Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

merhaba kizlar o mantar denen illet bendede var hemde uzun zamandir yeni evliyim iliski sırasında canim yaniyordu gittim doktora muayene de cok zor oldu ilaç fitil verdi smear yaptı bakalim ne cikicak ama ilaclar yine ise yaramaz ve kasinti akinti baslar diye ödüm kopuyor

beş on yıldır çekiyorum diyenler sanırım sürekli tekrarlıyor demek istiyor.Peki benim gibi 20 gündür hiçbir rahatlama yaşamayan var mı aranızda.20 gündür kaşıntı yanma ve uykusuz geceler arada da 5 günlük bir regl.başladığı gibi gittim doktora 4lü tablet 2li fitil arsda 5 gün regl ve 2 doktor eksilttim.3. doktor tekrarlamış dedi yine bu sefer 2li tablet 2li fitil 5 gün ara ile kullanmam için verildi.ilk kullandığım gün ve ertesi hiç bir işe yarsmadı doktoru aradım yarın iç dedi bekleme.Az öncede zavallı eşim doktoru aramış ağlıyor acile gitsek ne yapalım diye onada çaresi yok ilacı şimdi kullansın demiş.Anlayacağınız bu meretin çaresi yok yok yok

Geçmeyen mantarda çiftle tedavi olmak gerekir.sabunla yıkanarak kurtulabilirsiniz.saf beyaz sabun korkmayın bişey olmaz.günde 3kez uygularsanız yeter.bu yöntem doğum sonrası oluşan basur kanamaşarınada müthiş iyi geliyor

aktenaz teşekkür ederim.Zaten eşimle ahretlik olduk hemde mantar maceram öncesinden beri:)yani ona bulaşma tekrar bana dönme ihtimali şimdilik yok.sabun zararlı deniyor hep bilemiyorum ama yinede sağol cevabın için

2 günlük tabletlerin yanı sıra tedavi edici başka ilaçlarda var diye biliyorum ben çok ilaç kullanmıştım.Kremlerin içinde de en çok zalain rahatlatmıştı beni(diğerlerini sürdüğüm anda yanma ve kaşıntı yapıyordu hemen yıkamak zorunda kalıyordum).Sabunla yıkamamamı söylemişti dr.um çünkü ph dengesini bozuyormuş.sadece dalin kullanabilirsin temizlik için demişti.Bence sabun kullanmayın çünkü hem mantar hem alınan ilaçlar zaten bünyeyi altüst ediyor birde sonradan onunla uğraşmayın derim. Gynobiotic kullandım 6 ay tavsiye ederim...

deborah26 bugün 4. doktora gittim anlattım baktı sonra yüzüme acımayla baktı.Bence kendi hallerine acısın bu tıpçılar da neyse.Başka tedavisi yok diyorlar canım belki fitil krem isimleri değişiyor o kadar.nbl gynobiotic gold şase içiyordum ben 3 aydır ama bu illetten önce bağırsaklarım için.Ürünleri çeşitlimi acaba yani vajinal için ayrı bir formumu var.Tam adını yazabilir misin

Çok geçmiş olsun yaklaşık 3 yıl yaşadım bu iletti iyi anlıyorum, her antibiyotik içişimde, yorulduğumda, stresli dönemlerimde hemen geri geliyordu , neler yapmadım ki... Yaşam kaliteni çok kötü etkiliyor ama umutsuz olma. Hergün yoğurt ye,sarımsak tüketmeye çalış, hijyenine dikkat et,ayaklarını üşütme,pamuklu çamaşır giy, günlük ped kullanma, temizliğini sakın sabunla yapma. İlaç ve fitil tedavisinden sonra bu hapa başlamıştım, 10 gün içiyorsun sadece 6 ay kullan bi yan etkisi ve zararı olduğunu sanmıyorum. Aşağı eklemeye çalıştım resmini .Vajinal flora düzenleyici sanırım,bana çok yardımı dokundu belkide benim mantarı tetikleyen sorunum buydu bilemiyorum. Neticede probiyotik zararı olmaz diye düşünüyorum.

Eklentiler

• gynobiotic.png
    70,7 KB · Görüntüleme: 5.182
sağol canım ilacım bitince alıcam bu gece yine uytmadı.benim kulladığım bağırsak için sadece prebiyotikmiş aynı markanın

korkunç bir şey bıktım artık
her ay tekrarlıyor mutlaka fitil krem falan boş iş...
seba med in vajinal jeli var...doktor yazdı bana ph 3.6 falan
onunla köpürterek yıka dedi
sıcak su , ayağı falan üşütmeyeceksin...:/
cinsellik bitti resmen hem canım yanıyor hem eşim bile anlıyor artık içerisi soğuk hatun diyor(
soğan kürüne başladım işe yararsa yazarım
ha bu travazol türü kremleri de kaşıntı geçene kadar değil 4 hafta düzenli kullanmak lazımmış

Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler Probiyotik tedavisine başlayarak bu hastalıktan kurtulabilir. Probiyotikler bu hastalığın ve bir sürü hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

canım gerçekten ancak çeken anlar.4. doktorum bayağı tehlikeli bir madde önerdi bana dün ise 5. drumdaydım.Gerçi ona gitmeden önceki akşam sebamedi ilk kez kullandım bende ve 25 günlük kaşıntımı bitirdi dört beş saatliğinede olsa tekrar yıkıyorum nohut kadar kullanıyorum.Neyse dünkü dr da o maddeyi kullanacağına sirkeli su tarifi vereyim daha zararsız bir asit florayı düzenler dedi.1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi şırınga ile vajinanın içine boşalt 3 gün dedi.Valla dün yaptım abartmadan öyle fitil koyar gibi değil lavaboda yaptım.

Tabi birde bu illet mantara şükür borçluyum.potansiyel Şeker hastası olduğumu öğrendim sayesinde.Hem de bu gün ilaca başladım o derece.Şeker hastalığı iyileşmeyide geciktiriyor şekerine baktır mutlaka inşallah ćıkmaz ama çık masada hayatından tatĺiları çikar bir süre kesinlikle tetikliyor.

Çok geçmiş olsun şekerin çıkması kötü olmuş,annemde ve ailesinde var.Potansiyelim var yani benimde, şimdilik çıkmadı ama ilerisini bilemiyoruz... 4-5 saatte bir yıkıyorum demişsin ya çok yıkama bence çünkü su da normalde kurutur cildi bile iyi kuruladığından emin ol.Allah yardımcın olsun...

bıktım artık inanın
zaten eşimle sorunlarım var...
bu da bitirdi artık bizi.
kadın açısından iğrenç bir şey(
eşinin bunu söyleyip uzak durması

sağol canım ilk gün biraz fazla kullandım.Şimdi sadece uzun süre dışardaysam eve gelince kullanıyorum.Şeker evet kötü oldu ama erken teşhis oldu en azından.

Bunu deneyen var mı arkadaşlar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…