Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

bence önce mantarı tedavi et,ondan sonra peşinden ara vermeden floragyn kullan.o şekilde etkili olur.bu şekilde floran mantardan temizlenmiş olsun ki kendini çabuk toparlasın :)
zlar bu önerdiğiniz ilaçlar dr tavsiyesi mi yoksa siz araştırarak mı buldunuz?Bende de aşırı kaşıntı ve kötü kokulu akıntı var,sizce bende de mantar mısır.Dr a gitmeden bu ilaçları denesem siz ne dersiniz??

Ben önce doktora git derim. Mesela ben 1 yılı aşkındır mantarım. 1 yıldır gitmediğim doktor kalmadı. Sonunda baktım doktorların verdiği ilaçlar işe yaramıyor. Buraya baktım. Burdam edindiğim bilgileri denemeye başladım. Mantarda akıntı kötü kokulu olmaz diye biliyorum. Sen kesinlikle doktora git.

ya
sağol canım ya ama ben asıl muayeneden korkuyorum yani alttan muayene gerekiyor sanırım.
Birde burada kültür alıyor falan diyorlar, nasıl alınıyor acaba kültür, korkuyorummm...

bence önce mantarı tedavi et,ondan sonra peşinden ara vermeden floragyn kullan.o şekilde etkili olur.bu şekilde floran mantardan temizlenmiş olsun ki kendini çabuk toparlasın :)
arkadaşlar bence buradan birbirimize ilaç önerisinde bulunmamız doğru değil.
Çünkü size iyi gelen bir ilaç belki bana tam aksi etki yapabilir.
Sonuçta ciddi bir iş bu ve aksi etki yapıp kötü sonuçlara da sebep olabilir.Tabii Dr değilsek ilaç önermemeliyiz bana kalırsa.

Merhaba bayanlar. Benim uzun süredir akıntı problemim var. Doktora gittim ilaç ve fitil vermişti. İlaçları kullandıktan sonra geçti ama tekrar başladı. Merak ediyorum bende mantar mı var?Adetim biteli 3 gün oldu. Sarı akıntı yine başladı ve hafif karın ağrım var. Sizce bu mantar mıdır? Doktora gitmeme 1 hafta var. Bir türlü geçmiyor.

işte buna çok sevindim :)

ben doktor değilim fakat sağlıkçıyım ve ismen önerdiğim ovül ilaç değildir.biraz araştırma yaparsanız bunu siz de göreceksiniz.ayrıca bu ovülün mümessilliğini yapmadığım için kimseye böyle bir ısrarda da bulunmadım.burası paylaşım ve öneri sayfası olduğu için tecrübelerimi paylaştım.almak yada almamak size kalmış :)

ben mantarla 3-4 yıl uğraştım.sayısız doktora gittim ve tedavilerini uyguladım.internette çok uzun süre araştırma yaptım.hem bir dr arkadaşımın tavsiyesiydi hem de internet araştırmalarımın sonucu olarak kullandım.siz kesinlikle doktora gidin,mutlaka muayene olun.dr sorun ve ona göre kullanın.

Arkadaşlar merhaba mantar mı bilmiyprum ama benim de çok kötü kaşıntım oluyor dayanamayıp kaşıyorum ve tahriş olup kanıyor ve sürekli akıntım var sarı kokulu 7 ay önce doğum yaptım hamile kalmadan önce de vardı erken doğum yaptım bir buçuk ay hastanede yattım o ara antibiyotik tedavisi görmüştüm geçti sonra doğum yaptım eve geldim yine başladı ne yapacağım arkadaşlar fitillerde işe yaramıyor kaç kere doktora gittim

evet haklı olabilirsiniz sonuçta buradaki herkesin bu bilince sahip olduğundan yola çıkarsak dediğiniz doğru:)
Ama ya bir de gidip eczaneden alıp kullanan ve ne olurdsa olsun ağızdan alınmasa da tedavi niteliği taşıyan bir kimyasal olduğunu düşünürsek,bence yine de isim vermek çok doğru olmayabilir.Sağlıkçı olsanız dahi öyle bence:)
Neyse amaç sizi yermek değil,sonuçta siz de iyi niyetle, insanlar faydalansız diye yazıyorsunuz ...
Ben sadece uyarı yapmak istedim bilmeyenler için.

