Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

selam kızlar
Ben geçen sene miyom ameliyatı oldum. ameliyattan sonra da önce siyah sonra kahverengi sonra yeşil derken bu akıntı ve kaşıntı illeti ile tanıştım. Doktorlar her ay başka bir şey denediler geçmedi geçmedi geçmedi.
Ameliyat olduğum dönemde çok fazla antibiyotik kullanmıştım önce ona başladılar. Gerçekten de sonrasında grip çin bile antibiyotik içince kaşıntı, akıntı, yanma otomatikman başlıyordu.

İlk başlarda flucan tablet ve zalain fitil kullanıyordum kullanır kullanmaz geçiyordu ama adet dönemi yaklaştımı tekrar başlıyordu.

Şimdi bir yazı buldum şu adreste: http://www.tmc-online.org/userfiles/sunumlar/11_Kas/Hakan_Ozan.pdf
okumanızı tavsiye ederim.

Burada anlatılana göre yıl içinde 4 kereden fazla tekrarlıyorsa artık adı tekrar eden mantar oluyor. Ben aşağıdaki reçeteye göre bugün eczaneden ilaç aldım. Sabah yutulanları içtim inşallah işe yarar ve tekrar etmez. Akşam da diğerlerini yapıcam.
İnşallah bana da size de faydası olur.

Başlangıç tedavisi
○ 7-14 gün topikal tedavi, VEYA
○ 100mg,150 mg veya 200mg oral flukonazol, 3 gün arayla 2 doz şeklinde

İdame tedavisi
○ 100mg,150 mg veya 200mg oral flukonazol, haftalık tek doz, 6 ay
○ Topikal klotrimazol haftada 2 doz
○ 500mg klotrimazol fitil, haftalık tek doz
○ haftada 2 kez oral veya intravajinal nistatin
○ ayda bir kez oral 200mg itrakonazol

Kızlar ya ben adetimin ilk günü bu 4 lü mantar hapını aldım. Sabah 2 akşam 2 attım. Adetim bitti bugün 10. günüm. Ama dünden beri vajinamın içini sanki böyle yırtıyorlar; Kesiyorlarmış gibi acıyor. El süremiyorum. İçerisi çok mu kurudu acaba , hani mantarım geçecekse razıyım da. Bu içtiğim 4 lü ilaçtan mı oldu dersiniz? Adetim bitti biteli akıntıda yok. Kupkuruyum. Ama çok acıyo yara gibi. Bu dörtlü ilacı kullandıktan sonra böyle mi oluyor acaba?

Bende aynı durumdan şikayetçiyim. Doktora gitmek istiyorum ama biraz utanıyorum. Muayene şekli nasıl biliyormusunuz?

Deborah doktora sorabildinmi probiyotik ne zaman kullanılacak diye?

Deborah doktora sorabildinmi probiyotik ne zaman kullanılacak diye?
Canım kusura bakma ben seni beklettim ama dünya telaşı insan unutuyor.Yoksa ızdırabını anlıyorum çok üzgünüm...
Unutmuştum ama bugün arayıp senin için sordurdum dr a, adetin bittikten sonraki 10 gün içiyormuşsun. günde 1 tane aynı saatte içmeye özen göster emi canım. bence 6 ay devam et buna.İnşallah işe yarar çok geçmiş olsun...

eczaneden fungan diye ikili bi hap aldım ve çok şükür kurtuldum inş. tekrarlamaz

Teşekkür ederim Deborah ... Sorun değil. Ben sen söylediğin andan itibaren aldım kullanmaya başladım. 5 gün kulandım araya adet girdi. Adetin ilk günü 4 lü mantar hapını kullandım. Bu sebeple 1 hafta probiyotik e ara verdim. Adetim bitti tekrar başladım. Sorun değil; 10 gün daha kullanırım. Hem nekadar çok kulanırsam okadar iyi gibime geliyor. Bu arada bir de propolis ekstract kapsül aldım dün ona başladım. Bu arada söylemeye korkuyorum ama; Adetten sonra mantar bitti gibi akıntı yanma falan yok Pazar gününden buyana. Ama hangisi etkili oldu bilmiyorum. Attığım 4 lü mantar hapı mı Probiyotik mi? Belkide her ikisi birlikte etki etmiştir. Ama benim mantar bitince olay bitmiyor. Birde mantardan tahriş olan çiş deliğim var. Orası hala bana sıkıntı vermeye devam ediyor. Ama umudum var. Şu mantar tam anlamıyla geçtiyse bir süre sonrada çiş deliğim geçecek inanıyorum.

