Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

of ben atlattım sanırım fitil kullandım ilk gün dahada şiddetlendi ama 3.gün geçti inşallah tekrarlamaz

ilk sorduğun soruna bir cvp veriyim evet var tiroid hastası iseniz mantar sürekli tekrar edebilir.kendimden biliyorum.

birde sanırım vur deyince öldürmüşün kuru kalması gerekli ama çölede döndürme oranında bi ph değeri var makina tutulurmu hiç yazık günah
birde pamuklu giymek lazım.ve günlük ped kullanmamanızı öneririm nemi artırıyormuş ve daha fazla mantar ortamı sağlıyor buda bildiğiniz gibi

35 yaşımdayım, ilk çıktığı günden beri de günlük ped kullanırım, hiç nemi arttırdığını görmedim, hayatım boyunca da bir defa bile mantar olmadım. Bilakis, günlük ped temizlik ve ferahlık hissi veriyor. Günlük ped kullanımının mantar oluşumunun önünü açtığına inanmıyorum. Ayrıca pek çok saten, dantel v.s. iç çamaşırının da iç ağ kısmı pamukludur zaten, yani sürekli komple pamuklu çamaşır giymeye de gerek yok, genital bölgeye değen iç kısmın pamuklu olması yeterli.
O bölgeyi temiz tutmak, ama temizlikte de abartıya kaçmamak gerekli. Her gün alınan güzel bir duş yeterli olmalı. Ben bir de kendimi bildim bileli Sebamed'in genital bölge için olan duş jelinden kullanırım çok abartmadan, sadece dış genital bölgenin yıkanması lazım, çok detaya girilirse ph dengesi bozuluyor.
Mantarlar nemli ortamları seviyorlar, havuzlar, hamamlar ki hamamlara adımımı dahi atmam, ve benzeri ortamlar mantar bulaşması için çok müsait yerler. Bir de cinsel partnerin de en az sizin kadar temiz olması lazım, onda mantar varsa sizde olmaması imkansız. Bir arkadaşımın genital bölgesinde mantar çıktı, sonradan öğrendi ki erkek arkadaşının ayağında mantar varmış, bir şekilde bulaşmış işte...O zamandan hatırlıyorum tedavisinin zor olduğunu ve uzun sürdüğünü. Bu problemle uğraşan tüm arkadaşlara kolaylıklar diliyorum, geçmiş olsun.

Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

yaa evet işte aynı beni anlattın 3 yıldır kurtulamıyorumm bu iştenn napıcamm bilmiyorumm ve cinsel ilişki sırasında çok ağrım oluyo benim sizinde oluyomuu yardımm edinn

bende bu hastalıktan 1,5 sene boyu kurtulamamıştım bir diğer başlık daha acılmıştı orada da yazdım fitilimi tesadufen bir eczacının tavsıyesi ile aldım cunku doktorumun verdıgı fıtıl piyasadan kalkmış onun yerıne Cicadridina diye bir fitil onerdı iyiki de vermış nihayet bu kadar zamandır çekmiş olduğum candida dan kurtulum ilaç pahalı bir ilaç da değil 18 lira... adet bitiminden sonra bir kaç gun kullanıyorum pedlerimi ne kadar pamuksu da kullansam tahriş oluyordu ve cinsel ilişki sonrası bazen kullanıyorum... Ek olarak fazla yıkama olayını bıtırdım kuru tutuyorum ve yıne doktorumun yazmış olduğu papatya özlü bir intım jel markası procare bunu haftada 2 kere fındık kadar avucuma dokup yayarak yıkama yapıyorum ve ufak bır kaşıntı hissettıgımde travazol krem az mıktarda dış yüzeye suruyorum... umarım tum arkadaşlarım iyileşir... çünkü hayatımızı etkıleyen bir sorun...

