Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

kızlar şu anda yaşadığım şey ne bilmiyorum. inanılmaz ağır bir kokusu olan bir sıvı gelmekte. fakat kaşıntı yok. yani yok denecek kadar az. bu akıntıya ne sebep oluyor olabilir? o koku beni mahvediyor. bazen başkalarına da gidiyordur diyorum inanın o kadar ağır. vajinal bölgem hep temiz ve kurudur. çamaşırımı hergün değiştiriyorum. hatta günde 2 kere bile oluyor,çünkü tabiri gayet caiz olarak antalyada donumuza kadar terliyoruz:) zaten mantar korkusuna henüz 1 kere gittim denize ve 10 dakika kaldım sadece. o bahsettiğiniz 4lü hapı falan mı kullansam acaba? ama işte mantara da benzemiyor aslında. hani kaşıntı falan dedim ya yok denecek kadar az. ne yapmalıyım nasıl geçer bu koku:KK43:

ttlım en iyisi bir dr görün kültür testi falan yaparlar o zaman öğrenirsin problemin kaynağını da :KK49:

ben de bir güzellik salonu işim sonrasında kapmıştım. bir de avonun simply delicate adlı yıkama jelini kullanıyordum o sıra. tam hangisinden kaynaklı bilmemekteyim. epey süre boyunca ihmal ettim geçer diye. rahatsızlığın adının ne olduğunu da tam bilmiyordum. bir kaç hafta önce doktor iki ilaç bir merhem verdi. ilacı 2 gün kullandım. geçti. dğerlerini kullanmadım bile hiç. boş yere çekmişim uzun süre bu sıkıntıyı diordum ki şimdi sizlerden tekrarladığını öğrenince üzüldüm.

kızlar diğer hijyen uygulamalarınız dışında mümkünse güzellik salonlarına hijyenliği içinize sinmezse kendinizi teslim etmeyin. bu da bir çözüm. ellerini, malzemelerini sürekli dezenfekte etmeleri lazım sık sık. örtüyü her seferinde değiştirmeleri lazım. ya da hiç gitmemek. bir de jelleri kullanmaya karşı filan temkinli olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
ayy bende neler çektim bu mantardan yaa çok şükür kurtuldum ama sonunda
doktorum vajinal fitil verdi.iki hafta eşimle ilişkiye girmedik.iç çamaşırı olarak beyazdan başka renk giymedim.onları güneşte kurutup yüksek ısıda ütüledim günde 4 yada 5 kere iç çamaşırımı değiştirdim.orayı devamlı kuru tuttum.hatta bazen saç kurutma makinasıyla bile kurutuyordum:)
bide numis med diye temizleyici var haftada 4 kerede onunla yıkadım.çok şükür kurtuldum tavsiye ederim bu yaptığım şeyleri.

Son düzenleme:
ben de bir güzellik salonu işim sonrasında kapmıştım. bir de avonun simply delicate adlı yıkama jelini kullanıyordum o sıra. tam hangisinden kaynaklı bilmemekteyim. epey süre boyunca ihmal ettim geçer diye. rahatsızlığın adının ne olduğunu da tam bilmiyordum. bir kaç hafta önce doktor iki ilaç bir merhem verdi. ilacı 2 gün kullandım. geçti. dğerlerini kullanmadım bile hiç. boş yere çekmişim uzun süre bu sıkıntıyı diordum ki şimdi sizlerden tekrarladığını öğrenince üzüldüm.

kızlar diğer hijyen uygulamalarınız dışında mümkünse güzellik salonlarına hijyenliği içinize sinmezse kendinizi teslim etmeyin. bu da bir çözüm. ellerini, malzemelerini sürekli dezenfekte etmeleri lazım sık sık. örtüyü her seferinde değiştirmeleri lazım. ya da hiç gitmemek. bir de jelleri kullanmaya karşı filan temkinli olmak.

