Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

önemli değil ..dr bidaha gitmedinmi...bence bi aktara danışıp bitki çayı falan dene bikerede

bulunduğum yerde daha önce gittiğim doktorlardan başka bi doktor olmadığı için gidemedim, ayrıca geçen muaynede canım çok yandığı için gitmeye de çekiniyorum. soğan suyu denedim 1 ay sanırım faydası olmadı. bu ay papatya ve adaçayı içmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olacak.

bende vardı ilaçlarımı kullandım şimdilik geçti.tekrarlamassa iyii
bide hamileleik düşünüyorum..mantar bebeğe de zararlı olabiliyor

bende adaçayı içiyorum ..sadece ada çayı..
bende papatyayı bi deniyeyim ..

ALLAH şifalar versin

bende aynı derteyım kremı kulanmayı bırakıyorum 10 gun sonra tekrarlıyor doktora gidip deteylı bilgi alacagım

ya bende mantardan cok rahatsizim hamileliyimin 3-4 ayinda bawladi simdi 2.5 aylik kizim var halada rahatsizim bu bir yana vajinal yoldan kizimada gecdi bagirsaklarinda cok mikdarda mantar cikdi ne yapa bilirim

Son düzenleme:
arkadaşlar,
mantar bayanlarda çok sık karşılaşılan bir durumdur.Tamamen kurtulmak diye bir şey çoğu zaman söz konusu değildir.antibiyotik kullanmak vajina temizliğine dikkat etmemek vajinanın nemli kalması stres bu durumu tetikler.başladığı anda farkedip mantar kremi sürmek ilerlemesini önler.Fitil en iyi gelen ilaçlardan biridir.ancak fitili evli olmayanlar kızlık zarından dolayı kullanamaz.mantar belirtileri kaşıntı koyu beyaz renkli kokusuz akıntıdır.

O kaşıntıyı da o hastalıklı akıntı yapıyor zaten.
Yarın ilk kez doktora gideceğim, nasıl muayene ediyorlar mantar için, rahimden parça mı koparıyorlar, acıyor mu merak ediyorum?

O kaşıntıyı da o hastalıklı akıntı yapıyor zaten.
Yarın ilk kez doktora gideceğim, nasıl muayene ediyorlar mantar için, rahimden parça mı koparıyorlar, acıyor mu merak ediyorum?

yok canım, parça falan koparmıyorlar,
benim iki önceki muayenemde yatırıp bakmamıştı bile ben şikayetimi söyledim dr ilaç yazdı,
10gün kadar önce yine mantar olmuştu bu kez başka dra gittim, muayene etti, o da öncekinin yazdığı ilaçların birebir aynısını yazdı
bi fitil bi antifungal bir de krem
yalnız ihmal etmeyin içeriye doğru yayılabilir Allah korusun

Teşekkürler. Ben de boğazım için antibiyotik kullanmıştım, yeni bitti, ondan oldu sanıyorum :2:

Merhabalar,
jinekoloğa gitmeyi hiç istemediğim için sorunumu hiç çözemedim. Daha doğrusu bunun bir rahatsızlık olabileceğini de düşünmemiştim.
Derdim şu, cinsel ilişki sırasında belli bir zaman sonra yanma acıma oluyo. Sanki mesaneye baskı yapıyormuş gibi her an işeyebilirmişim gibi, hiç rahat olamıyorum, çok nadiren rahatım haliyle bu da ilişkimi etkiliyo, istekli olmama rağmen yine acıyacak diye ilişkiden kaçıyorum.
İlişkiden sonra mutlaka tuvalete gidiyorum, yanma acıma oluyo bi de kokulu sanki.
Burada yazdıklarınızı okuduktan sonra acaba mantar mı var bende diye düşünmeye başladım. Akıntım oluyo, kaşıntı çok nadir, 2 ya da 3 kez yaşamışımdır ama bazen akıntım çok koyulaşıyo iplik gibi geliyo. Fazla detaylı oldu ama kusura bakmayın:// Yardımcı olursanız çok sevinicem özellikle bu 'işeyecekmiş gibi' olma durumunu yaşayan var mı, nedeni nedir, çözümü nedir...

merhaba canım,
bu "işeyecekmiş gb olma" durumu, acıma yanma genelde sistit (idrar yolu enfeksiyonu) olduğunda oluyor, onun dışında ilerlemiş mantar varsa da olur, sana tavsiyem önce bir jinekoloğa görünmen, sorun çözülmezse ürolojiye gitmelisin, ihmal etme canım.
sistit varsa kısa süreli bir antibiyotik tedavisiyle sorunun çözülür,
mantarsa da yine antifungal, fitil ve kremle sağlığına kavuşursun inşallah

çok teşekkür ederim, sanırım mecburen gidicem artık..

gitmeni şiddetle tavsiye ederim,
ilerlerse ufak tefek ilaçlar da çare olmayabilir canım

:'(( çok sağol. gece gece çok kızdım kendime, hadi jinekoloğa gitmiyosun bari netten araştır, bi de üniversite bitirmiş insanız:S nedense hep fiziksel, genital yapımla alakalı bir durumdur diye düşünmüştüm, çünkü bazen acıyor bazen acımıyor, bazen 2den sonra acıyor:S 1,5 senedir böyle

anlıyorum canım, önemli olan bundan sonrası
işte bir de orayla ilgili rahatsızlıklar da görmezden gelmeyi seçiyoruz nedense :26:
en kısa sürede sağlığına kavuşmanı dilerim

merhaba geçmiş olsun kesinlikle aile planlamasına gözük siprialim kaymış oyüzden iltihap mantar olmş hap fitil ilaçlar verdi tedavi olmazsan rahim hastalığına yakalanıraın allah korusun geçmiş olsun canım

size de çok geçmiş olsun... en kısa zamanda görünücem kadın sağlığı merkezlerinden birine.

Gözük canım ihmal etme iyi gecelr canım sana:13:

canım camasırını sık degiştir ve ütüle çamaşırlarını kuru tutmaya çalış gecmiş olsun

Ben pes ettim artik:) en iyisi onunla yasamayi ogrenmek, ic camasirin en pamuklusu, gunluk pedlerin eb iyisini kullaniyorum.ugrasip duruyorum amaaaan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…