Dikkat et çok tahriş etme ve çok yıkama. ilaçları da iyi geliyor diye çok çok kullanma dozu neyse onu kullan derim mantarı geçsin derken karaciğerine zarar gelmesin ,umarım atlatırsın çok geçmiş olsun tekrar görüşürüz yine

antıbıyotık kullanmamı gerektırıcek dıye hastalanmamaya calısıyorum en basta

beslenmeme dıkkat edıyorum maya, kafein , seker bunlar cogaltıyor

cok sıcak veya cok soguk su , gunluk ped tekrarlatıyor

ben camasırlarımı normal deterjanla yıkadıkdan sonra sırkelı suyla durulayıp utuluyorum

esımınde benımde ıc camasırlarımızı ayrı yıkıyorum

bazen sırkelı suyla vucudumu yıkıyorum

bazen camasırsız gezıyorum evde hava alsın dıye

yogurt probıyotık yıyecek ve ıcecekler kefır ıcmek bunlar fayda edıyor

bıde benım 13 yasımdan berı ınatcı mantarım vardı kronık

onca ınatcı mantarı bıtek zolax ısımlı ılac cozdu ve aylarca fıtıl kullandım

fıtıl bıttıkden sonra bıde flora duzenleyıcı fıtıl kullandım

Selam kızlar benfe yeni evliyim bir defa fitil kullandım exagyn isimli geçmişti mantarım ama sonra ilişki sonrası yanmam ve süt kesiği mi diyorlar neyse değişik akıntım oldu. Yinelediği için doktor eşli tedavi önerdi. Eşiyle birlikte ilaç kullanan oldu mu hiç

ben de 2 yıldır tedavi oluyordum. sürekli fitil ve ağızdan alınan haplar verdiler ama en son gittiğim doktor "zolax" verdi, içinde 7 tane var, bunların 3'nü eşin içsin 4'nü sen içeceksin dedi, haftada bir kapsül şeklinde içtik. 1 aydır sesi soluğu yok mantarın,inşallah bu kesin çözüm olur.

Kızlar bu dörtlü mantar hapından şifa bulanlar; ne kadar süreyle kullandınız yani bir kutu alıp sabah 2 akşam 2 kapsül kullandıktan sonra kaç gün sonra aynı tedaviyi tekrarladınız ve ne kadar süre böyle devam ettiniz? Benim doktor ayda bir dedi ama; 14 gün sonra tekrarladı mantar. Sürekli bir tedavi gerekiyor ama ne kadar süre?

Maflor diye bir vajinal tablet var, içeriği prebiyotik, her adet döngüsünde, adet bitiminde ilk üç gün her gün, sonra 3 günde bir olmak üzere 10 tane kullanıyorum ve sürekli tekrarlayan mantardan en sonunda kurtuldum.

Delorean bende maflor kullandım ama hiç işime yaramamıştı. Senin mantar ne kadar zamandan beri devam ediyor. Acaba benimki 1 yıldır iyice kronikleştiği içinmi bana faydası olmadı.