ben de varıım...vajinal mantardan kurtulamıyorum...aşırı yoğun şikayetim yok sadece adette kaşıntı artıyor ve tahriş yüzünden oluşan yaralar gitmek bilmiyor tam iyileşti geçti derken sonraki adetim gelmiş oluyor ve al baştan oluyorum. en kötü tarafı adet sonrası çok can acıtıcı ve evli olduğum için ilişkiyi rezil ediyor söylemesi ayıp herdefasında gerdek gibi tedirgin aman yavaş ay acıdı falan rezalet... akıntı olmadığından ben mantar olduğunu anlamamıştım yaralar geçene kadar tekrarlıyo demiştim ama doktor kronikleşmiş içten akıntı var dedi. şimdi fitil,hap ve krem verdi her zamanki gibi kullanıyorum.bu arada fitilden sonra bayağı akıntı başladı herhalde ilahapı söktürüyor diyorum ama hafif kanlı geliyor sizde böle bişi oldu mu normal mi ki bu bilemedim.
doktor bana adet döneminde tekrarladığı için ped yüzünden böyle olan çok var mümkünse kaynamış ütülenmiş bez kullan dedi.pedler her ne kadar pamuksu yüzey deselerde petrol türevlerinden yapılıyormuş ve benim gibi hassaslar sorun yaşıyormuş. zaten ben ilk mantarı bekarken o günlük ped denilen şeyi kullanarak kapmıştım.1gün kullandım topu topu utanmasam gece acile gidecektim böyle bir yanma kaşıntı olamaz parçalayacaktım...o zamanda doktor çok kızmıştı her gördüğünüze heveslenmeyin doğal mı diye düşünün günlük ped de neymiş günlük kilot kullan dedi.
o gün bu gündür zaten günde en az 2kez çamaşır değiştiririm kaynar yıkarım ütülerim iyide temizlenirim nemli bırakmam ama işte adet dönemi napacam nasıl bez kullanim ki oof of...

hayatım boyunca mantar olmadım diye okuyunca şaşırdım valla burada ne işi var o zamanki dedim ama bunu nasıl sağladığını paylaşmışsın sağolasın.her iki adet dönemi arası zamanı kremlerle geçiren biri olarak valla çok özendim. ama canım neyin kime nasıl geleceği hiç belli olmuyor ki? sen günlük pedi iyi diyorsun çok memnunsun ama ben ilk mantarımı günlük pedi denediğim gün oldum ve doktorda az önceki yazıda paylaştığım gibi kızdı...
ben hiç günlük ped yada normal pedlerin iyi olduğunu söyleyen doktora denk gelmedim normal cilde belki zararı yoktur ama benim gibi hassas cildi olanlara bırak o pedler, pamuklu çamaşırın üstüne giydiğim kilotlu çorapın ağsı naylonumsuydu akşamı zor ettim iş yerinde.
temizlikte abartıya kaçmamak kısmına kesinlikle katılıyorum içini ıslak mendille falan silen varmış doğal yapısı bozuluyormuş.
bazı şeyler kişiye göre değişiyor ama kesin olan bilgi abartmadan temizlik,nemsizlik kuru tutmak,ütülenmiş pamuklu çamaşır...

mantar için verilen krem,hap ve fitil üçlüsünü kullandıktan snra adetleri geciken varmı aranızda?

Merhabalar,

Bende yasmin kullanıyorum ama yasminden önce de böyle bir sıkıntım vardı.Çamasırımı gun asiri degistirmekten tutun, doktorun verdigi vajinal sabuna,kreme kadar her seyi denedim ama Hemen hemen doktorlar hep aynı kremleri veriyor gördüğüm kadarıyla. Bunların dısında bitkisel vs alternatif bir çözüm bulanlar var mı?
Simdiden cok tesekkurler bayanlar

mantarı olupta çocuk sahibi olabilen varmı biçoğu mantar bebeğe engel dio bendede var belki konuyla alakasız ama cevaplarsınız sevinirim(((((

