaa

demiş olduğunuz merhemi hemen aldım kullanmaya başladım umarış benimde mantar sorunum ortadan kalkar size çok duacı olurum yıllardır ilaç krem kullanıyorum bir süre geçip yine tekrarlıyor binşallah krem iyi gelir

ben de çok sık mantar olurdum eskiden günlük ped kullanıyordum onu bıraktım tehlikeliymiş zaten doktorum da söyledi ağartıcı varmış içinde bir de sık sık çamaşır değiştirip o bölgeyi temz tutmak şart kızlar..

selam arkadaşlar bende de böyle yanma ve süt kesiği kıvamında akıntı var hafif de kaşıntı mantar olabileceğini düşünüyorum elenielif arkadaşım pimafucin deri pomadı antifungal 15g bu pomadın iyi geleceğini yazmış bunun nasıl kullanıldığını bilen var mı? yardımcı olabilir mi lütfen ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…