Birde kızlar artık ne yapsam olmuyor. 1 ay önce iyi gelen şeyler mesela sirkeli su, 4 lü hap gibi iyi gelen ne varsa şimdi 1 gün bile rahatlamamı sağlamıyor. probiyotik kapsül alıyordum zaten şu sıra birde propolis ve sarımsak yemeye başladım. Bugün başka bir doktora gittim. Baya bi ilgilendi. Smear testi, kültür, kan ve idrar tahlili istedi. İlk defa bi doktor bu kadar şey istedi. Ama umutlu konuşmadı. "Bazı kişilerin kendi bünyesi yapıyor dedi. Orayı yakma bilmemne birsürü operasyondan bahsetti. Bu operasyonların yapıldığını ama yinede mantarın geçmediğini bu kişilerin kesinlikle ilişkiye girmemesi gerektiğini hatta nerdeyse ilişkiyi bırak boşansın demeye getirdi. Allahtan bekarım. Hayır evlenmeyi de düşünemicem bu gidişle
Çıldırmaya az kaldı. Allahtan çalışıyorum bu dertle bir de evde oturan biri olsam şu an bakırköye yatırmışlardı beni. Yarın Psikiatır dan randevu aldım. Bari bu hastalıklar ( Bu arada geçmeyen bir de karın altı ağrım var) geçmiyo Bana bu hastalıkları kafama takmayacağım bir rahatlama sağlasın diye gidiyorum. Yoksa vajinamdaki yanma yüzünden az kaldı YANGIN VARRRRRR diye camdan atlıcam bi gün Zaten şu sıralar hangi doktordan ne zamana randevu aldım artık karıştırıyorum.

Bu arada bugün Miraç Kandili bu vesile ile kandiliniz mübarek olsun kızlar...
Küçücük bir mantar bizi bu hale getiriyor ya allah beterinden korusun.
Ne kadar Şikayet etsemde bendeki derdi nimet sayanlar var biliyorum.
Küçücük te olsa aylardır hayatımızı cehenneme çevirebiliyor işte. Bu sebeple Bugüne özel duam Yine sağlık için olacak; Allah dermansız dert vermesin; Benim sizin ve tüm hastaların tez zamanda şifasını versin;Beterinden esirgesin...
Doktor bu kadar umutsuz konuşsada hala umudum devam ediyor.
Hergün yeni bir umut...

Bende aynı durumdan şikayetçiyim. Doktora gitmek istiyorum ama biraz utanıyorum. Muayene şekli nasıl biliyormusunuz?
bakıre ısenız sızın sıkayetlerınız dogrultusunda krem yada hap yazarlar, bakıre degılsenız vajınal muayene yapıp smear testı yapıp kesın tanıyı koyarlar egerkı vajınal akıntı problemınız enfeksıyonel bırsey ıse candıda vb. gıbı genelde ılk etapta fıtıl verırler, gecmezse ve ya kasıntı sıkayetınız der varsa krem yada hap tedavısı uygularlar.
vajınal muayeneden korkmayın hıc canınız acımıyor rahat olun yeter

arkadaşlar benim de 3 yıl devam eden kronik ve inatçı mantarım vardı.yıllarca kullanmadığım hap krem fitil kalmadı.ilk zamanlar ayda 1 kez falan oluyordu ama son zamanlarda ilaç/fitil kullanımından 1 gün sonra hemen başlıyordu.hayatım işkenceye dönüşmüştü,cinsel ilişkiyi bile etkilemişti.ciddi psikolojik travma da yaratmıştı.doktorlar hep mantar tedavisine yönelik ilaçlar verdikleri için kısır döngü içine girmiştim artık.doktora da gitmeyi bırakmıştım.neyse ki kendi tedavimi kendim buldum ve 3 yıllık eziyetim sona erdi.
öncelikle mantarı tedavi ettim (hap+fitil) fitiller biter bitmez ara vermeden flora düzenleyici fitil kullandım (floragyn ovül) kesinlikle mucize bir ilaç,benim kurtuluşum oldu. sürekli ilaç kullanmak da flora yapısını bozduğu için bir süre sonra ilaçlar da fayda etmiyor diye düşünerek floragyn kullanmaya karar vermiştim.iyiki de öyle yapmışım. bununla beraber sirkeli suyla taharetlendim ve çamaşırlarımı sabun tozuyla yıkayıp ütüledim.bir de pamuklu bez kullandım( bildiğimiz şu annanelerin kullandığından :) ) ve her akıntım olduğunda bezin ters tarafını çevirdim.böylelikle hep kuru kalmasını sağladım.işte bu şekilde 6-10 gün sonra mantar illetinden tamamen kurtuldum. herkese şiddetle öneririm. adet sonrası ve antibiyotik kullanımı esnasında da floragyn kullanıyorum,florayı korumak için. şu anda sonuç: hiç hissetmediğim kadar iyiyim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…