Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Merhaba, bende exagyn fitili kullanıyorum dün akşam 4. yü attık iyicene itiyorum sabaha kadar yatıyorum ama sabaha fitil olduğu gibi dışarı çıkıyor. Var mı bu sorunu yaşayan işe yaramıyor mu ki?

Kizlar benimde vajinal mantarim vardi 2 yil boyunca onla ugrastim yani feci bisey, bissuru ilac kullandim, en son intetnette buldum çay agaci yagi iyi geliyomus diye ,ilk surusde gecti ve 4 aydirda yok cok sukur tavsiye ederim aktarlarda falan bulunuyo cok etkili gercekten isinize yarar insallah

banada cok oluyor doktara gidiyorum hap veriyo yada krem kullanıyorum 10gün kadr geçiyor sonra tekrar aynı şikayetler oluyor kaşınma özellikle yanma ne yapmalıyım sizce?? temzligimede önem veriyorum

Canim mantarin gectikten sonra mi hamike kaldin

Canim peki surdugunde yakti mi yakar diye duymustum sanki

Mantariniz varken mi hamile kaldiniz banada tyardim edin lutfen

Yağmur559 eger mantar hamilelige engel mi diyorsan kesinlikle değil.içini ferah tut canim.

onu bunu bılmem arkadaşlar mantar buyuk sorun ben ılaçla tedavı olduktan sonra pamuga bır mıktar çay agacı yagı damlatıyorum hıcbır yan etkısı yok akıntı kasıntı mantar hepsi gecti tavsiye ederım iç çamasırınıza bıle damlatabılırsınız ıkı damla eczacımız sagolsun

mantarın tek tedavisi doktorun verdiği ilaçları aksatmadan düzenli kullanmak iç çamaşırınızı ıslak tutmamak ve eğer evliyseniz partnerinizin de kişisel temizliğine önem göstermesi ben evlendikten sonra 2 sefer mantar oldum ikincisinde aklım başıma geldi düzenli ilaç kullanımı sonrası kronik idrar yolu enfeksiyonum da kalmadı çok şükür her ay idrar yollarım enfeksiyon olurdu o kadar vahim durumdaydım yani

bende yarın doktora gideceğim mantar var sanırım akıntı ve deli gibi kaşıntı oluyo bendede üzüm sirkesiyle yıkadım bi kaç defa kaşıntı yok 10 gündür falan deneyin isterseniz :) 2 bardak suya 1 bardak üzüm sirkesi katıyosunuz o bölgeyi yıkıyosunuz..ben sirkeyi daha az katmıştım yakıyo biraz.benim ilk denemede bile fark etti

1 litre suya yarım çay bardağı sirke konulmalı ölçünüz çok fazla zararı olabilir. birde yoğurdun iyi geldiğini okumuştum içinde laktobasiller olduğu için enfeksiyon oluşmasını önlüyormuş ama yoğurdu sürerek değil tüketerek faydalanılmalı

Anti fungal olan kremleri deneyin antibakteriyel olanlar cok ise yaramiyo ben de fitil kullandim o sekilde kurtukabildim fitil ve krem.

Kizlar benimde beyaz peynir kivaminda akintim oldu ama kokusu yok kasintida yok simdi enfeksiyon icin krem aldirdim eczaneden .iliski sirasinda canim yaniyo ne ki bu mantar mii anlayamadim hic birsey

Benim de vajinal tahris oldu galiba idrarda yanma oluyo.off her seye de dikkat ediyorum yine oluyo yine oluyo.

arkadaşlar merhabalar,
yanlış antibiyotik almam sonucunda bağışıklık sistemim çöktü ve sürekli olarak vajinal mantar oluyordum.
artık bu durumdan bıkmıştım.sürekli dr. ilaç fitil probiyotik kullanıydum geçici çözüm oluyordu.5 aydır bu şekilde devam etti.ama nihayetinde geçti çook şükürler olsun...ne ilaç ne fitil ne de probiyotik geçirdi...benim mucize olarak nitelendirdiğim çörek otu ve yağı anında geçirdi.bi sitede okumuştum.10 mg çörek otu yağının şırınga ile vajina içine sıkıyorsunuz.ben bunu son çare denedim keşke ilk başta deneseydim.ne bu kadar çile çekerdim ne de param giderdi.sabahları aç karnına çok faydası olduğu için bir kaşık aç karnına çiğneyerek su ile yutuyorum ..siz de araştırın ... bi mucize bence

bende de mantar mı bilemeyeceğim ama rahim duvarına yapışan akıntı ve deride pullanma vardı. doktora gitmedim. günlük ped kullanıyorsunuz onu bırakacaksınız öncelikle. ben hiç bırakamam diyordum çünkü yıllardır kullanıyorum ve kullanmadığım zamanlar kendimi çok rahatsız hissediyordum neyseki bırakabildim şu an rahatım. genital bölge temizliğini sabun ya da duş jeli gibi kimyasal bir şeyle asla yapmayacaksınız. sadece su. sonra tuvalette her zaman küçük pet şişede 1/4 ü elma sirkesi kalanı su olan bir karışım bulunduruyorum. ara sıra pamukla ondan sürüyorum. çok faydası oldu kullanalı artık olmuyor.

yumurtalarımda şiddetli ağrı ve yoğun akıntı sebebiyle bugün doktora gittim mikrop kapmış olduğumu söyledi.günlük pedden uzak durmam,pamuklu camaşır giyinmem ve dediğiniz gibi duş jeli veya şampuanla temizlik yapılmaması gerekiyormuş.bunun dışında her wc den sonra suyla yıkanarak yukarıdan aşağıya kurulanarak temizlik yapılması lazımmış.
aynı zamanda kiraz sapını kaynatıp için kızlar birebir çözüm

merhaba bende de mantar sorunu var ama ben netten araştırmalarıma ve burdan okuduklarıma göre kendi başıma iş aldım ve gittim eczaneden floragyn ovül aldım onu iki gündür kullanıyorum ama ikisin de de ilacın ucu kahverengi, bu normal mi yoksa bozuk mu bilemiyorum içeriğini bilen varsa kahverengi olması normal mi anlatabilir mi birisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…