Arkadaşımın rahatsızlığı nedeniyle gittiğimiz profösör (cildiye)Avon u kesinlikle kullanmayın dedi.

Arkadaslar ben de uzun sure mantardan cektim.. 2 -3 yil surdu hala da ara ara olurum ama o zamanlarda cok kotuydum.. asiri yanmam vardi.. oturamiyodum bile dogru duzgun.. gitmedigim doktor, kullanmadigim ilac kalmadi.. doktor benim icin yurt disi kaynaklara bile bakti ama baska tedavi yok ilaci birakalim dedi.. ama bu arada seker ve diger butun testler yapildi bisey cikmadi.. neyse ben ilaci biraktim sonra iki uc ay gecti ve yavas yavas yanmalarim dindi.. su an allaha sukur cok iyiyim.. yani gecmiyor diye kullandigimiz o ilaclar bizi daha kotu yapiyor dikkat edin.. eger uzun sure ilac kullandiysaniz birakin kendi haline vucut atmaya calissin.. ama ben gecti diye birakmadim bagisiklik sistemini guclendirici bir hap var onu kullandim dort ay kadar.. zaten uzerinde yaziyor vucuttaki mikroplara karsi vucudun savasmasini saglar diye.. simdi inu da kullanmiyorum ama ayda bir tane adet sonrasi tek kullanimlik fitil kullaniyorum(gyno canesten) onlem amacli.. ben kurtuldum insallah siz de kurtulursunuz hepinizi cok iyi anliyorum..

Ya benim arkadaşımda da uzun süre vardı. Sonra doktara gidince olay çözüldü. Ama hepsini şeker hastalığına bağlamamak gerekiyor.

ben de varıım...vajinal mantardan kurtulamıyorum...aşırı yoğun şikayetim yok sadece adette kaşıntı artıyor ve tahriş yüzünden oluşan yaralar gitmek bilmiyor tam iyileşti geçti derken sonraki adetim gelmiş oluyor ve al baştan oluyorum. en kötü tarafı adet sonrası çok can acıtıcı ve evli olduğum için ilişkiyi rezil ediyor söylemesi ayıp herdefasında gerdek gibi tedirgin aman yavaş ay acıdı falan rezalet... akıntı olmadığından ben mantar olduğunu anlamamıştım yaralar geçene kadar tekrarlıyo demiştim ama doktor kronikleşmiş içten akıntı var dedi. şimdi fitil,hap ve krem verdi her zamanki gibi kullanıyorum.bu arada fitilden sonra bayağı akıntı başladı herhalde ilahapı söktürüyor diyorum ama hafif kanlı geliyor sizde böle bişi oldu mu normal mi ki bu bilemedim.
doktor bana adet döneminde tekrarladığı için ped yüzünden böyle olan çok var mümkünse kaynamış ütülenmiş bez kullan dedi.pedler her ne kadar pamuksu yüzey deselerde petrol türevlerinden yapılıyormuş ve benim gibi hassaslar sorun yaşıyormuş. zaten ben ilk mantarı bekarken o günlük ped denilen şeyi kullanarak kapmıştım.1gün kullandım topu topu utanmasam gece acile gidecektim böyle bir yanma kaşıntı olamaz parçalayacaktım...o zamanda doktor çok kızmıştı her gördüğünüze heveslenmeyin doğal mı diye düşünün günlük ped de neymiş günlük kilot kullan dedi.
o gün bu gündür zaten günde en az 2kez çamaşır değiştiririm kaynar yıkarım ütülerim iyide temizlenirim nemli bırakmam ama işte adet dönemi napacam nasıl bez kullanim ki oof of...
bunu kullanamıyorsan çocuk bezini kullanabilirsin.