kızlar bende çok çektim hala da çekiyorum. En son gittiğim doktor dediki uzun süren mantarlarda altında başka bir hastalık olduğunu düşürünürüz örneğin şeker hastalıkları mantarı tetikler dedi. Şeker yükleme testi yapıldı ve Hipoglisemi hastası olduğum ortaya çıktı. 6 aylık tedavi yazdı ama 1 sene oldu yine düzenli her ay aynı adet olur gibi mantarda oluyorum farklı iki ilaçım var değiştire değiştire onları kullanıyorum. Bu arada evliyim ve 4 yaşında bir oğlum var hamile kalmaya çok etki ettiğini düşünmüyorum yoksa benim cocuğum olmazdı. (hamileykende mantarım ve idrar yolu enfeksiyonum vardı ve bebeğe zararlı olur diye tedaviyi red etmiştim). Rutin aralıklarla eşimede ilaçlarımdan kullandırıyorum ona da bulaşmasın ya da onda da varsa geçsin diye. Hijen olarak sebamedden bende çok memnun kaldım en azından dışdakini temizlemeyi başardım. Günde 1 sefer iç çamaşırımı değiştiriyorum ama özellikle kuru tutayım diye kendimi paralamıyorum ( çok şiddetli olduğunda yapmıştım hatta özel havlularım vardı steril onlarla kurulayıp yıkayıp tekrar sterilize eden sıvıya batırıyordum). Antalya bölgesinde yaşadığımdan malum bizde deniz olayı da çok. Tek dikkat ettiğim şey asla havuza girmiyorum. kendimi bir gün geçecek diye inandırıyorum ama benim hipoglisemiden dolayı kurtulma şansım çok düşük. İnşallah bir gün...

Ben evlendiğimden bu yana kadın hastalıkları denen şeyden kurtulamıyorum. Yeni evlendiğimde balayı sistit denen şey oldum ondan sonrada sürekli idrar yolu enfeksiyonu, mantar, rahim ağzında yara falan. Bu sorunları 7 yıldır çekiyorum. Şimdi hepsini geçtik son 8-9 aydan beri hiç geçmeyen azalmayan çok yoğun akıntım var. Vajen kültürü yaptırdım ve mantar çıktı ve doktorda sadece Funit verdi. 4 kapsül 2x2 kullanım. Hiç işe yarayacağını düşünmüyorum doğrusu. Kasıklarımda ağrı yoktu o da oldu yani kısacası git gide ilerliyor bu durum. Ayrıyeten son 1 yıldırda cinsel ilişki yaşamıyorum ayrılık aşamasında olduğumdan dolayı Bu yazıları okudukca aklıma şu takılıyor: ben hypo tiroid hastasıyım acaba diyorum sorun sadece ve sadece bundanmı kaynaklanıyor? Şeker testide sadece hemograma bakıldı o da normal çıkıyor. Acaba bu testi dahamı detaylı yaptırmam gerekiyor? Hani açlık tokluk falan oluyor ya?
Gittikce ümidim kırılıyor ve ben 33 yaşımdayım ve annede olmadım daha ve bu enfeksiyon mantar hiç geçmezse herhalde kısır olcam((
Herkeze acil şifalar

mrblar arkadaslar bende 8 aydir evliyimevlendikden sonra bazi seyler oldu ama ne oldugunu anlamiyorum doktorada gitmeye korkuyorum bisey sorcam mantar nasil oluyo belirtisi sadece kasinmami?:44::44:

evet papatya benim bir komsum var onda mantar varmis gencliyinde.
cocugu odu.iki tane oglu var 23-24 yaslarinda

ben bekarken de çok geçirdim mantar evlendikten sonra da ama çocuğa engel değil korkma 1 oğlum var çok şükür...

mantardan dolayı yara oluşuyormuş yara yaktırdım ama mantar duruyo heralde..
bazı arkadaşlar başka bi hastalığın (ŞEKER) mantarı tetiklediğini söylemiş bende de tsh yüksek çıktı ondan olabilir mi acaba.. kadınlar her acıyı çekiyo

kızlar şu anda yaşadığım şey ne bilmiyorum. inanılmaz ağır bir kokusu olan bir sıvı gelmekte. fakat kaşıntı yok. yani yok denecek kadar az. bu akıntıya ne sebep oluyor olabilir? o koku beni mahvediyor. bazen başkalarına da gidiyordur diyorum inanın o kadar ağır. vajinal bölgem hep temiz ve kurudur. çamaşırımı hergün değiştiriyorum. hatta günde 2 kere bile oluyor,çünkü tabiri gayet caiz olarak antalyada donumuza kadar terliyoruz:) zaten mantar korkusuna henüz 1 kere gittim denize ve 10 dakika kaldım sadece. o bahsettiğiniz 4lü hapı falan mı kullansam acaba? ama işte mantara da benzemiyor aslında. hani kaşıntı falan dedim ya yok denecek kadar az. ne yapmalıyım nasıl geçer bu koku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…