Bircok yorum okudum ama vajinada beyazlik var diyeni görmedim acaba bu benimkinin cok ileri seviyede oldugunu mu gösteriyor??

burasının, önerilerin yapıldığı ve tecrübelerin paylaşıldığı bir forum olduğunu düşünürsek,bu noktada beni değil de bilinçsizce kullanmak isteyenleri uyarmanız daha doğru olur.zira ben de önceki sayfada mutlaka doktora gidilmesi gerektiğini vurguladım.

Bundan 3 yıl önce girdiğim bir denizden kaptım bende vajinal mantarımı. 3 yıldır yakamı bırakmadı sağolsun. Doktorun verdiği ilaçlar dönemlik geçirdi ancak sürekli yeniden belirdi. En son gittiğim bir doktor vajinal fitil ve bazı ilaçlar verdi. Kullandım, geçirdi birkaç aydır da zuhur etmedi. Ama bu sıralar yeniden tekrarlayacakmış gibi hafif hafif kaşıntılar başladı. Hayırlısı..

yıllardır çekiyorum bu mereti tabi bekarken ne olduğunu bilemiyordum akıntı deyip geçiştiriyordum ne zaman ki evlendim bebek istemeye başladım mantar teşhisi de küüüüt diye kondu karşıma.
4 farklı doktora gittim sonunda bir ilaç ve fitille yendim 3-4 aydır da rahattım fakat bu aralar yine nüksetti. ama anladım ki tamamen vajinayı kuru tutmakla alakalı,adet dönemimde vajinal bölgemi çok kuru tutamadım yoğunluktan,şimdi doktor tekrar ilaç verdi aynısından ama kullanmak istemiyorum çünkü gebelik düşünüyorum Allah'ın izniyle.kendi kendine geçti gibi bir şey oldu anlamadım ben de :/

İyi günler arkadaslar, ben 4 haftalık hamileyim vajinal mantar için travocort adlı kremi kullandım. Hamile olduğumdan haberim yoktu. İlacın hamilelikte ilk 3 ay kullanılması sakincaliymis.fazla da kullanmadim ama şimdide korkuyorum bebeğe ne gibi zararı olabilir. Kullanan varsa Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Afedersiniz bir sorum olacaktı. Adet döneminde vajina nasıl kuru tutulur ki ben ıslaklık hissediyorum hep normalde iki kez değiştirirken bedi bu sefer 2 günde bir paketi bitirdim fakat hala içim rahat değil.

Afedersiniz bir sorum olacaktı. Adet döneminde vajina nasıl kuru tutulur ki ben ıslaklık hissediyorum hep normalde iki kez değiştirirken bedi bu sefer 2 günde bir paketi bitirdim fakat hala içim rahat değil.
Kullandığınız markanın ne olduğu çok önemli öncelikle. Eskiden kullandığım ped gerçekten rahatsızlık veriyormuş değiştirince anladım.Bir de ped değiştirirken mutlaka peçete ile bölgesel kurulama yapın.Ben özellikle buna dikkat ediyorum hatta sadece adet dönemimde değil normalde tuvaletten çıkınca da mutlaka peçete ile çok sağlam kurulayıp öyle çıkıyorum.Islaklık,nem mantarın yegane tetikleyicisi,kuru tuttuğunuzda mantarın büyük ölçüde önüne geçmiş oluyorsunuz.

Markasını sorsam bedin çünkü güvenemiyorum ben de hepsine. Cevap için teşekkürler ayrıca.

öncelikle herkese hayırlı cumalar.. bende sorun var kaşıntı haffif yanma dönem dönem.... eczaneden ilaç merhem aldım ZALAIN.. Kullananız oldu mu faydası buqün 2.günüm ...

Doktora danışmadan ilaç kullanmasaydınız keşke. Birine iyi gelen ilaç siz de aynı etkiyi göstermeyebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…