ben bundan aylarca kurtulamadım ılk sayfalarda şikayetlerım var zaten. ben evlı degılım. afedersınız ama ağda yaparken yırtılıyordu artık ağlaya ağlaya yapıyordum. gecelerı kaşıntısından ağladığımı bilirim. doktor bana günlük pedi yasakladı. devamlı kuru kalması gerekıyor bu yüzden pamuklu atletlerımden kestım o bezlerden kullandım ıslaklık hıssettıgım an bezın kuru yerını kullanıyordum tabı bezlerıde klotuda utuluyordum. tuvalet ıhtıyacından sonra su değdirmedım sadece peçete kullandım. böylece gectı ama üşenmeden yapmak gerekıyo. allah yardımcınız olsun

Merhaba ben 14 yasındayım nasıl olduysa mantar oldum 12 yasımdan beri var yani hangi doktora gittiysem geçmedi . lütfen yardımcu olurmusunuz :) . Neler yapabilirim nasıl geçer bunları söylerseniz sevinirim ...

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum bu sorundan çok şikayetçiyim vaninal mantarla ilgili herşeyi yaptım ama çare bulamadım... :KK43: hemen hemen her ay regly dönemimden sonra mantar oluyorum doktara gidiyorum ilaçları aksatmadan kullansamda hiçbir işe yaramıyor... önerilerinizi bekliyorummm

arkadaşlar bende uzun süredir bu mantar illetiyle uğraştım tam geçti derken geçenlerde doktora gttiğimde hala devam ettiğini öğrendim ve vagi-hex kullanıyorum şimdi bu ilacı kullanıp mantara veda edenler var mı?

bende oluyorum ara ara en son doktor bana fitil verdi o iyi geldi 1 haftalıktı geçti çok şükür :KK34:

bendede var mantardan. ama yazdılarınızdan anladığım kadarıyla bendeki ileri düzeyde değil. evlendiğimiz ilk sene yasmin kullandım. onu bıraktıktan bu yanada mantarla uğraşıyorum. sadece adet olmama yakın kaşıntı oluyo ve hemen adet öncesinde siyaha yakın bi akıntı oluyo. doktora gittim. ilaç tedavisi gördüm. 2 ay falan sorun yaşamadım. şimdi yine başladı. çocuk sahibi olmayı istiyoruz. mantar gebeliği engeller die yazılar gördüm burda bi kaç arkadaşın yazdığı üzüldüm şimdi. acaba o yüzdenmi gebe kalamıyorum.

bendede var mantardan. ama yazdılarınızdan anladığım kadarıyla bendeki ileri düzeyde değil. evlendiğimiz ilk sene yasmin kullandım. onu bıraktıktan bu yanada mantarla uğraşıyorum. sadece adet olmama yakın kaşıntı oluyo ve hemen adet öncesinde siyaha yakın bi akıntı oluyo. doktora gittim. ilaç tedavisi gördüm. 2 ay falan sorun yaşamadım. şimdi yine başladı. çocuk sahibi olmayı istiyoruz. mantar gebeliği engeller die yazılar gördüm burda bi kaç arkadaşın yazdığı üzüldüm şimdi. acaba o yüzdenmi gebe kalamıyorum.

canım bn mantar şikayetiyle doktora gittim. 1 hafta sonra test yaptım gebeydim :) hiç korkun olmasın. hatta o zaman doktora sormuştum o da mantar gebe kalmana engel değil dedi. korkma yani :) bende sürekli tekrar ediyo genellikle de antibiyotik kullandıysam ondan sonra oluyor :KK43:

canım bn mantar şikayetiyle doktora gittim. 1 hafta sonra test yaptım gebeydim :) hiç korkun olmasın. hatta o zaman doktora sormuştum o da mantar gebe kalmana engel değil dedi. korkma yani :) bende sürekli tekrar ediyo genellikle de antibiyotik kullandıysam ondan sonra oluyor :KK43:

bi kaç arkadaştan öyle yazılar görünce çok üzülmüştüm. çok teşekkür ederim cevabın için. içimi rahatlattı. insan stresten ne yapacağını şaşırıyo. ne güzel gebe kalmışsın. kutlarım. ALLAH sağlık sıhhat versin ikinizede İnş.

X