Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

merhaba arkadaşlar,

bundan iki ay önce, batar şikayetiyle doktora gittim, akıntı ve hafif kaşıntı da vardı. Evli olmadığım için doktor basit bir muayene yaptı, vajinal kültür tahlili yaptırdı, mantar dedi. Klasik 2 kapsüllü ilaçtan verdi, iki kez içtim ama şikayetlerim devam ediyor, adetimde de biraz düzensizlik var. Tekrar doktora gitmek istiyorum ama jinekolojik muayene olmak istemediğim için gidemiyorum, evli değilseniz ve ilişki yaşamadıysanız, doktorlar jinekolojik muayene yapıyor mu, benim gittiğim yaptı ama bir daha gidişimde muayene olmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevirim.

ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık

aynen banada aynı kremleri verip duruyolar ve kurtulamıyorum ve dediğin gibi bıraktığım an tekrar başlıyo... bu iyi gelen fitilin adını yazarsanız bizde doktorumuza sorabiliriz ???

burada nemden kurtulmak için duştan sonra saç kurutma makinası kullanan bir arkadaşın yorumunu okudum. aman sakın ha diyeyim, ne yaparsan yap sakın orana bunu yapma. sıcak bakterilerin çoğalması için en iyi ortamdır. birde saç kurutma makinasıyla sakın şeftaliyi kurutma sonrasında cayır cayır yanarsın valla, daha çok sızlar.

bugün gratisten sebamedin şey temizleyici jelini aldım, inşallah kurtulurum şu mantar denen meretten. kurtulamassam fincana turşusunu kurucam artık

Kızlar merhaba..mantarın türlerini biliyosunuzdur heralde eger aranızda peynir kesigi gibi gelen varsa ketoral 200mg kullanabilir.Hiç bi yan etkisi yok,10 kapsül günde 2kez.Her kadın bu sıkıntıyı cekio malesef

merhaba arkadaşlar. ya benimde vajinal mantar problemim var. kronik hale gelmiş gibi geliyo bana. bir dönem sadece fitil krem ve hap kullandım. geçti sonra tekrarladı. kaşıntı hissettiğim an travazol kullanıyorum. Ama yorumlarınızdan sonra farkettim sanırım benim hatam nemli bırakmam. yani şöyle banyodan sonra kurulanmıyorum ben . vücudum dışarıdan da nem alsın diye yani nemlendirici dışında :S sanırım hata yaptım . bu durumda aynı ilaçları kullanıp daha sonra kurulamam gerekicek anladığım kadarıyla. yaa çok sinir bozucu ve rahatsız edici bi durum. doktorada gitmiyorum duyumlara dayanarak tecrübelilerden adını alarak ilaç kullanıyorum. tamamen geçmeyen bi durum sanırım ya . bu arada batikon fikri iimiş denicem ben bunu mutlaka . zararlı olacak bişey olduğunu sanmıyorum. değişik çözümler bulan arkadaşlar varsa fikir verebilirlermi acaba.

merhaba arkadaşlar. ya benimde vajinal mantar problemim var. kronik hale gelmiş gibi geliyo bana. bir dönem sadece fitil krem ve hap kullandım. geçti sonra tekrarladı. kaşıntı hissettiğim an travazol kullanıyorum. Ama yorumlarınızdan sonra farkettim sanırım benim hatam nemli bırakmam. yani şöyle banyodan sonra kurulanmıyorum ben . vücudum dışarıdan da nem alsın diye yani nemlendirici dışında :S sanırım hata yaptım . bu durumda aynı ilaçları kullanıp daha sonra kurulamam gerekicek anladığım kadarıyla. yaa çok sinir bozucu ve rahatsız edici bi durum. doktorada gitmiyorum duyumlara dayanarak tecrübelilerden adını alarak ilaç kullanıyorum. tamamen geçmeyen bi durum sanırım ya . bu arada batikon fikri iimiş denicem ben bunu mutlaka . zararlı olacak bişey olduğunu sanmıyorum. değişik çözümler bulan arkadaşlar varsa fikir verebilirlermi acaba.

ya birde idrar yaparken yanma problemim var sistit olduğumu sanmıyorum çünkü olanlarda feci bir ağrı oluyormuş vs. bende sadece yanma var sizce neden olabilr fikri olan varmı?

Arkadaşlar ben ne kadar temiz baksam da devamlı akıntıyla birlikte bir koku oluyor. O kokudan nasıl kurtulabilirim aynı sorunu yaşan varmı? Mantar mı değilmi bilmiyorum ama olunca koku da oluyor mu?

Son düzenleme:
bendede sürekli mantar ve akinti oluyor akintimda koku oluyor ne yapmaliyim sizce bu durumda hamile kalmabilirmiyim

bu mantar hiç bir zaman geçmeyecek bişey herhalde tam geçti tamam diyorum bidaha başlıyor evden cıkmak bile istemiyorum sürekli ilaç mı kullanmamız gerekiyor hiç sorunu olmayanlara çok özenıyorum bu şikayetlerden kurtulan ve uzun süredir de olmayan varsa söylesin ne yapıp ne kullandığını hepinize teşekkürler şimdiden......

kızlar bende de benzer bir sorun var özellikle ilişki sonrası tekrar ediyor doktora gitmiştim bu şikayetten dolayı ve bana neo penotran forte fitil vermişti. bir hafta süreyle kullandım ve günde üç dört kere iç çamaşırımı değiştirdim ve pamuklu çamaşır kullanmayı alışkanlık haline getirdim. fitili kullandıktan sonra iyileşiyor bir süre iyi gidiyor ama cinsel ilişkiden sonra tekrarlıyor ağrı kaşıntı yanma sık ve küçük küçük idrara çıkma... özellikle ilişki esnasında canım çok yanıyor bir kaç gün sonra tekrar doktora gidicem ben de bıktım Allah yardımcımız olsun valla!

bana gittiğim doktorlardan biri idrar yolu enfeksiyonu diğeri de mantar var dedi, şikayetim nadiren vajinada ve kasık alt kısmında yanma ve vajinada beyaz tortular oluyor ama akıntım hiç yok nerdeyse,koku kaşıntı da yok. adet öncesi gelen kahverengi akıntılarım var birde. korunmayı bırakmakla bunun bi ilgisi varmı bilmiyorum ama benim öyle denk geldi.ne yapıcam bilmiyorum ilaçlar fayda etmedi temizlik konusunda hassasım zaten ama geçmiyor bu ay ilk defa yumurtlama gününden beri lekelenmelerim oldu. bi akıl verinnnnn((((((((

banada aynı şeyi dedi idrar yolu efk.vede mantar dedi fitil krem hap kullandım bir haftadır iyiyim inşlah tekrarlamaz..sende mantarsın ama ilerlememmiş sanırım ilaçlarını kullangeçer..dr alttan muayene ettimi ettiyse kesin ne olduğu anlaşılır..ne ile korunuyodun bende ria vardı çıkarttım zaten beni o mantar atti

şimdiye kadar gitmediğin hata ...muhakkat git seninde benim gibi çok ilerlemiş ...sana tavsiyem alttan muayene ol sonucu söle..geçmiş olsun.

idrar yolu enfeksiyonu diyen alttan muayne etmişti ve idrar tahlili sonuçlarıma göre öyle söylemişti ama diğeri sadece tahlil sonuçlarına göre mantarsın dedi.ben bir süredir korunmuyorum şikayetlerim de bundan sonra başladı sanki.

karbonatlı su ile wc sonrası vajinayı yıka belki faydası olur ama ilaçlaırını sakın ihmal etme

karbonatlı su ile wc sonrası vajinayı yıka belki faydası olur ama ilaçlaırını sakın ihmal etme

teşekkür ederim:) ama benim ilaçlarım biteli çok oldu ilaçları kullanırken yanmalar daha çok artmıştı ve iyi yönde bir değişiklik olmamıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…